O wykonawcy

Nigel Kennedy

Kurtyna w górę: Nigel Kennedy na eventim.pl

Nigel Kennedy jest uznawany za wirtuoza skrzypiec. Wykonuje utwory Bacha i Vivaldiego, również Hendriksa, czy The Doors. Gra na XVIII-wiecznych skrzypcach Guarneri del Gesù oraz Stradivariusie (Dorothy Jeffries zapisała mu je w testamencie z adnotacją, iż po zakończeniu kariery Nigel przekaże je innemu młodemu i utalentowanemu skrzypkowi).

Niekonwencjonalne zachowanie na scenie – częste granie plecami do publiczności, transowe przytupywanie, popijanie piwa z puszki, opowiadanie dowcipów – i postpunkowy styl bycia artysty są głównymi wyznacznikami jego oryginalności scenicznej.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Nigel Kennedy jest uznawany za wirtuoza skrzypiec. Wykonuje utwory Bacha i Vivaldiego, również Hendriksa, czy The Doors. Gra na XVIII-wiecznych skrzypcach Guarneri del Gesù oraz Stradivariusie (Dorothy Jeffries zapisała mu je w testamencie z adnotacją, iż po zakończeniu kariery Nigel przekaże je innemu młodemu i utalentowanemu skrzypkowi). Niekonw...
Czytaj więcej

 •  
  Nigel Kennedy
    5 Gwiazdy, od 11 FanReport
 • Poznań - Aula UAM

  08.05.17

  Mój świat z Maciej, 29.05.17
  To moje trzecie spotkanie z Kennedym i mogę z czystym sercem powiedzieć, że zdecydowanie najlepsze ze wszystkich. Co więcej to najdłuższy, trwający blisko trzy i pół godziny koncert jaki było mi dane oglądać. Tuż przed rozpoczęciem występu z kuluarów auli zaczęły dobiegać głośne okrzyki przypominające nawoływania kibiców na stadionie. Chwilę później na scenę wszedł spokojnym krokiem cały zespół z głównym Maestro tego wieczoru niosącym kawę w filiżance. Cała pierwsza część poświęcona została zaprezentowaniu nowej interpretacji Czterech Pór Roku Vivaldiego. Trudno opisać słowami dynamikę i wirtuozerię gry, jaką zaprezentował Kennedy wykonując najsłynniejsze dzieło swojego mistrza. Bogactwo baroku, detale charakteryzujące tą epokę zostały uchwycone w sposób perfekcyjny. Druga część to już aranżacje z najnowszej płyty My World wydanej z okazji 60-tych urodzin Nigela. Ów album poświęcony został wielkim mistrzom muzyki. To swoisty ukłon w ich stronę. Gdy przed czterema laty odszedł od nas Jarek Śmietana, miałem okazję uczestniczyć w koncercie Kennediego, która miał miejsce kilka dni po tym tragicznym wydarzeniu. Tamtejszy występ był poświęcony naszemu wielkiemu jazzmanowi. Kennedy jednak nie zapomniał o nim po tych kilku latach i całość nowego materiału otwiera utwór zatytułowany Dla Jarka. Dla Isaaca Sterna Nigel zagrał sentymentalny Fallen Forest. Nie zapomniał również o wybitnym Stephanie Grappelli, dla którego wybrzmiało Melody in the Wind jak i swoim wielkim nauczycielu Yehudim Menuhinie i wspaniałym utworze Solitude. Część dedykacji zamknął utwór Gibb It dla Marka oConnora. Nigel nigdy nie przestaje jednak zaskakiwać, nigdy nie odgrywa tego samego materiału, a jego koncerty są niezwykle unikalnymi przeżyciami. Nie inaczej było tym razem. Na zakończenie do gry zaprosił znajdującego się na widowni innego wybitnego skrzypka, a mianowicie Krzesimira Dębskiego. Żartując, bawiąc się i popisując umiejętnościami gry zaprezentowali wstęp do nowego projektu Kennediego zatytułowanego Komeda My World. Od klasyki poprzez rock do jazzu Nigel za każdym razem udowadnia, że jest artystą wszechstronnym. Finał finałów uświetniło niezwykłe wykonanie Czardasza Montiego. I szkoda tylko, że Poznań po raz kolejny nie podołał organizacyjnie, a kameralna Aula Uniwersytecka nie wypełniła się nawet w połowie. Czyżby Kennedy się przejadł? Czyżby Poznaniacy nie potrafili docenić muzyki klasycznej? Czy może jednak organizatorzy są zbyt pazerni, a astronomiczne ceny biletów odstraszyły potencjalnych melomanów do przyjścia na koncert? Te pytania niech pozostaną otwartym polem do interpretacji.
 • GDAŃSK - Stary Maneż

  12.05.17

  bajka z Magdalena, 15.05.17
  To mój ukochany Artysta . On nie gra , on żyje muzyką i to się czuje . Minęły 2 dni od koncertu a ja nadal jestem 5 cm nad ziemią.
 • TORUŃ - CENTRUM KULTURALNE -KONGRESOWE JORDANKI

  10.05.17

  super impreza z MAŁGORZATA, 12.05.17
  Witam miałam okazje być na występie tego artysty, jestem pod bardzo wielkim wrażeniem występu . Polecam .
 • Poznań - Aula UAM Poznań

  08.05.17

  magiczny wieczór w Poznaniu z Dott, 09.05.17
  Nigel po raz kolejny pokazał, że nie ma sobie równych. Fantastyczny koncert z szeroką fuzja stylów. Sam artysta bawił się wyśmienicie, więc trudno było żeby tym entuzjazmem nie zaraził publiczności. Gorąco polecam!
 • WARSZAWA - Filharmonia Narodowa

  06.05.17

  Fantastyczny koncert z Ryszard, 07.05.17
  Znakomity koncert muzyki Vivaldiego w najlepszym możliwym i niezwykłym wykonaniu i najwyższej klasy jezz !!! Czegoś takiego w życiu nie widziałem choć chodzę na koncerty często. 3 i pół godziny prawdziwej uczty muzycznej. Gorąco polecam.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00