O wykonawcy

André Rieu

Kurtyna w górę: André Rieu na eventim.pl

André Léon Marie Nicolas Rieu jest synem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Maastricht, został wychowany w rodzinie z tradycjami muzycznymi. Od dziecka zafascynowany był muzyką orkiestrową, w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. W latach 1968–1973 studiował w klasie skrzypiec w Konserwatorium Królewskim w Liège oraz Konserwatorium w Maastricht, a następnie – w Akademii Muzycznej w Brukseli. Od 1974 do 1977 roku uczęszczał do Akademii Muzycznej w Brukseli, na której studiował u André Gertlera. Po czterech latach nauki otrzymał stopień Premier Prix na brukselskim Konserwatorium Królewskim.

André Rieu podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.

W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie, w czasie trwania utworu. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło kucie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność bywa zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

André Léon Marie Nicolas Rieu jest synem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Maastricht, został wychowany w rodzinie z tradycjami muzycznymi. Od dziecka zafascynowany był muzyką orkiestrową, w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. W latach 1968–1973 studiował w klasie skrzypiec w Konserwatorium Królewskim w Liège oraz Konserwatorium w Maast...
Czytaj więcej

 •  
  André Rieu
    4.8 Gwiazdy, od 265 FanReport
 • Gdańsk/Sopot - ERGO ARENA

  27.05.17

  Andre Rieu z Andzia, 29.05.17
  Fenomenalny koncert, polecam wszystkim serdecznie. Muzyka poważna przedstawiona w zabawny sposób, Andre super kontakt z publicznością, widać jak potrafi bawić się muzyka i jaką radość mu to sprawia. Oprawa koncertu bajkowa. Polecam z czystym sumieniem, pomimo, że koncert odbył się w hali sportowej, gdzie akustyka nie jest na najwyższym poziomie.
 • Sopot/Gdańsk - Ergoarena

  27.05.17

  Wspaniały występ. z fanka, 29.05.17
  Byłam pierwszy raz na takim koncercie i zapewne nie ostatni.Koncert wspaniały, niestety zbyt krótki, jak za ta kasę. Liczyłam na więcej utworów a nie było.Więcej grania powinno być mniej mówienia Rozumiem, że chce przekazać historie orkiestry ale wydaje sie tyle kasy na bilety to i by się chciało też jej posłuchać ,na żywo ,tym bardziej na żywo .Nagłośnienie super ,atmosfera także .Miejsca wypełnione prawie wszystkie . Jedynym mankamentem to spóźnialscy ,którzy kosztem biletów opóźniali koncert.Andre czekał aż każdy wejdzie ,tak nie powinno być , po co się kręcą to ich strata powinna być, nie nasza. Ale mimo tego warto było dać kasę za ten koncert ,uwielbiam go i jego muzykę.Jak zwykle Andre Rieu stanął na wysokości zadania .Na pewno za rok pojadę bo kocham tą muzykę .
 • Gdańsk/Sopot - ERGO ARENA

  27.05.17

  wspaniały koncert z Kazimierz, 29.05.17
  Jestem bardzo zadowolony i wzruszony . Wspaniali artyści, dają dużo radości ludziom. Wspaniała atmosfera imprezy.
 • Gdańsk/Sopot - ERGO ARENA

  27.05.17

  Wspaniały wieczór z Krzysztof i Jola, 29.05.17
  Byliśmy drugi raz na koncercie (poprzednio w zeszłym roku również w Gdańsku) i cóż można powiedzieć... REWELACJA!!!! Koncert jeszcze lepszy niż w zeszłym roku. Super zabawa i wspaniała atmosfera, którą tworzy Andre Rieu ze swoja orkiestrą to jest coś niepowtarzalnego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzi Polskę ponownie. Jedyne zastrzeżenie to gorsze nagłośnienie niż poprzednio.
 • Gdańsk/Sopot - ERGO ARENA

  27.05.17

  WSPANIAŁA IMPREZA z natalia wawrzyniak, 29.05.17
  wspaniała impreza, super zorganizowana, miła atmosfera, polecam wybrać się na taki koncert na żywo, trzy godzinny koncert długo zostanie w mojej pamięci.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00