Chór Alexandrowa WARSZAWA - Bilety

Chór Alexandrowa WARSZAWA - Bilety
Cz, 23.11.17, 19:00 Torwar
Łazienkowska 6a, 00-449 WARSZAWA

Więcej ...

Podsumowanie cen

Zamów bilety teraz!

Wybór najlepszych miejsc

Wybierz cenę - my wybierzemy najlepsze dostępne miejsca.

Zakup z planu sali
Samodzielnie szukaj miejsca
Chór Alexandrowa, Torwar, 23.11.17
Zamknij widok pełnoekranowy
KategoriaOpisCenaIlość 
1 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
120,00 PLN
2 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
130,00 PLN
3 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
140,00 PLN
4 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
150,00 PLN
5 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
180,00 PLN
6 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
220,00 PLN
7 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
 
Obecnie niedostępne
 
 • Informacje na temat wyboru miejsc.
 • Ceny biletów zawierają podatek VAT, do ceny biletu może zostać doliczona opłata serwisowa oraz opłata za dostawę.
 • Informacja: Eventim Sp. z o.o. nie jest organizatorem wydarzeń, na które sprzedaje bilety. Eventim Sp. z o.o. działa jako pośrednik w sprzedaży i jedynie sprzedaje bilety w imieniu organizatora.
 • Metody wysyłki dla tego wydarzenia:

  Wybrana metoda wysyłki jest niedostępna poniżej? Prosimy sprawdzić czy jest dostępna w koszyku.

 • List Polecony Priorytet
  Poczta Polska
 • Ticketdirect
  Samodzielny wydruk biletu
 • Kurier DHL
  Przesyłka kurierska DHL
 • List polecony priorytet międzynarodowy
  List polecony priorytet międzynarodowy
 • Kurier poza Europą
  Przesyłka kurierska - świat
 • Kurier na terenie Europy
  Przesyłka kurierska na terenie Europy
Witamy w
Torwar
dowolnym wyborze miejsca
 
 

Informacje na temat wydarzenia

Chór Armii Radzieckiej im. A. Aleksandrowa - jedna z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR - przyjedzie na wyjątkowe spektakle w Polsce!

Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem utalentowanym profesorem moskiewskiego konserwatorium. Pierwszy występ chóru miał miejsce 12 października 1928 roku, w skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów: oktet wokalny, dwóch tancerzy i dwóch muzyków. Dopiero kilka lat później, w połowie lat 30. grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej-żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi. Chór odpowiadał w ten sposób na ważne zdarzenia w kraju, reagował na potrzeby społeczeństwa. Po tragicznym wypadku lotniczym z grudnia 2016, w którym zginęło 64 solistów, Chór Aleksandrowa występuje w odbudowanym składzie.

Do roku 1989 chór odwiedził ponad 40 krajów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce. Ich występy zawsze spotykały się z żywym zainteresowaniem i uwagą ze względu na wielość wpływów kulturowych. artykuły prasowe, ukazujące się zagranicą po występach, podkreślały wielkie sukcesy odnoszone przez chór.

Po kanadyjskim tournee w 1987 roku montrealska gazeta ”La Pressse” napisała: ”Chór Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maesterii”.

W latach 1946-1987 zespołem kierował Borys Aleksandrow. Nie tylko podtrzymywał najlepsze tradycje wypracowane w czasach kiedy chórowi przewodził jego ojciec, ale także rozwijał możliwości swego zespołu osiągając granice perfekcji.

Jego działalność została dostrzeżona przez władze kraju i wielokrotnie nagradzany był wieloma wysokimi odznaczeniami państwowymi. Całościowo zespół składa się z około 150 osób: sekcji chóru męskiego, miesznej grupy tanecznej oraz orkiestry. Wielu spośród tych żołnierzy artystów ma specjalistyczne wykształcenie muzyczne i choeograficzne. Obecnie chórem kieruje główny dyrygent Gienadij Sacieniuk. Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Niecodzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia akademickiego zespołu z emocjonalnością i bezpośredniością związanymi z muzyką ludową na długo pozostaje w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia przezeń prezentowana nie ma sobie równych na świecie.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popowej.
 •  
  Chór Alexandrowa
    4.7 Gwiazdy, od 3 FanReport
 • Kraków - ICE Kraków Congress Centre

  01.12.15

  Najlepszy koncert !!! z Sabina, 02.12.15
  Koncert byl wspaniały... Muzyka na żywo zawsze robi wrażenie lecz ten koncert przeszedł moje najśmielsze oczekiwania... Interesuje sie tego typu muzyka wiec wysłuchanie jej na żywo bylo wspaniałym doświadczeniem, i co najwazniejsze artyści mieli kontakt z widzami... Juz nie mogę sie doczekać kolejnego ich wystepu...
 • Poznań - Arena

  05.11.13

  Wspaniałe wydarzenie artystyczne z Michał, 11.11.13
  Można mieć taki czy inny stosunek do byłego ZSRR czy obecnej Rosji - wg mnie nie zmienia to faktu iż ten Chór jest najlepszym chórem wojskowym świata. Wspaniali, wybrani najlepsi z najlepszych wykształceni muzycy, wspaniałe głosy, arie, pieśni, piosenki ludowe, wojskowe oraz typowe rosyjskie tańce ludowe - to wszystko na najwyższym poziomie - a więc trzy razy naj. Byliśmy oczarowani, zachwyceni, a prawie trzy godziny minęły jak z bicza strzelił.
 • Gdańsk/Sopot - ERGO ARENA

  12.11.13

  perfekcjonizm artystyczny z Ewa, 15.11.13
  perfekcyjne i profesjonalne wykonawstwo - nie podlega dyskusji. Repertuar, dla widza, słuchającego koncertu po raz kolejny - wypełniony w większości żelaznymi pozycjami. Kto nie był - polecam, kto chciałby zobaczyć raz jeszcze - może pośpiewać razem z chórem.

O tym artyscie

Biografia artysty

Powstał w październiku 1928 jako Zespół Krasnoarmiejskiej Pieśni Centralnego Domu Armii Czerwonej im. Michaiła Frunzego, a jego założycielem był rosyjski kompozytor i dyrygent Aleksandr Wasiljewicz Aleksandrow, profesor moskiewskiego konserwatorium, późniejszy autor melodii hymnu Związku Radzieckiego i wielu innych pieśni masowych i żołnierskich. P...
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00