Overview

John Mayall

Curtain up: John Mayall at eventim.pl

Welcome to the profile for John Mayall at eventim.pl. The profile for John Mayall will provide news, performance and tour announcements, photo galleries and biographies.

Ticket alarm - never miss an event!

Register for the eventim.pl ticket alarm, and you will be informed by e-mail as soon as there are new dates for your favourite stars and events.

 •  
  John Mayall
    4.7 stars, from 3 Fan reports
 • Poznań - Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

  3/4/17

  Ojciec Białego Bluesa by Maciej, 5/29/17
  Tegoroczny koncert 84 letniego Mayalla w poznańskim CKZ przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Czegoż zresztą można oczekiwać od Ojca Białego Bluesa, który osiągnął tak naprawdę wszystko i niczego nie musi już udowadniać? Wchodząc do sali przed którą na krzesełku Maestro siedział osobiście podpisując swoje płyty zagorzałym fanom chcącym przywieźć do domu jakąś pamiątkę z tego magicznego wieczoru, miałem duże wątpliwości czy ten siwy, niemrawy, ospały staruszek może wykrzesać jeszcze z siebie resztkę sił i zagrać co najmniej dziewięćdziesiąt minut na poznańskiej scenie. Koncert rozpoczął się punktualnie, a mistrza i dwóch towarzyszących muzyków, basistę Grega Rzaba i perkusistę Jaya Davenporta gorącą owacją powitała publiczność, która wypełniła salę po brzegi. Żadne miejsce nie pozostało puste, a kilku śmiałków stanęło pod ścianą, by rozkoszować się brzmieniem muzyki. Listę utworów otworzyło kapitalne wykonanie Dancing Shoes z najbardziej znanej płyty artysty John Mayall & The Bluesbrakers with Eric Clapton. Praktycznie każdy utwór okraszony był krótkim, zwięzłym komentarzem Mayalla. Genialne brzmienie Hammonda i gitary uzupełnione fantastycznym rytmem perkusji i niesamowitymi solówkami Grega na basie nie trwało tych wymarzonych dziewięćdziesięciu minut. John i ekipa dawali z siebie wszystko przez pełne dwie godziny, a po zagranym na bis Rome to Move nikt tak naprawdę nie spieszył się z opuszczaniem sali. Bluesa kocham od zawsze, ale tak intymnych, klimatycznych, a zarazem oryginalnych koncertów, a w zasadzie spotkań z artystami światowego formatu przeżyłem niewiele. Jeśli ktoś tak jak John daje kilkadziesiąt występów rocznie, na tak kapitalnym poziomie, to może to świadczyć tylko o jednym, a mianowicie ten człowiek bez muzyki, bez sceny, bez publiczności żyć po prostu nie potrafi.
 • Zabrze - DMiT

  2/19/14

  Niepokonany Mayall by Iwona, 2/20/14
  John Mayall na koncercie w Zabrzu udowodnił, że jest bluesmanem wszech czasów. Przed koncertem podpisywał płyty, na koncercie grał na pięciu instrumentach, znakomicie śpiewał, po koncercie podpisywał płyty... Ponadosiemdziesięcioletni młodzieniec! Przypomnieliśmy sobie kilkadziesiąt lat wzruszeń, jakim towarzyszyła jego muzyka.
 • Wrocław - Sala Audytoryjna WCK

  10/30/15

  Spotkanie z Legendą by ULO, 11/9/15
  Niemal 82-letni John Mayall wystąpił wraz ze znakomitymi muzykami w typowym - bluesowym repertuarze. Koncert wypadł znakomicie. Wrażenie robi zwłaszcza kondycja Mayalla, który na jednym oddechu potrafi śpiewać i grać na harmonijce. Mimo, że szczyt formy w grze na gitarze i klawiszach Muzyk ma już za sobą, to cały zespół brzmiał świetnie. Dodatkowo spotkanie z Legendą face to face po koncercie i możliwość krótkiej rozmowy zostawia piękne wspomnienia.

Continue browsing

Callcenter
+48 22 591 83 83

Monday - Friday: 10:00 - 18:00 hrs


Eventim Outlet ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warsaw

Monday - Friday: 10:00 - 19:00 hrs