Al di Meola - Bilety

Al di Meola - Bilety

Z nieukrywaną dumą i przyjemnością zapraszamy na występ wirtuoza gitary Ala di Meoli, który zgodził się wystąpić po raz pierwszy w Klubie Progresja.

Więcej ...

Podsumowanie cen

Callcenter +48 22 591 83 83* Pon.-Pt.: 10:00 - 18:00
Kup bilety
WydarzenieMiastaData
Al di MeolaWARSZAWA
Progresja Music Zone
So, 29.11.14
19:00
 
Zbyt mało czasu na dostawę
Info
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

Al Di Meola to nie tylko wirtuoz, ale i prawdziwy bohater gitary. Jego talent zrodził aż 20 wspaniałych albumów z czego cześć powstała we współpracy z takimi gigantami jak John McLaughlin, Paco de Lucia, the Rite of Strings trio w składzie z Clarke’iem i skrzypkiem Jean-Luciem Pontym. Muzycznie towarzyszyli mu także m.in. Chick Corea, Stanley Clarke, Lenny White.

Jego oszałamiająca technika gry na akustycznej i elektrycznej gitarze dała mu status najchętniej słuchanego przez rzesze fanów, a jego koncerty są oblegane przez miłośników głębszej muzyki, zatopionej lirycznie w uderzające dusze dźwięki.

Meola jest także pionierem fuzji muzyki świata z jazzem. Powraca on do korzeni latino w takich muzycznych wycieczkach jak Land of the Midnight Sun z 1976r., Elegant Gypsy z 1977 r., czy Casino z 1978r.

Prezentuje on bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 r. Ich fuzja muzyki świata została udokumentowana na takich wydawnictwach jak Grande Passion z 2000 (wraz z Toronto Symphony Orchestra), Live in London 2007, Pursuit of Radical Rhapsody 2011 i oszałamiającym DVD z 2012, Marocco Fantasia (nagrany na Festiwalu Mawazine w Rabacie, w Maroko z udziałem gości specjalnych Saida Chraibi na oud, Abdellaha Meri na skrzypcach i Tari Ben Ali’ego na perkusji).

W 2013 roku przyszedł czas na kolejny etap w twórczości artysty. Jego najnowsze wydawnictwo All Your Life to rodzaj jego osobistego hołdu dla wpływu jaki na jego twórczości mieli The Beatles.

„Naprawdą jestem im dłużny to, że gram na gitarze” – mówi Meola – „To był dla mnie najsilniejszy bodziec, żeby uczyć się muzyki, zatem ich wpływ na mnie był i jest naprawdę silny”.
„Poza tym prawie każdego dnia każdy z nas odkrywa jakiś związek między piosenkami Beatlesów i codziennym życiem” – dodaje artysta.

Podczas lata 2013 roku, po wydaniu All Your Life rozpoczął pracę nad kolejną trasą, która miała objąć także cześć materiału World Sinfonia powiększony o kwartet smyczkowy i tak powstał program zatytułowanym “Beatles and More“. “Dzięki Beatlesom – opowiada Meola – zatoczyłem pełne koło. Zacząłem moje życie kochając Beatlesów, i nigdy nie przestałem, tak jak wielu innych gitarzystów z mojego pokolenia, chociaż poszliśmy różnymi muzycznymi drogami: jazz, fusion czy cokolwiek innego. Ale kiedy wracasz do muzyki Beatlesów to tak jakbyś chciał powiedzieć << Stary! To się wciąż dzieje! Wszystko!>> I nie ma dnia, żebyśmy nie byli w jakiś sposób dotknięty przez Beatlesów. Więc ten projekt jest niezwykle satysfakcjonujący. To jak spełnienie dawno oczekiwanego marzenia”.

Potwierdzony line-up (skład) na nasz warszawski występ Mistrza:
Al Di Meola – gitary
Rhani Krija – instrumenty perkusyjne
Kevin Seddiki – gitary
Peter Kaszas – perkusja
Mario Parmisano – instrumenty klawiszowe
 •  
  Al Di Meola
    3.5 Gwiazdy, od 2 Raporty fanów
 • Warszawa - Sala Kongresowa PKiN

  30.11.13

  Super Al Di Meola i cały Jego zespół z Ryszard, 01.12.13
  Dziękujemy za piękne wykonanie super muzyki. Wspaniali muzycy i doskonała publiczność. Oby więcej tak udanych koncertów.
 • Warszawa - Sala Kongresowa PKiN

  30.11.13

  Niezła impreza ale mogło być lepiej jak za tą cenę z Paweł, 02.12.13
  Wykonanie piosenek Bitelsów w wersji jazzowej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Inne utwory własnej kompozycji trochę przekombinowane. Tytuł koncertu Al Di Meola gra Bitelsów miał raczej charakter magnesu dla publiczności amatorskiej, takiej jak ja. Najlepiej brzmiał jednak kawałek zagrany na bis, ten ze słynnego tercetu. Ale wirtuozem gitary to jest jednak pierwsza klasa.

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00

Sobota 10:00 - 15:00