Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej GDYNIA

Plac Grunwaldzki 1, 81-372 GDYNIA
PL

Informacje o obiekcie

Działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Znajduje się w atrakcyjnie turystycznie położonym mieście, tuż nad samym morzem. Gdynia jest jednym z najlepiej rozwiniętych biznesowo miast w kraju, nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, nauki, kultury i turystyki. To miasto ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i odważnych.

Teatr Muzyczny w ciągu 56 lat istnienia przygotował ponad 330 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA czy SHREK, stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.

Dzięki trwającej od listopada 2010 roku rozbudowie Teatru widownia Dużej Sceny powiększyła się aż do 1070 miejsc. Foyer zostało powiększone, zyskało kolejne piętro, powstały dodatkowe pomieszczenia. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej, budżetu Miasta Gdyni oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Głównym wykonawcą rozbudowy była firma Mostostal Warszawa SA.

Rozbudowa Teatru doprowadziła do powstania Nowej Sceny mogącej pomieścić 360 widzów. Scena posiada osobne wejście, foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby. Otwarcie odbyło się w kwietniu 2012 roku.

Wraz ze 147 miejscami w Sali Kameralnej, w rozbudowanym Teatrze trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób! Tym samym Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju. Powierzchnia użytkowa zwiększyła się z 14 tys. m2 do 19 tys. m2. Dzięki rozbudowie przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności. Od tego momentu będą mogły być realizowane najróżniejsze inicjatywy – od wystaw po koncerty, gale i spektakle teatralne w pełni wykorzystujące potencjał techniczny Teatru, najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne.

Wielkie otwarcie rozbudowanego Teatru odbyło się 6 września 2013 roku prapremierowym pokazem musicalu CHŁOPI w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Brak wydarzeń...

W tej chwili nie ma dostepnych wydarzeń na Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej GDYNIA .

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej GDYNIA
4.7 (7 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

Renia, 03.01.17
Moscow City Ballet (03.01.17) - Wspaniała!!!!!
Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam zobaczyć ten przepiękny występ Moscow City Ballet - w Jeziorze Łabędzim. Coś pięknego!!! Wielka klasa!!!
Krzysztof, 23.11.16
Yamato (23.11.16) - Nie tylko bębnienie
Udając się na występ myślałem, że będą tylko walić w bębny, będzie głośno, rytmicznie i tyle. Na samym początku zonk, gdyż na scenie nie było dużego, dwustronnego bębna który często widać na zdjęciach i plakatach. Początek to występ rytmiczno-baletowy, czyli to czego się spodziewałem. A potem niespodzianka. Wciągają publiczność w mini gry i opowieści. Polecam.
Liza, 28.02.16
Moscow City Ballet (28.02.16) - Niesamowity występ! - ,,Romeo i Julia
Zachwycający występ, przepiękny ballet, choreografia, bajeczny klimat, rewelacyjna muzyka, która wprowadza widza w szekspirowski klimat, piękne kreacje. Warto, polecam gorąco. :)
Agnieszka, 21.12.15
Balet Dziadek do orzechów (21.12.15) - Wielki kunszt!
Szacunek dla tancerzy. Włożyli dużo pracy, aby stworzyć takie widowisko. Piękne kostiumy, oprawa muzyczna, ale przede wszystkim piękne wykonanie. Balet zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W przyszłym roku wybieram się ponownie na Jezioro Łabędzie, które też nie ma sobie równych w wykonaniu Moscow City Ballet. Polecam gorąco!
wojtek, 22.12.14
Moscow City Ballet (22.12.14) - wspaniałt balet
po prostu trzeba iść i zobaczyć . przeżycie duchowe i uczta dla ciała. co prawda to nie Bolszoj w moskwie ale pięknie pięknie...........

Dojazd

Adres: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej
Plac Grunwaldzki 1, 81-372 GDYNIA
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00