O wykonawcy

Cieszanów Rock Festiwal

Kurtyna w górę: Cieszanów Rock Festiwal na eventim.pl

Witamy na profilu Cieszanów Rock Festiwal na eventim.pl Profil Cieszanów Rock Festiwal dostarczy wiadomości, informacje o wydarzeniu i trasie, galerie foto i biografie.

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Galeria zdjęć

Komentarze prasowe

KNŻ

Ten zespół, (początkowo pod nazwą Kazik), powstał w 1991 roku w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę Na żywo, ale w studio.

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta Porozumienie ponad podziałami. W 1998 roku zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi a jego kawałek znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej

W 1999 roku grupa wydała trzeci album: Las Maquinas de la Muerte. W połowie 2000 roku zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt.: Występ.

W 2004 roku zespół przerwał działalność, a ostatni koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim

Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Klubie "Od Nowa". Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich).

Pod koniec listopada 2011 ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana „Bar La Curva / Plamy na słońcu”. Obecnie osiągnęła status platynowej płyty.


Cieszanów Rock Festiwal 2016, 20.08.2016 - Kult zagra jednorazowo w całości płyty „Tata Kazika” i „Tata 2”.

K U L T Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.

Nagrali 14 płyt długogrających:
1. Kult
2. Posłuchaj to do ciebie
3. Spokojnie
4. Tan
5. Kaseta
6. 45/89
7. Your Eyes
8. Tata Kazika
9. Muj Wydafca
10. Tata 2
11. Ostateczny Krach Systemu Korporacji
12. Salon Recreativo
13. Poligono Industrial
14. Hurrra!!!
15. Prosto

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np." Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Skład:
Kazik Staszewski śpiew, saksofon
Janusz Grudziński klawisze
Piotr Morawiec gitara
Ireneusz Wereński bas
Wojciech Jabłoński gitara
Tomasz Goehs perkusja
Janusz Zdunek trąbka
Tomasz Glazik saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny puzon

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.
 •  
  Cieszanów Rock Festiwal
    4.8 Gwiazdy, od 6 FanReport
 • Cieszanów - Cieszanów

  19.08.17

  Super klimat z Karolina, 22.08.17
  Cały festiwal jest na prawdę fajnie przygotowany. Muzycznie super! Zróżnicowany a zarazem spójny w całości, bardzo ciekawy pomysł z konwencją x3 czyli Wykonawca występujący w trzech formacjach w jakich gra, a każdego dnia w innej (festiwal to trzy dni koncertów na scenie głównej). Porównywany do Jarocina i Woodstock, bo najfajniejsi są na nim ludzie - gastronomia ok, ochrona bez przegięcia, generalnie bardzo polecam.
 • Cieszanów - Cieszanów

  18.08.16

  Miodzioszno z syja, 23.08.16
  Na festiwalu byłem po raz czwarty. Wracam tam ze względu na świetną organizację, zapraszane zespoły i klimat jaki tam panuje. Już same koncerty KNŻ, Kult i Kazik z Kwartetem Pro Forma zapewniły mi niesamowite przezycia, a to byla tylko część całości. Wszystko bez zbędnego zgiełku i przypadkowych ludzi. Ponadto kiedy chce się odetchnąć, jest co pozwiedzać w okolicy. Czekam z nadzieją na to co zaprezentują za rok. Minusy, (żeby nie popadli w samozachwyt :-) ) - domowe jedzenie na polu namiotowym, które mnie za pierwszym przyjazdem urzekło- tym razem miałem wrażenie, że oszczedzało się dosłownie na wszystkim zarówno na ilosci, jak i jakości; kolejny minus -toi toi na polu namiotowym zdecydowanie za rzadko sprzatane, co przy takiej pogodzie wzbudzało okropne odczucia. Pozdrawiam, i dziękuję za ten event ;-)
 • Cieszanów / Nowe Sioło - Cieszanów Rock Festiwal Nowe Sioło 15

  19.08.16

  Pierwszy i na pewno nie ostatni ! z Maciek, 22.08.16
  To był mój pierwszy Cieszanów ale już wiem, że będzie to pozycja obowiązkowa za rok !. Wspaniała atmosfera, świetna organizacja i super ludzie. Świetni artyści na obu scenach ! . Zdecydowanie POLECAM ! nie tylko młodym Rockandrollowcom :) .

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00