O wykonawcy

Madonna

Kurtyna w górę: Madonna na eventim.pl

Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka, producentka filmowa, reżyserka, scenarzystka, projektantka mody, pisarka, przedsiębiorca i filantropka. Znana jako ikona popkultury, przełamująca bariery obyczajowe i budząca kontrowersje, a także jeden z najpopularniejszych muzyków w historii. Ze względu na sukcesy w przemyśle muzycznym nazywana „Królową Popu”.

Debiutowała w Nowym Jorku jako tancerka oraz członkini zespołów, a w 1982 roku rozpoczęła karierę jako solowa piosenkarka popowa (w 1983 wydając pierwszy album, Madonna). Szybko zdobyła międzynarodową popularność, stając się jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym. Jej albumy sprzedawały się w wielomilionowych nakładach, zaś single stawały się przebojami na całym świecie. Zaprezentowała nowatorskie podejście do dziedzin teledysku i koncertu, zwracając uwagę na ich widowiskowość i teatralność. Jej nagrania sprzedały się w ponad 300 milionach egzemplarzy, co plasuje ją w czołówce w dziejach przemysłu muzycznego (jest to zarazem najwyższy wynik spośród kobiet i spośród wciąż tworzących). Ponadto, jest najbardziej dochodowym solistą w kwestii koncertów, członkinią Rock and Roll Hall of Fame oraz laureatką ponad 300 nagród, w tym siedmiu Grammy i dwudziestu MTV Video Music Awards. Nieprzerwanie od lat 80. należy do czołówki najpopularniejszych artystów muzycznych, a jej kariera trwa do dziś (ostatni album, Rebel Heart, ukazał się w 2015 roku).

Od początku kariery Madonna jest również aktorką filmową i teatralną, choć – mimo zdobytego Złotego Globu – jej kreacje przeważnie spotykały się z krytyką, a sama artystka zdobyła rekordową ilość dziewięciu Złotych Malin. W 2002 roku piosenkarka porzuciła aktorstwo, w późniejszych latach debiutując w innych profesjach związanych z filmem, jak reżyseria, produkcja czy pisanie scenariuszy. Począwszy od 2003 Madonna wydała kilkanaście książek dla dzieci, jest też autorką wydawnictwa Sex z 1992. Ponadto, artystka jest twarzą i właścicielem licznych przedsięwzięć (jak kolekcje odzieżowe czy sieć siłowni) oraz prowadzi działalność przedsiębiorczą. Jest również filantropem i założycielką fundacji Raising Malawi.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka, producentka filmowa, reżyserka, scenarzystka, projektantka mody, pisarka, przedsiębiorca i filantropka. Znana jako ikona popkultury, przełamująca bariery obyczajowe i budząca kontrowersje, a także jeden z najpopularniejszych muzyków w historii. Ze wzglę...
Czytaj więcej

 •  
  Madonna
    3.7 Gwiazdy, od 3 FanReport
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  01.08.12

  Madonna jest Królową! z Dorian, 03.08.12
  Byłem po raz pierwszy w życiu na koncercie Madonny (01.08.12 Warszawa - Stadion Narodowy - MDNA Tour) i muszę przyznać, że ona i jej ekipa są niesamowici. Kupiłem bilet bardzo tanio (99zł), ale teraz jestem przekonany, że 413 zł w przypadku Madonny to jest jak najbardziej odpowiednia kwota. Show Madonna robi niesamowite, to nie jest koncert, to jest przedstawienie z bardzo prostą fabułą. Od paru lat byłem zainteresowany koncertami Madonny, ponieważ oglądałem relacje DVD z jej koncertów. Byłem pod wielkim wrażeniem, ale teraz, po koncercie zrozumiałem, że relacja DVD lub Blu-Ray, filmiki z internetu nakręcone aparatami lub kamerami, koncert na żywo - to trzy kompletnie różne kwestie (pod naprawdę wieloma względami). Polecam, ona jest jedyna w swoim rodzaju, niezależnie, czy umie śpiewać czy nie umie, tutaj liczy się spektakl, w którego robieniu ona jest mistrzynią. Dźwięk też niesamowity, jedynie po koncercie publiczność z sektorów najwyżej położonych na końcu stadionu (coś koło sektoru G28) narzekała na okropny dźwięk - podobno było straszne echo, przypuszczalnie od dachu stadionu odbijał się dźwięk. Ale opłaca się i to bardzo zobaczyć show. Dodam, że stadion na zdjęciach wydaje się o wiele większy niż w rzeczywistości jest, a więc nawet z odległych trybun widoczność jest satysfakcjonująca.
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  01.08.12

  Najlepsza impreza na jakiej byłam! z Sylwia, 02.08.12
  Cudowne show. Profesjonalne w każdym calu. Świetna choreografia, efekty, energia. Brak słów - to trzeba przeżyć!
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  01.08.12

  przerost formy nad treścią z Viola, 24.05.15
  Przed koncertem lubiłam Madonnę, więc chciałam ją zobaczyć na żywo. Po koncercie przestałam jej zupełnie słuchać... Tak jak w innych recenzjach napisane - faktem jest, że oprawa, widowisko itd. na najwyższym poziomie. W tym wszystkim gdzieś jednak zgubiła się muzyka. Madonna wdzięczy się na scenie jak gwiazdki popu, a punktem kulminacyjnym dla mnie było zdjęcie przez nią spodni, by zademonstrować swoją niemłodą przecież pupę... Żenujące widowisko :( Byłam na kilkudziesięciu różnych koncertach, ten oceniam jako jeden z najsłabszych doznań muzycznych.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00