Blue Note POZNAŃ

ul. Kościuszki 76/78, 61-891 POZNAŃ
PL

Informacje o obiekcie

14 lutego 1998 roku, koncertem Kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z udziałem licznie przybyłych gości, zainaugurowana została działalność długo oczekiwanego w Poznaniu klubu jazzowego – Blue Note. Melomani i osoby poszukujące żywego kontaktu ze sztuką doczekali się miejsca, w którym można nie tylko wysłuchać koncertów największych gwiazd jazzu oraz pokrewnych gatunków muzycznych, ale także spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Blue Note powstał w pomieszczeniach, w których przez blisko sto lat mieściła się kotłownia ogrzewająca wielki gmach poznańskiego Zamku. Przestrzeń ta okazała się być idealną dla potrzeb dużego klubu muzycznego, choć przystosowanie jej było lada wyzwaniem i wymagało sporej odwagi.

cykle-i-festiwaleOdbyły się tu już tysiące koncertów, a wśród wykonawców znaleźli się zarówno niemal wszyscy polscy jazzmani, jak i sławy zagraniczne, m.in.: Kenny Garrett, Dave Holland, Brad Mehldau, Richard Galliano, Christian McBride, Kurt Elling, Ravi Coltrane, Al Foster, Dave Liebman, John Abercrombie, Eddie Henderson, Randy Brecker, Mike Stern, Dave Douglas, Scott Henderson, John Scofield, Pat Metheny, David Murray, Joey de Francesco, Billy Harper, Ernie Watts, Jack DeJohnette, E.S.T.Trio, Yellowjackets, Jeff Ballard, Chico Freeman, James Carter, Buster Williams, Cindy Blackman Santana

W Blue Note wielokrotnie rejestrowane były nagrania dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Kilka odbywających się w klubie koncertów zostało nagranych i wydanych w formie albumów.

Klub położony jest w centrum Poznania, w piwnicach Centrum Kultury Zamek, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego węzła komunikacji miejskiej. Przed wejściem znajduje się parking i postój taksówek.

Wybrane raporty fanów z wydarzeń na tym obiekcie Blue Note POZNAŃ

Dezerter
05.11.16
Doskonały koncert z Śmigacz, 07.11.16
Dezerter wypadł rewelacyjnie. Dobre nagłośnienie - wyraźnie było słychać teksty, co w przypadku tego zespołu ma ogromne znaczenie. 1h40m pogo to jest to :)
TSA
30.10.16
Oryginalne TSA! z RG66, 31.10.16
Świetny koncert, pełen dynamiki! Zespół w oryginalnym składzie. Doskonały kontakt z publicznością. Marek Piekarczyk jeszcze lepszy niż kiedyś. Andrzej Nowak i pozostali członkowie TSA podobnie. Uczta dla sympatyków porządnego rockowego grania.
Jelonek
13.12.15
Niepowtarzalna impreza, świetny art... z Tomasz, 16.12.15
Jelonek po raz kolejny mnie nie zawiódł. Mimo, że miał tym razem do dyspozycji niewielką scenę występ był wspaniały. Z niespodziankami, prezentami dla widzów, żartami muzycznymi, niesamowitą interakcją z ludźmi. Dowód na to, że skrzypce nie są nudne! Mam na koncie dwa koncerty Jelonka (i trzeci w składzie Huntera) i z pewnością, jeśli napotkam kolejny, to z chęcią go odwiedzę.
Arkona
09.12.15
Obowiazkowa impreza z Fred, 09.12.15
Dla Słowianina to obowiazkowy koncert. Folk plus metal nie wyobrażam sobie lepszego połączenia. I jeszcze Daliriada czyli Polak Węgier dwa bratanki, cudownie.
Pendragon
14.10.14
Rewelacja z Piotr A., 15.10.14
Koncert znakomity - muzycy w najwyższej formie. Nowy perkusista dał z siebie wszystko - najwyższa półka!

Dojazd

Adres: Blue Note
ul. Kościuszki 76/78, 61-891 POZNAŃ
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00