O wykonawcy

Enrique Iglesias

Kurtyna w górę: Enrique Iglesias na eventim.pl

Enrique Iglesias to postać, której nikomu nu nie trzeba przedstawiać. Zdobywca blisku 500 nagród, autor 10 studyjnych albumów, nazywany przez wielu „królem latynoskiego brzmienia”, jest bez wątpienia postacią wyjątkową. W ciągu swojej 20-letniej kariery hiszpański wokalista sprzedał ponad 100 milionów płyt. W Polsce dwa jego albumy pokryły się złotem, a krążek „Enrique” (1999) z wielkim hitem „Bailamos”, który przyniósł mu międzynarodową sławę, zyskał w naszym kraju status podwójnej platyny. Enrique już drugą dekadę utrzymuje się na szczycie. Jego dziesiąty już w karierze album „Sex and Love”, który ukazał się w 2014 roku, to powrót do najwyższej formy piosenkarza. „Nagrywam tyle albumów, że chciałem mieć pewność - jeśli będę wydawać swój nowy album, będzie brzmieć on świeżo”, zdradził podczas rozmowy w czasie premiery. Efekt jest rzeczywiście świetny. Album obfituje w duety i kolaboracje – gościnnie wystąpili m.in. . Flo Rida, Pitbull czy Sean Paul. „Sex and Love” był w roku wydania także 7. najczęściej słuchanym albumem na Spotify. Z tego albumu pochodzi też szereg hitów jak „Loco”, „Heart Attack”, „I’m A Freak” oraz „Bailando”. Szczególnie ten ostatni święci triumfy wśród polskich fanów i słuchaczy. W roku premiery albumu teledysk był drugim najchętniej oglądanym klipem na Youtube (wyprzedziła go tylko Katy Pery z „Horses”). Do dnia dzisiejszego zgromadził potężną liczbę blisko 2 miliardów odtworzeń.

Tekst z Wikipedii
Enrique Iglesias

Enrique Iglesias

17.05.17

Po wyprzedanym koncercie w Krakowie, „książę latynoskiego brzmienia” – Enrique Iglesias – powróci do Polski w 2017...
Więcej o wydarzeniu

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Enrique Iglesias to postać, której nikomu nu nie trzeba przedstawiać. Zdobywca blisku 500 nagród, autor 10 studyjnych albumów, nazywany przez wielu „królem latynoskiego brzmienia”, jest bez wątpienia postacią wyjątkową. W ciągu swojej 20-letniej kariery hiszpański wokalista sprzedał ponad 100 milionów płyt. W Polsce dwa jego albumy pokryły się złot...
Czytaj więcej

 •  
  Enrique Iglesias
    5 Gwiazdy, od 10 FanReport
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  16.12.16

  Niesamowity koncert! z Anna, 20.03.17
  Grudniowy koncert Enrique w Polsce był dla mnie najbardziej wyczekiwaną imprezą zeszłego roku! Miałam swoje oczekiwania - zwłaszcza, że obejrzałam chyba wszystkie koncerty Króla Latynoskiego brzmienia w internecie. Tak jak się spodziewałam - nie zawiodłam się w ogóle! Enrique cały koncert kipiał niesamowitą energią. Widać było, że koncerty to Jego żywioł. Atmosfera była nieziemska, magiczna, niesamowita. Do tej pory czuję klimat tamtego wieczoru. W maju wybieram się na drugi koncert Enrique w Polsce i jestem pewna w 100, że znowu będzie to cudowne wydarzenie na długo siedzące w mojej głowie :-) Polecam każdemu, bo taki koncert jest wart każdych pieniędzy.
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  17.12.16

  Mega koncert z Anna, 12.02.17
  W tamtym roku byłam na innych koncertach ,ale ten był mega , zawsze go lubiłam ,ale koncert przeszedł moje najśmielsze oczekiwania Mega Rewelacja Bosko wielkie show
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  17.12.16

  Mega koncert z Anna, 12.02.17
  W tamtym roku byłam na innych koncertach ,ale ten był mega , zawsze go lubiłam ,ale koncert przeszedł moje najśmielsze oczekiwania Mega Rewelacja Bosko wielkie show
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  16.12.16

  Bomba z Dżaga, 11.01.17
  Jechałam aż z Gdyni na koncert Było bosko mało widziałam ale itak było warto . Enrique sie spóźnił ale wynagrodził to fanom zdecydowanie. Nie mogę się doczekać maja :)
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  16.12.16

  Koncert rewelacja !!! :D z Magdalena, 03.01.17
  Jeden z najlepszych dni w moim życiu! Koncert po prostu marzenie. :) Warto było jechać na niego tyle godzin!! Emocje nie do opisania. A sam Enrique... brak słów :) i ten jego cudowny kontakt z publicznością. Polecam każdemu i już nie mogę doczekać się maja! :)

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00