8. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - Bilety

Świat gier video, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście,Gra...

Więcej ...

 • Kiedy i gdzie?

 • Dla mnie i dla innych!

 • EVENTIM Społeczność

Wybierz bilety teraz:

Callcenter +48 22 591 83 83* Pon.-Pt.: 10:00 - 18:00
Kup bilety

Przed zakupem biletów klient ma obowiązek zapoznania się z Regulaminem sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zakup biletu jest traktowany jako akceptacja regulaminu.

Przy zakupie biletów w ilości powyżej 10 szt., klientowi przysługuje rabat w wysokości 10%.

Z przykrością informujemy, że koncert alterFMF: Jacaszek, który miał się odbyć 28 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków w ramach 8. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zostaje odwołany. Przyczyną odwołania koncertu są powody rodzinne Michała Jacaszka, które uniemożliwiają jego wystąpienie w Krakowie.

Osoby, które kupiły bilety na koncert alterFMF: Jacaszek informujemy, że będzie możliwość zwrotu biletów lub wymiany na bilety na koncert Star Trek – film z muzyką na żywo.


WydarzenieMiastaData
Video Game Show: Critical HitKRAKÓW
Kijów.Centrum
Śr, 27.05.15
20:00
 
Obecnie niedostępne
Info
Gala Muzyki Polskiej: Scoring4WajdaKRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
Cz, 28.05.15
19:00
 
Obecnie niedostępne
Info
alterFMF: Jacaszek - ODWOŁANEKRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
Cz, 28.05.15
22:00
 
Odwołane
Info
Szekspir SymfonicznieKRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
Pt, 29.05.15
20:00
 
Obecnie niedostępne
Info
KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
So, 30.05.15
12:00
 
Bilety od 35,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
KRAKÓW
TAURON Arena Kraków
So, 30.05.15
20:00
 
Bilety od 30,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
KRAKÓW
TAURON Arena Kraków
So, 30.05.15
20:01
 
Bilety od 30,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
N, 31.05.15
15:00
 
Bilety od 80,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
KRAKÓW
TAURON Arena Kraków
N, 31.05.15
20:00
 
Bilety od 30,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
KRAKÓW
TAURON Arena Kraków
N, 31.05.15
20:01
 
Bilety od 30,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
1 - 10 z 10

Informacje na temat wydarzenia

Świat gier video, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście,
Gra o tron na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady

i wreszcie spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise – Star Trek Live in Concert.
Przedstawiamy program główny 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Tegoroczna, 8. już edycja Festiwalu Muzyki Filmowej to eksplozja różnorodności, otwarcie się na nową publiczność, ekskluzywne gale i emocje towarzyszące przyznawaniu nagród dla kompozytorów. To także zapierające dech w piersiach widowiska gromadzące kilkudziesięciotysięczną publiczność — zapowiada wydarzenie Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora FMF.

Międzynarodowa społeczność fanów muzyki filmowej odkryje muzyczny świat kultowych gier video. Po raz pierwszy w Europie wystąpi zespół Critical Hit skupiający najlepszych solistów tego nurtu. FMF to także ekskluzywne gale: Scoring4Wajda — z muzyką mistrzów: Kilara, Mykietyna, Komedy i Pendereckiego, Szekspir Symfonicznie, podczas której zabrzmią utwory Elliota Goldenthala, Patricka Doyle’a, Stephena Warbecka i Jocelyn Pook, Międzynarodowa Gala Seriali i wreszcie monumentalny Star Trek (2009) z muzyką zdobywcy Oscara Michaela Giacchino na żywo w wielkim finale festiwalu.

27 maja (środa), godz. 20:00, Kino Kijów.Centrum

Video game show: Critical Hit

Liczący już ponad 40 lat rynek gier video to nie tylko legendarne tytuły, fantastyczne historie, kultowe postaci czy dynamiczny rozwój technologii, ale także szczególny i odrębny nurt muzyki funkcjonalnej. Nikogo nie dziwi więc fakt, że świat gier video ma także swoich muzycznych superbohaterów. Jednym z nich jest Jason Hayes — naczelny kompozytor wytwórni Blizzard, twórca muzyki do m.in. Starcraft, Warcraft czy kultowego World of Warcraft. To właśnie Hayes powołał do życia zespół Critical Hit, skupiając wokół siebie solistów, którzy na co dzień nagrywają muzykę do najważniejszych produkcji filmowych i gier video. To prawdziwa plejada osobowości, z których każda ma swoje odrębne fankluby: Sara Andon (flet), Jason Hayes (syntezatory), Tina Guo (wiolonczela elektryczna), Caroline Campbell (skrzypce), Kevin Dooley (perkusja), Salome Scheidegger (fortepian). Na pierwszym koncercie w Europie i jedynym w Polsce do zespołu dołączy Aleksander Milwiw-Baron (gitara elektryczna). W programie koncertu zabrzmią nowe aranżacje tematów muzycznych do mrocznego Diablo II, epickiego The Elder Scrolls V: Skyrim, a także efektowne tematy z World of Warcraft, Final Fantasy, Legend of Zelda, Kingdom Hearts i Metal Gear Solid. Nie zabraknie także klasycznych tematów gier: Tetris, Pokémon, Super Mario i Angry Birds.

World of Warcraft: The Burning Crusade Cinematic Trailer.
Tetris by Critical Hit.

28 maja (czwartek), godz. 19:00, Centrum Kongresowe ICE Kraków

Gala Muzyki Polskiej: Scoring4Wajda

Scoring4Wajda to pierwszy z cyklu koncertów poświęconych muzyce tworzonej do obrazów najwybitniejszych polskich reżyserów. Koncert będzie próbą opowiedzenia dorobku wybitnego reżysera poprzez pryzmat muzyki wykorzystanej w filmach oraz osobowości kompozytorów, z którymi współpracował. Podczas gali zabrzmią specjalnie przygotowane suity koncertowe tak znakomitych twórców jak: Stanisław Radwan, Wojciech Kilar, Zygmunt Konieczny, Krzysztof Komeda, Andrzej Korzyński, Paweł Mykietyn czy Krzysztof Penderecki. W programie znajdzie się muzyka pisana do filmów i spektakli Wajdy, m.in.: Wesela, Ziemi Obiecanej,Pana Tadeusza, Zemsty, Smugi cienia, Nocy listopadowej, Niewinnych Czarodziejów, Polowania na muchy, Człowieka z marmuru, Tataraku i Katynia. Bogactwo muzyki w filmach Wajdy jest ogromne: od tańców ludowych, poprzez muzykę teatralną, jazz i big beat, po muzykę kameralną, eksperymentalną i elektroakustyczną. Podczas koncertu usłyszymy utwory, które wyznaczyły historię polskiego kina mówi Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny FMF.

Koncert Scoring4Wajda, w wykonaniu Narodowej Orkiestry Polskiego Radia pod batutą Alexandra Liebreicha, zostanie zaprezentowany dwukrotnie: w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz dzień później w Katowicach w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W trakcie koncertu w ICE Kraków po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda im. Wojciecha Kilara ufundowana przez miasta Kraków, Katowice i Wytwórnię Filmową Alvernia Studios.

Katyń (zwiastun).

29 maja (piątek), godz.20:00, Centrum Kongresowe ICE Kraków

Szekspir Symfonicznie

Z dramatami i komediami Szekspira mierzyli się najsłynniejsi reżyserzy w historii kina. Na dziełach pisarza ze Stratford opartych jest ponad 410 filmów pełnometrażowych i telewizyjnych. Koncertem Szekspir Symfonicznie FMF składa hołd kompozytorom muzyki do najsłynniejszych adaptacji, a uświetnią go swoją obecnością Patrick Doyle, Jocelyn Pook, zdobywca Oscara Stephen Warbeck, a także słynna oscarowa para Julie Taymor i Elliot Goldenthal.

W programie usłyszymy rozpoznawalne tematy Nino Roty z Romea i Julii (1968) i Miklósa Rózsy z Juliusza Cezara (1953), ale również fragmenty baletu Romeo i Julia Siergieja Prokofjewa czy piękną suitę Ennio Morricone z Hamleta (1990). Wydarzeniem będzie polska premiera suit z Henryka IV (2012) i z Oskarowego obrazu Zakochany Szekspir (1998). Szczególne miejsce w programie koncertu zajmuje także muzyka powstała podczas wieloletniej współpracy szkockiego kompozytora Patricka Doyle’a z niekwestionowanym autorytetem szekspirowskiego teatru: Kennethem Branaghiem. Jocelyn Pook — brytyjska kompozytorka, multiinstrumentalistka, znana ze współpracy z takimi artystami jak: Laurie Anderson, Massive Attack, Ryūichi Sakamoto, Peter Gabriel, czy Stanley Kubrick przy ostatnim obrazie Oczy szeroko zamknięte. Podczas koncertu usłyszymy piękną muzykę do Kupca Weneckiego (2004) — pierwszej ekranizacji tego szekspirowskiego dramatu z Alem Pacino i Jeremym Ironsem w roli głównej. W finale koncertu prawdziwa uczta dla fanów muzyki filmowej — światowa premiera wielkiego dzieła symfonicznego zdobywcy Oscara Elliota Goldenthala, który zaprezentuje dzieło oparte na tematach z Tytusa Andronikusa, baletu Otello, mrocznej i elektronicznej Burzy oraz z najnowszego filmu Julie Taymor Sen nocy letniej.

Koncert wykonają Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą znakomitego niemieckiego dyrygenta Christiana Schumanna.

Nino Rota - Romeo And Juliet (1968) Theme.

FMF4kids: Grufołak

30 maja (sobota), godz. 12:00, ICE Kraków, Sala Audytoryjna

Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic – organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zapraszają najmłodszych oraz miłośników kreskówek na koncert FMF4kids: GRUFOŁAK, podczas którego będą mieli szansę zakochać się zarówno w bajkach Grufołak i Dziecko Grufołaka, jak i w muzyce René Aubry, napisanej specjalnie do nich.

Grufołak i Dziecko Grofołaka to dwie magiczne animacje krótkometrażowe, powstałe jako adaptacje książek ilustrowanych o tych samych tytułach. Opowiadają historię małej myszki, która dzięki swemu sprytowi ucieka przed rozmaitymi niebezpieczeństwami, w tym i największym z nich – Grufołakiem. Książki spotkały się z ogromnym uznaniem wśród rodziców, sprzedając się w ponad 13 milionach kopii, a bajki nie tylko wygrały liczne nagrody, ale i podbiły serca dzieci na całym świecie.

30 maja (sobota), godz.20:00, Tauron Arena Kraków

Międzynarodowa Gala Seriali

Na ten koncert publiczność FMF czeka od lat. Najbardziej zajęci kompozytorzy w Hollywood to kompozytorzy telewizyjni, dlatego zaproszenie najważniejszych twórców tego gatunku do Krakowa jest wielkim wydarzeniem. Gala seriali stanowić będzie przegląd najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Pierwsze ogłoszone tytuły to Gra o tron, Rodzina Borgiów i Wikingowie.

Do Polski po raz pierwszy przyjedzie Ramin Djawadi, twórca muzyki do takich filmów jak Equilibrium, Iron Man, Starcie Tytanów, gry video Medal of Honor, a także głośnych telewizyjnych seriali: Skazany na śmierć czy Gra o tron. Ostatni tytuł produkcji HBO przyniósł Djawadiemu ogromną popularność. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych tematów muzycznych ostatniej dekady: wiolonczelowy motyw główny z czołówki serialu docze­ka­ł się nieskończonej ilości przeróbek w wielu stylach muzycznych. Specjalnie na festiwal Dja­wa­di tworzy kilkunastominutową suitę, a jej światowa premiera w Krakowie ma połączyć wszystkie sezony serialu, swobodnie mieszając gatunki, i przywołując fantastyczny świat sagi Pie­śni lodu i ognia Geo­r­ge'a R. R. Mar­ti­na. — Będzie tu miejsce na orien­tal­ny ko­lo­ryt, tematy inspirowane muzyką średniowiecza i renesansu, tajemnicze i precyzyjne budowanie tematów rodów Star­ków i Lan­ni­ste­rów ­ — zapowiada światową premierę suity Piaskowski.

Po dwóch latach na FMF powraca Trevor Morris, kompozytor muzyki do wielkich produkcji telewizyjnych, seriali, filmów i gier komputerowych, najbardziej znany ze ścieżek dźwiękowych do seriali historycznych Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów oraz filmu Immortals. Bogowie i herosi. Kolejnym wielkim tytułem oraz kontynuacją współpracy ze scenarzystą i producentem Michaelem Hirstem jest serial History Channel — Wikingowie. To niezwykle precyzyjna rekonstrukcja historii, scenografii, wierzeń i obyczajów Skandynawii, które Morris ilustruje łącząc muzykę symfoniczną i elektroniczną z brzmieniami etnicznymi. Podczas gali usłyszymy światową premierę suity z Wikingów. Gościnnie na koncercie wystąpi Einar Selvik, założyciel zespołu Wardruna, wykonującego folk i ambient inspirowany nordyckim szamanizmem.

Morris i Djawadi to pierwsi goście Międzynarodowej Gali Seriali. Kolejne nazwiska kompozytorów i charyzmatycznych solistów będziemy ujawniać stopniowo na antenie RMF Classic. Międzynarodowy skład wykonawców, a także Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej i Chór Polskiego Radia poprowadzi uwielbiany przez festiwalową publiczność dyrygent i kompozytor —Diego Navarro.

Game Of Thrones "Official" Show Open (HBO).

31 maja (niedziela), godz.20:00, Tauron Arena Kraków

Star Trek Live in Concert

Na finał festiwalu amerykańska space–opera Star Trek (2009) w reżyserii J.J. Abramsa z monumentalną muzyką zdobywcy Oscara Michaela Giacchino na żywo. Star Trek to jeden z najważniejszych tytułów science fiction. W czasach gdy ludzie zarażeni wizjami Kennedy'ego realizowali sen o podboju kosmosu, załoga statku U.S.S. Enterprise eksplorowała niezbadaną międzygalaktyczną przestrzeń na srebrnym ekranie. Seria Star Trek zajęła szczególne miejsce w kulturze Zachodu, stając się nierozerwalną częścią współczesnej mitologii.

Michael Giacchino, komponując muzykę do filmu, nie miał łatwego zadania. Musiał się zmierzyć z wielkimi poprzednikami i ich muzycznymi ilustracjami świata serii (Jerry Goldsmith, James Horner czy Cliff Eidelman). Specjalnie na potrzeby projekcji symultanicznej Giacchino stworzył spory fragment nowej muzyki, której nie usłyszymy w oryginalnej wersji filmu. Ten słynący z rozbudowanych sekcji dętych kompozytor w pełni rozwija potencjał blisko 200-osobowego składu artystów orkiestrowych i chóru. W Tauron Kraków Arena w dwugodzinną podróż w przestrzeń kosmiczną zabierze publiczność Ludwig Wicki wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i chórem Pro Musica Mundi.

Star Trek – Trailer.

Na początku marca przedstawimy kolejne koncerty w ramach nurtów FMF4Kids oraz alterFMF. Śledźcie profile FMF.

BOGOWIE – film z muzyką na żywo

31 maja o godz. 15:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dla wszystkich fanów polskiej muzyki filmowej mamy niespodziankę, jeszcze jeden koncert w ramach programu głównego 8. FMF! Pokaz BOGOWIE – film z muzyką na żywo w kompozycji Bartosza Chajdeckiego odbędzie się w niedzielę 31 maja o godz. 15:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Po raz pierwszy w historii Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zaprezentujemy film polskiej produkcji, któremu towarzyszyć będzie muzyka wykonywana symultanicznie. Obraz Bogowie Łukasza Palkowskiego z brawurową rolą Tomasza Kotaobejrzało w Polsce ponad 2 mln widzów. Jest to najlepszy wynik frekwencyjny filmu, który wszedł na ekrany polskich kin w 2014 roku. Bogowie znaleźli się również w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych polskich produkcji po 1989 roku.

Obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. polskimi Oskarami film Bogowie to niezwykła opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. W rolę prof. Religi wcielił się rewelacyjny Tomasz Kot, a towarzyszy mu plejada najlepszych aktorów, m.in. Jan Englert, Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski czy Piotr Głowacki. Muzyka Bartosza Chajdeckiego to bez wątpienia jedno z ważniejszych ogniw tej produkcji. Podczas premierowego wykonania koncertu, specjalnie dla fanów Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, swoją kompozycję na fortepianie zagra sam autor znakomitej muzyki, a towarzyszyć mu będzie zespół B.A.Ch Film Ensemble.


 •  
  Festiwal Muzyki Filmowej
    4.6 Gwiazdy, od 22 Raporty fanów
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  27.09.14

  FMF to jest to! z Krakus, 21.10.14
  Polecam bardzo Festiwal Muzyki Filmowej, możemy przenieść się wspomnieniami do poprzednich czasów słuchając muzyki na żywo, impreza w Kraków Arenie dotyczyła koncertu Gladiator Live in Concert gdzie podczas oglądania filmu na dużym ekranie można wsłuchiwać się w melodię graną na żywo. Koncert wspaniały, mimo bardzo wysokich miejsc i pod kątem widoczność w porządku. Jedynie czego brakło w brzmieniach muzyki to części basowej która jest wyczuwalna w ścieżce dźwiękowej filmu.
 • Kraków - Hala ocynowni ArcelorMittal

  28.09.14

  Marzenia się spełniają... z Asia, 01.10.14
  Hans Zimmer na żywo- to było moje marzenie od wielu wielu lat i w końcu się spełniło! Cudowny wieczór, wspaniały koncert, cudownie grająca orkiestra = niezapomniane wrażenia :)
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  27.09.14

  Fantastyczne widowisko z Judyt, 29.09.14
  Bylam na Gladiatprze i powiem tylko tyle, ze kazdy kto lubi film i muzyke filmowa powinien tu byc. Doskonala uczta dla zmyslow. Wspaniale warunki, naglosnienie, wizyta mistrza - Hansa Zimmera. Zaluje ze nie moglam byc tez nastepnego dnia na koncercie jubileuszowym.
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  27.09.14

  Majstersztyk! z Weruszka, 28.09.14
  FIlm Gladiator z muzyką na żywo to istny majstersztyk. Organizacja na 5+!! Świetne nagłośnienie, duży ekran, dużo obsługi - wszyscy pomocni. Byłam pod wrażeniem.
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  27.09.14

  Gladiator z Barbara, 28.09.14
  Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wspaniała impreza , wszystko bardzo mi się podobało, juz nie mogę się doczekać nastepnych tego typu imprez.

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00

Sobota 10:00 - 15:00