O wykonawcy

Fink

Kurtyna w górę: Fink na eventim.pl

Brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ, z potrzeby grania elektronicznej muzyki tanecznej stworzył swoje alter ego pod nazwą Sideshow.

Współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse, John Legend, Banks, Professor Green, Nitin Sawhney czy Bonobo.

W 2000 roku ukazał się debiutancki album studyjny wokalisty Fresh Produce. Od 2006 roku i premiery drugiej płyty Biscuits for Breakfast, nazwa Fink określa również trio, w którego skład wchodzi Greenall, basista Guy Whittaker i perkusista Tim Thornton. W następnym roku opublikowano album Distance and Time, a dwa lata później płytę Sort of Revolution. W 2011 roku ukazał się album Perfect Darkness, a w 2014 roku Hard Believer, który osiągnął największy komercyjny sukces spośród wszystkich wydawnictw muzyka. Album promował singel „Looking Too Closely”, notowany w holenderskim zestawieniu przebojów MegaCharts. W 2015 roku opublikowano album Horizontalism zawierający nowe wersje utworów z poprzedniego albumu oraz premierowe kompozycje wokalisty.

Muzyk wydał również dwa albumy koncertowe, Wheels Turn Beneath My Feet w 2012 roku oraz Fink Meets the Royal Concertgebouw Orchestra w 2013 roku, na którym znalazł się materiał zapisany podczas występu z Royal Concertgebouw Orchestra w Amsterdamie.

W lipcu 2013 roku muzyk otrzymał nominację do nagrody Independent Music Awards w kategorii Najlepszy występ na żywo.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ, z potrzeby grania elektronicznej muzyki tanecznej stworzył swoje alter ego pod nazwą Sideshow. Współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse, John Legend, Banks, Professor Green, Nitin Sawhney czy Bonobo. W 2000 roku ukazał się debiutancki album studyjny wok...
Czytaj więcej

 •  
  Fink
    4 Gwiazdy, od 3 FanReport
 • Warszawa - Klub Stodoła

  14.11.14

  Rewelacja z Olga, 15.11.14
  Koncert świetny, Fink jest na żywo bezbłędny, magia. szkoda tylko, że Stodoła - nagłośnienie super, ale dla osób niższych niż 1.80 - zero wizji :( I zdecydowanie za dużo sprzedano biletów, nie było jak się ruszyć.
 • Warszawa - Klub Stodoła

  14.11.14

  Magia na scenie z Shaak Ti, 15.11.14
  Koncert Finka był magiczny. Kto nie poszedł, niech żałuje i szybko kupuje bilet na jego następny koncert. Wspaniała muzyka, rewelacyjna atmosfera, świetnie pasujące efekty świetlne, doskonale dobrany support (Douglas Dare). Czego więcej chcieć? Powtórki! :)
 • Warszawa - Klub Stodoła

  14.11.14

  Rozczarowanie Stodołą z Lacrimosa, 16.11.14
  Koncertu nie oceniam, ponieważ sala koncertowa była przepełniona i nie mogłam zobaczyć i należycie usłyszeć zespołu.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00