Centrum Sztuki IMPART Wrocław

Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
PL

Informacje o obiekcie

Biuro Festiwalowe Impart 2016 zostało powołane przez Prezydenta Wrocławia 1 lipca 2012. Powstało z połączenia Centrum Sztuki Impart oraz instytucji Wrocław 2016.

NASZA HISTORIA

Kontynuujemy tradycję istniejącego od 1990 Centrum Sztuki Impart, powstałego z połączenia Wojewódzkiego Domu Kultury oraz Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych IMPART.
Na naszych scenach i w galerii przy ulicy Mazowieckiej 17 we Wrocławiu odbywają się spektakle, koncerty, wystawy, pokazy filmów, jam sessions i warsztaty. Organizujemy festiwale i przeglądy, takie jak Jazz nad Odrą, Non Sola Scripta i Wrocławski Sound, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci.

W latach 1996 - 2005 IMPART realizował Przegląd Piosenki Aktorskiej, na którym prezentowali swój talent interpretatorski tak znani dziś artyści, jak: Kinga Preis, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec, Iwona Loranc, Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, a także Janusz Radek, Jacek Bończyk, Sambor Dudziński, Piotr Rogucki oraz wielu innych.
Od 2005 przy Imparcie działa Teatr Piosenki, którego pierwszym dyrektorem był Roman Kołakowski. Następnie scenie szefował Mariusz Kiljan, a potem kierownictwo objęła Urszula Orłowska. Na scenie Teatru wystawiane są spektakle muzyczne i recitale najczęściej stworzone i zagrane w konwencji piosenki aktorskiej.
Impart przygotowywał również liczne imprezy dla dzieci i młodzieży, a wśród nich warsztaty teatralne i musicalowe oraz spektakle tworzone we współpracy z Teatrem Klinika Lalek w ramach Wrocławskiego Teatru dla Dzieci.

Brak wydarzeń...

W tej chwili nie ma dostepnych wydarzeń na Centrum Sztuki IMPART Wrocław .

Centrum Sztuki IMPART Wrocław
3.9 (15 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

Anka, 07.03.17
Andrzej Poniedzielski (07.03.17) - Cudowny wieczór
Wspaniały recital - trochę melancholijnie, trochę nostalgicznie ale nie melodramatycznie :). Andrzej Poniedzielski niezmiennie uroczy. Polecam!
b@j, 24.02.17
Leningrad (24.02.17) - Nadal warto.
Byliśmy na tym spektaklu - koncercie kilkunasty już raz. To chyba nienajgorsza rekomendacja. :) Po ośmiu z górą latach od premiery para nieco zeszła, ale nadal zabawa jest świetna. Polecamy!
Alex, 06.02.17
Prometeusz (06.02.17) - Niesamowite
Świetna choreografia, zgranie świateł i muzyka. Ogląda się z zapartym tchem. Historia mitu przedstawiona bardzo czytelnie więc nawet osoby średnio zaznajomione z treścią nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem.
Długi, 19.01.17
Centrum impart bardzo fajne, wszystko oceniam bardzo pozytywnie co do organizacji, ale miejsca mogły by być numerowane i rezerwowane., bo przychodząc z grupą 4-5 znajomych można nie załapać się w pewnym momencie na siedzenie razem. Obsługa miła, pomocna i zorganizowana.
Leningrad (19.01.17) - Suuuper!
Głowa mała. Świetna muzyka instrumentalna, przygotowanie artystów, ogrom różnych piosenek. Niesamowity klimat, który można poczuć jedynie przychodząc na spektakl. Improwizacje i humor też na wysokim poziomie. W pamięci zostają piosenki ze spektaklu :)
MK, 20.10.16
Bardzo dobra akustyka. Sala, która może być całkowicie dookoła zaciemniona i wtedy tylko artysta na scenie jest wyeksponowany. Nie rozpraszają puste przestrzenie, spacerujący ochroniarze czy dostawiane krzesła. Idealne miejsce na artystów takich jak Anita.
ANITA LIPNICKA (20.10.16) - Piękny koncert
Anita ma piękny głos, na żywo brzmi jeszcze lepiej niż na nagraniach. Dodatkowo świetny zespół i rewelacyjny perkusista. Bardzo klimatyczne miejsce i dobra akustyka.

Dojazd

Adres: Centrum Sztuki IMPART
Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00