KROKE „TRAVELLER” z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK WARSZAWA - Bilety

KROKE „TRAVELLER” z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK WARSZAWA - Bilety
N, 27.08.17, 16:00 Teatr Kwadrat
ul. Marszałkowska 138, 00-004 WARSZAWA

Więcej ...

Podsumowanie cen

Zamów bilety teraz!

Wybór najlepszych miejsc

Wybierz cenę - my wybierzemy najlepsze dostępne miejsca.

Zakup z planu sali
Samodzielnie szukaj miejsca
KROKE „TRAVELLER” z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK, Teatr Kwadrat, 27.08.17
Zamknij widok pełnoekranowy
KategoriaOpisCenaIlość 
1 Kat. 1Przedsprzedaż
100,00 PLN
2 Kat. 2Przedsprzedaż
80,00 PLN
 • Informacje na temat wyboru miejsc.
 • Ceny biletów zawierają podatek VAT, do ceny biletu może zostać doliczona opłata serwisowa oraz opłata za dostawę.
 • Informacja: Eventim Sp. z o.o. nie jest organizatorem wydarzeń, na które sprzedaje bilety. Eventim Sp. z o.o. działa jako pośrednik w sprzedaży i jedynie sprzedaje bilety w imieniu organizatora.
 • Metody wysyłki dla tego wydarzenia:

  Wybrana metoda wysyłki jest niedostępna poniżej? Prosimy sprawdzić czy jest dostępna w koszyku.

 • Ticketdirect
  Samodzielny wydruk biletu
 • List Polecony Priorytet
  Poczta Polska
 • Kurier DHL
  Przesyłka kurierska DHL
 • List polecony priorytet międzynarodowy
  List polecony priorytet międzynarodowy
 • Kurier na terenie Europy
  Przesyłka kurierska na terenie Europy
 • Kurier poza Europą
  Przesyłka kurierska - świat
Witamy w
Teatr Kwadrat
dowolnym wyborze miejsca
 

KROKE „TRAVELLER” z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK

Warszawska premiera płyty KROKE „TRAVELLER” – koncert zespołu KROKE w składzie: Jerzy Bawoł (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka), Tomasz Lato (kontrabas), z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK (wokal) i Sławka Bernego (perkusja)

„Traveller” to już jedenasty album w dorobku krakowskiego tria, który na światowej scenie muzycznej święci tryumfy od dwudziestu pięciu lat. Płyta jest zapisem doświadczeń muzycznych zespołu, który przez ćwierćwiecze podróżuje po całym świecie. Celebrując swój jubileusz podczas Festiwalu Warszawa Singera, Kroke zaprosiło na gościnny występ Annę Marię Jopek, artystkę koncertującą z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów.

Kroke, balansując na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmrskiej a nawet elektronicznej, przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości i tradycji, tworzy muzykę mieniąca się tysiącem barw – obrazową, pełną znaczeń, przestrzenną. Fuzja autorskiej muzyki Kroke i głosu Anny Marii Jopek – nagrywającej i koncertującej na całym świecie wokalistki, improwizatorki, wizjonerki i pasjonatki – to spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień, spotkanie ulotne, niepowtarzalne, magiczne!

Duża scena Teatru Kwadrat,ul. Marszałkowska 138

 

Informacje na temat wydarzenia

David D’Or i Miri Mesika po raz pierwszy razem na scenie XIV Festiwalu Warszawa Singera
Festiwal odbywa się na przełomie sierpnia i września przy Placu Grzybowskim i ulicy Próżnej. Część wydarzeń odbędzie się w tymczasowej siedzibie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35 oraz Teatrze Kwadrat w Warszawie. Imprezy będą się odbywały także w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz na scenie ATM Studio.

Festiwal prezentuje różne przejawy żywej, polsko-żydowskiej tradycji. Na scenach wystąpią wybitni artyści czerpiący z bogactwa kulturowej spuścizny Żydów polskich. Znakomity program, wybitni twórcy, wielość atrakcji corocznie przyciągają na Festiwal 40 tys. widzów. Tegoroczną edycję Festiwalu tradycyjnie zainauguruje koncert w Synagodze im. Nożyków, podczas którego usłyszymy najznakomitszych przedstawicieli muzyki klezmerskiej i kantonalnej w międzynarodowym składzie: Frank London, Yaakov Lemmer, Patrick Farrell, Merlin Shepherd, Guy Shalom, Benjy Fox-Rosen.
Jednym z wyjątkowych wydarzeń będzie warszawska premiera płyty zespołu KROKE „TRAVELLER”, jednego z najpopularniejszych zespołów w Polsce i Europie sięgającego po inspiracje do szeroko pojętej muzyki etnicznej. Zespół obchodzi w tym roku swój jubileusz 25-lecia. KROKE zaprosiło na gościnny występ Annę Marię Jopek .

Na szczególną uwagę zasługują również koncerty Renaty Przemyk, Milo Kurtisa i Combo Janka Młynarskiego.
Na Festiwalu pojawi się „człowiek orkiestra” Daniel Kahn, aktor, reżyser, scenarzysta, poeta, który zaprezentuje dwa projekty muzyczne. The Painted Bird łączy akordeon i klarnet z punk rockiem i puzon z gitarą elektryczną. The Brothers Nazaroff, gra w stylu jidish-folkpunk „simcha madness”.
W programie pojawi się ponownie sekcja Singer Jazz Festiwal – w jej ramach zagrają wybitne osobowości sceny jazzowej. m.in. Rolf Kühn, Mikołaj Trzaska i Ircha, Janusz Olejniczak i Kuba Badach z Warsaw Academic Big Band.

Główną gwiazdą finałowego koncertu będzie David D’Or, światowej sławy izraelski kontratenor i kompozytor. Po raz pierwszy na jednej scenie wystąpi w unikalnym połączeniu z wielką gwiazdą izraelskiej sceny muzycznej, Miri Mesiką. Ta zjawiskowa artystka, ciesząca się ogromną popularnością w Izraelu, zawita do Polski po raz pierwszy.
Mocną stroną Festiwalu są również spektakle Teatru Żydowskiego w Warszawie oraz Teatru Yiddishpiel z Izraela. Będzie okazja by zobaczyć cieszące się uznaniem publiczności przedstawienia m.in. „Szoszę”, „Szabasową dziewczynę”, „Wielką Wygraną”, „Czekając na Godota” czy „Miasteczko Karsylewka”.
Festiwal Warszawa Singera to inicjatywa Fundacji Shalom, której celem jest przywrócenie, choć na kilka dni, atmosfery przedwojennej Warszawy. Chcemy pokazać kulturę jidysz, jej znakomitą literaturę i dorobek. Książki, muzyka, teatr, kuchnia, rozmowy z twórcami i artystami – tego nie mogłoby zabraknąć na naszym Festiwalu. Prezentujemy pisarzy, muzyków, artystów różnych formacji i pokoleń i ich innowacyjne projekty. Dajemy szansę poznania żydowskiej historii i zwyczajów.
Rozmawiamy z ekspertami, historykami, naukowcami, umożliwiamy dyskusję i wymianę poglądów, staramy się być wydarzeniem, dzięki któremu dialog historii z współczesnością jest możliwy i efektywny.
Zapraszamy na Festiwal na koniec lata!

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00