O wykonawcy

Katie Melua

Kurtyna w górę: Katie Melua na eventim.pl

Katie Melua to brytyjska wokalistka urodzona w Gruzji. W wieku 15 lat wygrała konkurs wokalny organizowany przez jedna z brytyjskich stacji telewizyjnych. Debiutancki album Call Off The Search ukazał się w 2003 roku. Dwa lata później do sklepów trafił krążek Piece by Piece, ktory okazał się wielkim międzynarodowym sukcesem dzięki utworom Nine Million Bicycles oraz Spider's Web. W swoich piosenkach łączy wpływy muzyki pop, folku, bluesa i jazzu. Nagrała dotychczas 6 albumów studyjnych (większość z nich wielkokrotnie platynowych), kilka koncertowych, a jej utwory weszły na dziesiątki płyt składankowych. Odniosła wielki sukces komercyjny i ma... wielkie serce - Melua znana jest ze swojej działalności charytatywnej – jest ambasadorem dobrej woli fundacji Save the Children. Przekazała zyski ze sprzedaży singla "Spider's Web" na rzecz potrzebujących. Publicznie odcina się od nadętego show bussinessu oraz pogoni za modą i twierdzi, że pieniądze lepiej wykorzystać na pomoc dla najuboższych. Innym przykładem jest nagranie coveraLouisa Armstronga - "What A Wonderful World" z którego wpływy przekazała narzecz Czerwonego Krzyża.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Katie Melua to brytyjska wokalistka urodzona w Gruzji. W wieku 15 lat wygrała konkurs wokalny organizowany przez jedna z brytyjskich stacji telewizyjnych. Debiutancki album Call Off The Search ukazał się w 2003 roku. Dwa lata później do sklepów trafił krążek Piece by Piece, ktory okazał się wielkim międzynarodowym sukcesem dzięki utworom Nine Milli...
Czytaj więcej

 •  
  Katie Melua
    4.6 Gwiazdy, od 21 FanReport
 • Toruń - Hala sportowa

  14.11.16

  WSPANIAŁA IMPREZA z andrzej, 15.11.16
  Koncert w Toruniu w pełni spełnił moje oczekiwania. Piękny głos, wspaniałe współbrzmienie z chórem - uczta dla oczu i uszu. Więcej takich imprez. Cena parkingu jak wszędzie 20 zł. Polecam !!!.
 • Toruń - Toruń Arena

  14.11.16

  Piękne doświadczenie z wyjątkiem parkingu z Oliwer, 15.11.16
  Katie Melua wraz z Gruzińskim chórem i muzykami wytworzyła piękną atmosferę. W trakcie koncertu dzieliła się swoimi inspiracjami do tworzenia piosenek i wspomnieniami z młodości. Stworzyła bardzo intymną atmosferę, którą dopełniła poruszającą muzyką z Gruzji. Płytę kupię na pewno. Szkoda, że organizatorzy oszukali na parkingu. Przedsprzedaż biletów wjazdowych na halę garażową była w cenie 200+prowizja.
 • Warszawa - Sala Kongresowa PKiN

  13.07.14

  Super wydarzenie muzyczne z Izabela, 04.08.14
  Artystka dała z siebie wszystko, ma bardzo dobry kontakt z publicznością. Działa kojąco na ludzi, to wspaniały koncert dla odpoczynku. Polecam wszystkim, którzy chcą odpocząć przy bdb muzyce. Wokalistka bardzo skromna, o wielkim talencie i sile głosu
 • Warszawa - Sala Kongresowa PKiN

  13.07.14

  SUPEROS z fun fan, 14.07.14
  To był mój chyba 5 koncert K. M. Każdy był inny i kazdy świetny. Ten, w pewnym sensie najskromniejszy, żadnej scenografi, mniej muzyków niż kiedyś. Za to nowy instrument - organy Hammonda. Dały one świetne dźwięki w połączeniu z nowymi aranżacjami. Fantastyczny występ w 100 na żywo. Katie jak zwykle dala z siebie 100 Było też 10 szczęśliwców, którzy po koncercie mogli się spotkać z gwiazdą wieczoru!!!! Muszę dodawać, że jeden z tych szczęśliwcow to ja? :))))
 • Warszawa - Sala Kongresowa PKiN

  13.07.14

  Cudowny koncert z Kasia, 14.07.14
  Niezapomniane wydarzenie. Przepiękny, magiczny głos Katie wywołał niesamowite emocje. Mam nadzieję, że to nie ostatni koncert Katie na którym byłam.

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00