Al di Meola - Bilety

Al di Meola - Bilety

Al Di Meola – legenda gitary zagra 1 maja we Wrocławiu! Al Di Meola, amerykański wirtuoz gitary dołącza do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ust...

Więcej ...

Podsumowanie cen

Callcenter +48 22 591 83 83* Pon.-Pt.: 10:00 - 18:00
Kup bilety
WydarzenieMiastaData
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Al di Meola // Kr...WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor
N, 01.05.16
18:00
 
Obecnie niedostępne
Info
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

Al Di Meola – legenda gitary zagra 1 maja we Wrocławiu!

Al Di Meola, amerykański wirtuoz gitary dołącza do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ustanowić nowy Rekord Guinnessa w ilości wspólnie grających gitarzystów!

Artysta zagra krótki recital dla tysięcy gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku, a o godz. 18.00 wystąpi z kameralnym koncertem w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, w którym wspomagać go będą: wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech oraz wirtuoz gitary figerstyle Adam Palma.

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć aż 13 nagród prestiżowego „Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście „Gallery of Greats”. Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Płyty za „No Mystery” i „Romantic Warrior”. Po odejściu z Return to Forever Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała ponad dwudzistoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin – Al Di Meola – Paco De Lucia. Współpracował rówież z takimi sławami, jak Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Larry Coryell, Steve Winwood, Wayne Shorter, Herbie Hancock i Stevie Wonder.

Al Di Meola uczestniczył już w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu w roku 2011 – po pięciu latach powraca, by znów oddać muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi! W tegorocznym gitarowym święcie wezmą udział również: brytyjska legenda rocka Status Quo, holenderska grupa Within Temptation, pochodząca z Niemiec formacja Guano Apes, power metalowy DragonForce, wirtuoz gitary Scott Henderson oraz rodzima gwiazda – zespół Dżem.

1 maja warto odwiedzić Wrocław, który w 2016 roku pełni zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury! Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl

1.05.16 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Mistrzowie Gitary
AL DI MEOLA KRZYSZTOF PEŁECH ADAM PALMA

bilety: 120 zł, 90 zł,
50 zł – wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Wejściówki będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016
Bilety i wejściówki upoważniają również do późniejszego uczestnictwa w Koncercie Gwiazd:
1.05.2016, godz. 17.30 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1,
Wrocław Status Quo, Within Temptation, DragonForce, Guano Apes, Dżem, Scott Henderson
 •  
  Al Di Meola
    3.7 Gwiazdy, od 6 Raporty fanów
 • Warszawa - Sala Kongresowa PKiN

  30.11.13

  Super Al Di Meola i cały Jego zespół z Ryszard, 01.12.13
  Dziękujemy za piękne wykonanie super muzyki. Wspaniali muzycy i doskonała publiczność. Oby więcej tak udanych koncertów.
 • Poznań - Aula UAM

  25.03.15

  Historia muzyki w interpretacji mistrza z Maciej, 07.04.16
  To, że Al jest jednym z najznamienitszych żyjących wirtuozów gitary nie jest dla nikogo chyba żadnym zaskoczeniem. Tym razem Maestro udowodnił, iż potrafi doskonale interpretować największą historię muzyki, jaką niewątpliwie tworzą utwory wielkiej czwórki z Liverpoolu. Al otworzył koncert niezwykle wzruszającą dedykacją dla największego mistrza gitary, nieżyjącego już Paco de Lucia. W dalszej części usłyszeliśmy kilka interpretacji doskonałych i kompozycji Johna i Paula, z czego najbardziej porywającą okazała się być And I Love Her. Al w jednym z wywiadów użył stwierdzenia, iż jest przekonany, że Paul nie poradziłby sobie z wykonaniem jego interpretacji swojego własnego utworu. Muszę przyznać, iż nie kłamał. Kunszt i wirtuozeria dopracowane w najmniejszym szczególe doprowadziły do euforii widownie Auli Uniwersyteckiej. Każda nuta wybrzmiewała i docierała do każdego zakątka sali słynącej z jednej z najlepszych akustyk na kontynencie. Jedyne do czego można się doczepić to długość koncertu. 85 minut. Mistrzu, dlaczego tak krótko?
 • Warszawa - Warszawa Fort Bema Klub Progresja

  29.11.14

  Al Di Meola w Progresji Warszawa z Marian, 01.12.14
  Koncert wspaniały , Al z muzykami grał porywająco co pozwoliło rozgrzać siarczyście zimna sale Swoja droga to skandal,że organizator sprzedaje bilety po 200 zl za miejsce siedzące w zimnej, nie ogrzewanej sali. Zaprosić GWIAZDĘ do stodoły - SKANDAL
 • Warszawa - Klub Muzyczny Progresja

  29.11.14

  Prawdziwa muzyczna uczta z Gienek, 30.11.14
  To było prawdziwe święto dla wielbicieli muzyki i talentu Ala. Jego kontakt z pozostałymi kolegami z zespołu sprawiał wrażenie, że tak naprawdę połączeni są jednym układem krwionośnym. No może z małym wyjątkiem tego drugiego gitarzysty, który wystąpił w kilku kompozycjach. Niestety, próba towarzyszenia na gitarze komuś takiemu jak fast hand di Meola, musiała się tak skończyć. Skądinąd bardzo sympatyczny młody muzyk ten drugi. Największe wrażenie (poza Alem) wywarli na nas argentyński pianista i muzyk z Maroka, który grał na przeszkadzajkach. Całość muzyczną oceniamy bardzo, bardzo wysoko. Cudowny koncert. Jeśli chodzi o klub Progresja, gdzie odbywał się koncert, to przede wszystkim brawo za sprowadzenie artysty tej miary. Ponieważ klub jest młody, więc szczerze im kibicujemy i prosimy o więcej. Uwagi krytyczne poniżej.
 • WARSZAWA - Progresja Music Zone

  29.11.14

  Progresja klub: bardzo zimna sala!!!!! z mala17, 01.12.14
  Artysta był ok, ale przez zimną salę nie dało się mieć właściwej przyjemności z koncertu! Po przerwie połowa publiczności siedziała w zimowych kurtkach( odebrali je z szatni), żenująca jakość obsługi koncertu jak na sali jest może 14 może 16 stopni!!!!

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00