Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Plac Teatralny 1, 20-039 Lublin
PL

Informacje o obiekcie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to instytucja, która tworzy, bada i prezentuje kulturę. Interesuje nas sztuka popularna, użytkowa, współczesna, przemysły kreatywne, zjawiska estetyczne i uznane zjawiska w sztukach wizualnych, muzycznych i interdyscyplinarnych. Majestatyczna i modernistyczna w proporcjach siedziba, umiejscowiona, w sercu miasta pomiędzy renesansowym Starym Miastem a miasteczkiem akademickim eksponuje surowy proces tworzenia. Jest miejscem doświadczania, wytchnienia, poznawania, przyjemności. Tu spotykanie kultur umożliwia gromadzenie wielozmysłowych i nowych doświadczeń. Sercem instytucji jest piękna Sala Operowa dla 1000 widzów na poziomie widowni, lóż balkonowych i loży VIP. Została przygotowana do wystawiania spektakli operowych i teatralnych; koncertów symfonicznych i muzyki rozrywkowej.

Specjalizujemy się w spotkaniach, którym sprzyjać będą kawiarnie, concept store’y, ze sztuką użytkową, galerie widokowe i zielone, ekologiczne dachy, miejsca do rozmów i refleksji. Mieszczą się tu również:
Sala Kameralna, która pomieści dwustu widzów w tradycyjnym ustawieniu teatralnym widowni. Dzięki mobilnemu systemowi praktykabli i podestów scenicznych istnieje możliwość zastosowania niecodziennych ustawień na przykład: areny czy wybiegu. Sala jest w pełni wyposażona w sprzęt elektroakustyczny, a sztankiety oświetleniowe znajdują się na całej długości sali kameralnej, co potwierdza plastyczny układ wnętrza,
Sala Baletowa o powierzchni 231.35 mkw., pięknie doświetlona naturalnym światłem, wyposażona w minimalistyczny system nagłaśniający i podstawowe oświetlenie sceniczne, łączność z systemem inspicjenta, demontowalne barierki warsztatowe dla tancerzy. Najważniejszą zaletą sali baletowej jest stała podłoga taneczna – ułożone na legarach deski sosnowe są odpowiednikiem podłogi na głównej scenie Centrum Spotkania Kultur. Na wyposażeniu sali znajduje się przenośna podłoga baletowa,
Kino Studyjne, które może pomieścić 150 miłośników sztuki filmowej,
Podniebne galerie z miejskim zielnikiem, pasieką i strefo chillout, • oraz profesjonalne przestrzenie wystawiennicze.

Wybrane raporty fanów z wydarzeń na tym obiekcie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Między łóżkami
30.09.17
Świetny , pełen humoru spektakl!!!! z Krzysztof, 02.10.17
Gorąco polecam ten spektakl . Świetna gra aktorska Barcisia i Kurowskiej. Uśmiech nie schodził z twarzy .
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
10.04.17
Jak zwykle Kult dał czadu. z Paweł, 12.04.17
Fanom nie będę opisywał dużo.Koncerty Kultu są warte każdej wydanej złotówki.Trzygodzinny występ.Trzech gości. Raz n-ty uczestniczyłem i będę dopóki oni żyją lub ja.
Kult
10.04.17
REWELACJA !!! z Katarzyna, 11.04.17
Brzmienie jak zawsze na poziomie, ośmiu muzyków na scenie + Kazik, mega granie!!! Jednym z gości jest Janusz i wtedy można zrobić sobie przerwę na toaletę bo koncert trwa 2 godziny :)
Gruziński balet narodowy 'Sukhishvili'
02.04.17
Genialne widowisko!!! z Małgorzata, 03.04.17
Wspaniały występ!!! Pokazy tancerzy przeczą prawom fizyki, grawitacji i możliwościom ludzkiego ciała. Doskonałość i perfekcja pod każdym względem. Uczta dla oczu i uszu. Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć. Polecam z całego serca.
Gruziński balet narodowy 'Sukhishvili'
02.04.17
NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE z Fan, 03.04.17
Krótko: niezapomniane przeżycie, sztuka na najwyższym poziomie, wspaniała muzyka. Polecam wszystkim. :)

Dojazd

Adres: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Plac Teatralny 1, 20-039 Lublin
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00