O wykonawcy

Bednarek

Kurtyna w górę: Bednarek na eventim.pl

Kamil Bednarek pochodzi z umuzykalnionej rodziny; ma dwójkę młodszego rodzeństwa: siostrę Kornelę i brata Konrada. Kiedy miał 15 lat, zakochał się w klimatach reggae. W rodzinnym Brzegu mało, kto takiej muzyki słuchał, ale jemu spodobał się pozytywny przekaz, jaki ten gatunek ze sobą niesie. Po zajęciu II miejsca w programie telewizyjnym „Mam talent” jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Pod koniec 2010 roku, razem z zespołem Star Guard Muffin wydał debiutancką płytę „Szanuj”, która sprzedała się w nakładzie potrójnej platyny.
W kwietniu 2011 spełniło się największe marzenie Kamila – razem ze swoim zespołem wyjechał na Jamajkę. W legendarnym studiu Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston zrealizowali własne kompozycje z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział, m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground, trio wokalne „Tamlins” czy saksofonista Dean Fraser. Po powrocie wydali zarejestrowany tam materiał na płycie „Jamaican Trip”, która osiągnęła status platynowego krążka. W lipcu 2011 znaleźli się na liście „Uncharted”, amerykańskiego magazynu muzycznego „Billboard”, podsumowującego najbardziej popularne w internecie gwiazdy na całym świecie, które nigdy nie były notowane na żadnej innej liście tego magazynu. W notowaniu z dnia 7 lipca 2011 zespół trafił tam na 4. miejsce!
W grudniu 2011 roku wokalista przeszedł operację strun głosowych, na których pod wpływem przeciążenia wytworzył się polip. Zabieg zakończył się pomyślnie i już 27 stycznia 2012 roku Kamil mógł zagrać kolejny koncert. W lutym 2012 roku Kamil ogłosił na swoim profilu Facebook, że zespół Star Guard Muffin bezterminowo zawiesza swoją działalność, a za powód podał odejście od projektu basisty Kuby Wojciechowskiego. Od zespołu odłączony został też gitarzysta Szymon Chudy. Nie oznaczało to oczywiście końca kariery Bednarka. Od tego momentu reggaeman prowadzi solową działalność artystyczną pod swoim nazwiskiem, a do grupy dołączyli Piotr “Piter” Bielawski (gitara) i Piotr “Zwierzu” Stanclik (gitara basowa). W okresie pomiędzy lutym a majem 2012 roku, Kamil wziął udział w programie “Bitwa na Głosy” emitowanym przez TVP2. Razem z 16. osobową grupą rozśpiewanych Brzeżan wygrali 100 tys. złotych dla brzeskiej Fundacji Rozwój wspierającej młode talenty. Do udziału w muzycznym show piosenkarz zaprosił Gutka (Indios Bravos) i Darka Malejonka (Maleo Reggae Rockers), którzy gościnnie zaśpiewali w dwóch odcinkach.
W maju 2012 roku zespół uczestniczył w Sopot TOP Trendy Festiwal, który wyłania dziesiątkę artystów z polskiej sceny muzycznej, którzy sprzedali w poprzednim roku największy nakład płyt. Ekipa Kamila zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce! Rok 2012 to również gościnne występy na festiwalach w Opolu, Ostródzie, Woodstocku (w Pokojowej Wiosce Kryszna) czy Brzeszczach.
W listopadzie 2012 roku grupa Bednarek wydała swój debiutancki krążek zatytułowany “Jestem…”, który osiągnął już status platyny. Klip do utworu “Cisza” obejrzało na Youtubie ponad 7 milionów osób! W 2013 roku Bednarek uplasował się na 3. Lokacie Sopot TOP Trendy Festiwal! W marcu tego samego roku Kamil wziął udział w kampanii reklamowej sieci komórkowej Play. Kolejnymi sukcesami są występy na WOŚP, Ostródzie, Jarocinie, Woodstocku (otwarcie), Reggae Nad Wartą (najstarszy polski festiwal muzyki Karaibów) oraz koncerty w Grecji i Irlandii. Kamil cały czas aktywnie koncertuje i tworzy nowe utwory. Dotychczas muzycy zagrali ponad 300 koncertów (w tym, ponad 170 jako Bednarek) i sprzedali ponad 150 tys. płyt.

Tekst z Wikipedii
Bednarek

Bednarek

18.01.18 - 04.02.18

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową, promującą album „TALIZMAN”! Cykl zaplanowany...
Więcej o wydarzeniu

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Kamil Bednarek pochodzi z umuzykalnionej rodziny; ma dwójkę młodszego rodzeństwa: siostrę Kornelę i brata Konrada. Kiedy miał 15 lat, zakochał się w klimatach reggae. W rodzinnym Brzegu mało, kto takiej muzyki słuchał, ale jemu spodobał się pozytywny przekaz, jaki ten gatunek ze sobą niesie. Po zajęciu II miejsca w programie telewizyjnym „Mam talen...
Czytaj więcej

 •  
  Bednarek
    3.5 Gwiazdy, od 4 FanReport
 • Gdańsk - Kwadrat

  17.04.16

  super impreza z Kamilem z Jarek, 18.04.16
  Na początek łyżka dziekciu bo artyści się spóźnili i nie przeprosili ani nawet nie nawiązali. Zrekompensowali to wszystko mega pozytywną energią , pokojowym przesłaniem i zarąbistą muzyką. Mistrz w nakręcaniu tempa podczas koncertu. Młody człowiek a taki dojrzały muzycznie i duchowo. Kamil dziękuję ci za dobrą zabawę i super spędzony czas bo bilet na twój koncert był prezentem od samego siebie na 45 urodziny. Z tego co widziałem to było więcej moich rówieśników i to jest super. Oby więcej takich twórców i takich fajnych ludzi jak Kamil na naszej scenie muzycznej. Sama sala to klub studencki zapełniony w 100 . Nagłośnienie mogło by być lepsze bo często nie rozumiałem tekstu w piosenkach, ale podczas monologów frontmena wszystko było ok , dlatego nie wiem o co chodzi bo mogę się nie znać. Każdemu polecam koncert Kamila Bednarka. Obserwuję jego rozwój od samego początku jego zaistnienia w talent show i jestem pod wielkim wielkim wrażeniem. Pozdrawiam.
 • Warszawa - Klub Palladium

  06.12.13

  Wspaniały człowiek! z MsPepper, 12.12.13
  Bednarek to sceniczna dusza. Naprawdę dobry wokal. Naturalny i radosny tryska energią, która udziela się fanom. Koncert to potwierdził. Niestety, warunki akustyczne w Palladium były fatalne. Słowa niezrozumiałe, melodia zagłuszona przez niskie dźwięki - wszystko zniszczone. Szkoda pracy tych pozytywnie nakręconych ludzi! Tam nie da się słuchać muzyki!
 • gdynia - klub Pokład

  15.02.15

  fajna impreza z sarrenka, 17.02.15
  impreza fajna poza jednym małym problemem a mianowicie klub nie był przygotowany na taką ilość osób i szatnia była zapełniona, trzeba było zimowe kurtki w ręku trzymać co było bardzo uciążliwe.
 • Zabrze - Klub CK Wiatrak

  17.10.14

  wspaniale mogło być ... z Agnieszka, 18.10.14
  Bednarek - MEGA moc, kontakt z publicznością WSPANIAŁA... ale nagłośnienie beznadziejnie ... słów piosenki w ogóle nie można było zrozumieć. Dla wyjątkowego głosu Kamila powinno być super nagłośnienie, śpiewa przecież o rzeczach ważnych. Bilety były prezentem imieninowym dla moje męża, przyjechaliśmy z Warszawy na ten koncert i niestety rozczarowaliśmy się. Chętnie zapłaciłabym dużo więcej za możliwość ponownego przeżycia koncertu, ale z zadowalającym nagłośnieniem.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00