O wykonawcy

John Newman

Kurtyna w górę: John Newman na eventim.pl

Urodził się w Keighley, natomiast dorastał w Settle w Yorkshire Dales. W wieku 14 lat rozpoczął grę na gitarze oraz pisanie własnych piosenek. Nauczył się nagrywania oraz produkowania swoich własnych utworów. Po ukończeniu 20 roku życia przeniósł się do Londynu, gdzie założył zespół. Podpisał umowę z wytwórnią Island Records. Wydał utwór "Cheating" w formie digital download, którego wersję akustyczną grał na koncertach. W maju 2012 roku nagrał z grupą Rudimental singel "Feel the Love". Utwór zajął czołowe miejsce na brytyjskich listach przebojów w czerwcu 2012 roku. W listopadzie 2012 roku razem z Rudimental stworzył singel "Not Giving In", który uplasował się na 14 miejscu brytyjskiej listy UK Singles Chart.

W czerwcu 2013 roku wydał swój debiutancki singel Love Me Again, a w październiku 2013 debiutancki album Tribute.

Pod koniec 2014 roku pojawił się nowy utwór Blame (z albumu Motion) który powstał ze współpracą Johna Newmana i Calvina Harrisa. Zadebiutował on jako numer jeden na UK Singles Chart. W Polsce zajął 4 miejsce w radiowej top 20.

1 czerwca 2015 roku pojawił się nowy singiel Johna Newmana pt. Come and Get it, która jest pierwszą piosenką z kolejnego, drugiego już albumu Newmana, pod tytułem 'Revolve'. Drugi singiel pochodzący z tego albumu nosi tytuł 'Lights down'. Premiera albumu planowana jest na rok 2016.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Urodził się w Keighley, natomiast dorastał w Settle w Yorkshire Dales. W wieku 14 lat rozpoczął grę na gitarze oraz pisanie własnych piosenek. Nauczył się nagrywania oraz produkowania swoich własnych utworów. Po ukończeniu 20 roku życia przeniósł się do Londynu, gdzie założył zespół. Podpisał umowę z wytwórnią Island Records. Wydał utwór "Cheating"...
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00