Gwiazdy z Sinfoniettą - Rafael Payare - Bilety

Gwiazdy z Sinfoniettą - Rafael Payare - Bilety

Muzyczne wydarzenie wiosny! Rafael Payare i Sinfonietta Cracovia Techniczna wirtuozeria, bezprecedensowa muzyczna wrażliwość i charyzma rodem z rock'owej estrady: w ciągu zaledwie pięciu l...

Więcej ...

  • Kiedy i gdzie?

  • Dla mnie i dla innych!

  • EVENTIM Społeczność

Podsumowanie cen

Kup bilety
WydarzenieMiastaData
Gwiazdy z Sinfoniettą - Rafael PayareKRAKÓW
Filharmonia im. K. Szymanowskiego
Cz, 20.04.17
19:30
 
Bilety od 40,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

Muzyczne wydarzenie wiosny! Rafael Payare i Sinfonietta Cracovia

Techniczna wirtuozeria, bezprecedensowa muzyczna wrażliwość i charyzma rodem z rock'owej estrady: w ciągu zaledwie pięciu lat Rafael Payare szturmem zawojował świat dyrygentury zdobywając miano godnego następcy swojego mentora ‒ Lorina Maazela. Wenezuelski mistrz batuty przyjął właśnie pozycję honorowego dyrygenta gościnnego Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. 20 kwietnia w ramach cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą” odbędzie się koncert inaugurujący tę wyjątkową współpracę.

Niespełna czterdziestoletni wychowanek słynnego El Sistema ‒ wenezuelskiego programu edukacji muzycznej będącego kuźnią talentów tej miary co szef Los Angeles Philharmonic, Gustavo Dudamel ‒ ma już na swoim koncie współpracę z wiodącymi światowymi orkiestrami, takimi jak Wiener Philharmoniker, Londyńska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Symfoniczna Radia Bawarskiego czy Royal Stockholm Philharmonic. Na deskach sceny krakowskiej Filharmonii im. K. Szymanowskiego Payare zadebiutował brawurowo wykonując z Sinfoniettą Cracovią III oraz IV Symfonię Roberta Schumanna. Śmiało można zaryzykować pogląd, że była to miłość od pierwszego, muzycznego wejrzenia ‒ mówi Jurek Dybał, główny dyrygent i dyrektor Sinfonietty . Po spektakularnym sukcesie koncertu z symfoniami Schumanna szybko zrodziła się wola dalszej współpracy ‒ zarówno ze strony Rafaela, jak i naszej. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dumni, że artysta tej miary docenił poziom i kunszt Sinfonietty. To prawdziwa sensacja i kolejny dowód na to, że Kraków może poszczycić się orkiestrą na światowym poziomie ‒ dodaje Dybał. Sam Payare nie szczędzi słów uznania dla krakowskiego ansamblu: Wszyscy muzycy tej orkiestry są wspaniali (…), to naprawdę rewelacyjny zespół. Najbardziej niesamowite jest to, że każdy z artystów Sinfonietty stara się „wycisnąć” z muzyki wszystko to, co w niej najlepsze: to bardzo szczere, wspólne dążenie do tego samego celu, coś fantastycznego. Nie mogę się doczekać powrotu do Krakowa. Nowonawiązaną współpracę Payare'a z krakowskim zespołem zainauguruje już 20 kwietnia koncert z cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą”: wenezuelski maestro i Sinfonietta powrócą na scenę Filharmonii im. K. Szymanowskiego, wykonując pozostałe kompozycje symfoniczne Schumanna: I Symfonię B-dur „Wiosenną” oraz II Symfonię C-dur.

20 IV 2017 | godz. 19.30

WYKONAWCY

Rafael Payare — dyrygent

Sinfonietta Cracovia

PROGRAM

R. Schumann — I Symfonię B-dur „Wiosenna” op. 38

R. Schumann — II Symfonia C-dur op. 61

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego

Kraków, ul. Zwierzyniecka 1

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00