O wykonawcy

Ghost

Kurtyna w górę: Ghost na eventim.pl

Szwedzki zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Grupa powstała w 2008 roku w Linköping. Wokalista grupy posługuje się pseudonimem Papa Emeritus, natomiast instrumentaliści określani są mianem The Nameless Ghouls. Zespół zyskał na rozpoznawalności za sprawą wizerunku scenicznego oraz utrzymywania personaliów muzyków w tajemnicy.

Debiutancki album formacji zatytułowany Opus Eponymous ukazał się 18 października 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Rise Above Records. Nagrania poprzedził wydany na 7" calowej płycie gramofonowej singel pt. Elizabeth. Płyta została nominowana do szwedzkiej nagrody muzycznej Grammis. Album spotkał się również z pozytywnym przyjęciem krytyków i publiczności. Drugi album zespołu, zatytułowany Infestissumam został wydany 10 kwietnia 2013 roku. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu szwedzkiej listy przebojów Sverigetopplistan oraz wygrała nagrodę Grammis w kategorii Årets hårdrock/metall. Album dotarł ponadto do 28. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie 14 tys. egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery.

Wydawnictwo przysporzyło grupie także pierwszego sukcesu na rynku międzynarodowym. Nagrania trafiły na listy przebojów m.in. w Wielkiej Brytanii, Finlandii i Norwegii. 19 listopada, także 2013 roku ukazał pierwszy minialbum Ghost zatytułowany If You Have Ghost. Wydawnictwo dotarło do 87. miejsca listy Billboard 200 znalazłszy nieco, ponad 5 tys. nabywców. 21 sierpnia 2015 roku do sprzedaży trafił trzeci album studyjny zespołu zatytułowany Meliora. Płyta uplasowała się na 8. miejscu amerykańskiej listy przebojów (Billboard 200) sprzedając się w nakładzie, niemal 30 tys. egzemplarz

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Szwedzki zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Grupa powstała w 2008 roku w Linköping. Wokalista grupy posługuje się pseudonimem Papa Emeritus, natomiast instrumentaliści określani są mianem The Nameless Ghouls. Zespół zyskał na rozpoznawalności za sprawą wizerunku scenicznego oraz utrzymywania personaliów muzyków w tajemnicy. Deb...
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00