O wykonawcy

Kasia Cerekwicka

Kurtyna w górę: Kasia Cerekwicka na eventim.pl

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Zdobyła także 1. miejsce w IV koncercie finałowym Szansy w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrodą za wygraną był udział w Koncercie Debiutów Opole '97. W 1998 roku wzięła udział w specjalnym koncercie w Sali Kongresowej z okazji jubileuszu 5-lecia programu Szansa na sukces śpiewając u boku Violetty Villas oraz laureatek programu piosenkę „Śpiewać każdy może”. W 1997 i 2000 roku wystąpiła na KFPP w Opolu. W międzyczasie występowała w zespole towarzyszącym Edycie Górniak.

W marcu 1999 roku związała się z firmą Sony Music, która w 2000 wydała jej debiutancki album pt. Mozaika. Jak sama dziś przyznaje, znajdowały się na nim piosenki, z których nie była do końca zadowolona. Płyta nie odniosła sukcesu.

W 2006 na 43. KFPP w Opolu zdobyła Superjedynkę w kategorii Przebój Roku 2006 piosenką „Na kolana”. Wraz z tym utworem startowała w krajowych eliminacjach do festiwalu Eurowizji 2006 w Atenach (Piosenka dla Europy 2006). Przegrała jedynie z piosenką „Follow My Heart” zespołu Ich Troje. W tym samym roku wydany został jej drugi album – Feniks, z którego poza "Na kolana" pochodziły przeboje „Ostatnia szansa" i „Potrafię kochać". W tym samym roku zajęła pierwsze miejsce w Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn.

W 2010 z okazji 10-lecia stacji Viva Polska Kasia Cerekwicka wraz z jedenastoma innymi artystami nagrała utwór „Muzyki moc”. Ponadto nominowana została do nagrody VIVA Comet 2010 w kategorii Artysta 10-lecia. Od 13 marca 2010 na antenie Polsatu emitowany był program Tylko nas dwoje, w którym Cerekwicka występowała jako trener wokalny Radosława Brzózki, z którym zajęła 4. miejsce. W marcu tego samego roku wydany został jej nowy singel „Wszystko czego chcę od ciebie”. 17 maja piosenkarka pojawiła się w serialu telewizji TVN Majka. 31 maja 2010 odbyła się premiera jej czwartego albumu studyjnego – Fe-Male. W lipcu pochodząca z tej płyty kompozycja, „Wszystko czego chcę od ciebie” została nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii Przebój Roku, piosenkarka natomiast otrzymała nominację w kategorii Wokalistka Roku. Na drugi singel z Fe-male wybrany został utwór „Książę. Zrealizowano do niego teledysk, w którym wystąpił aktor Wojciech Medyński. W listopadzie 2010 odbyła się premiera filmu Śniadanie do łóżka, do którego piosenkarka nagrała cover utworu Hanny Banaszak pt. „Żegnaj kotku”.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Zdobyła także 1. miejsce w IV koncercie finałowym Szansy w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrodą za wygraną był udział w Koncercie Debiutów Opole '97. W 1998 roku wzięła udział w specjalnym koncercie w...
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00