O wykonawcy

Green Day

Kurtyna w górę: Green Day na eventim.pl

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, z czego takie płyty jak „Dookie”(1994) i „American Idiot” (2004) zakupiło ponad 30 mln fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do „Rock and Roll Hall of Fame”. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy w kategoriach: Best Alternative Album („Dookie”), Best Rock Album (2 x, za „American Idiot” i “21st Century Breakdown”), Record of the Year („Boulevard of Broken Dreams”) oraz Best Musical Show Album (“American Idiot: The Original Broadway Cast Recording”, w 2010 r. adaptacja tego albumu wystawiona została na Broadway’u). Grupa zadebiutowała w 1990 roku za sprawą albumu “39/Smooth”, a dzięki następnej płycie, „Kerplunk” zespołem zainteresowała się wytwórnią Reprise Records, czego efektem był przełomowy dla Green Day krążek „Dookie”, który osiągnął międzynarodowy sukces i ożywił zainteresowanie muzyką punkrockową w mainstreamowym nurcie. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity grupy jak „Longview”, „When I Come Around” czy „Basket Case”. Kolejne płyty formacji, „Insomniac” (1995), „Nimrod” (1997) oraz „Warning” (2000) ugruntowały pozycję zespołu na muzycznej scenie. W 2004 roku ukazała się płyta określana mianem punkrockowej opery, „American Idiot”, która znalazła ok. 15 mln nabywców na całym świecie i wylądowała na szczycie muzycznych list w 19 krajach, a na listach przebojów królowały takie utwory z tego krążka jak np. „Boulevard of Broken Dreams”, „Wake Me Up When September Ends” czy „Jesus of Suburbia”. Kolejny album i kolejna punkrrockowa opera, „21st Century Breakdown” (2009) znalazł się na pierwszym miejscu podsumowań płyt wg np. amerykańskiego Billboardu czy europejskiego Top 100 Albums. W 2012 roku ukazały się 3 płyty , które zamykają dotychczasową dyskografię grupy, „¡Uno!", „¡Dos!" i „¡Tré!", w ramach trasy koncertowej promującej te wydawnictwa zespół w czerwcu 2014 roku dal znakomite show w łódzkiej Atlas Arenie, koncert ten uznany został za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2014 roku. Na przyszłorocznej trasie fani usłyszeć będą mogli materiał z najnowszej płyty, „Revolution Radio”, a także największe przeboje grupy! Na europejskiej trasie Green Day wspomagać będzie grupa The Interrupters, której twórczość to wybuchowa mieszanka punka i ska. Formacja zadebiutowała płytą „The Interrupters” w 2014 roku, a na najnowszym albumie, „Say It Out Loud” (2016) zespół wspomagał Tim Armstrong z Rancid. Grupa ma także na koncie trasy z Bad Religion i The Beat.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, z czego takie płyty jak „Dookie”(1994) i „American Idiot” (2004) zakupiło ponad 30 mln fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do „Rock and Roll Hall of Fame”. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy w kategoriach: Best Alternative Album („Dookie”), Best Rock Alb...
Czytaj więcej

 •  
  Green Day
    4.9 Gwiazdy, od 37 FanReport
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  21.01.17

  Cudowne przeżycie! z Edyta, 21.02.17
  Pełne emocji wydarzenie! Doskonały kontakt z publicznością, magia emocji! Już czekam na następny! Billie jest po prostu przeuroczy! :)
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  21.01.17

  Energetyczny koncert z Agnieszka, 06.02.17
  Udany koncert. Zespół dał z siebie wszystko - 2,5 godziny koncertu na 100 możliwości. Bardzo mi się podobało.
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  21.01.17

  AMAZING! z simplegreen, 05.02.17
  Green day zawsze robi najlebsze imprezy pod sceną! Cudownie! Organizacja i sam koncert były na najwyższym poziomie!
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  21.01.17

  Super wydarzenie z Alina, 25.01.17
  Rewelacja .Wspaniale wydarzenie muzyczne. Mam nadzieję,że szybko nas znów odwiedzą i choć jechaliśmy z drugiego końca Polski nie zawiedliśmy się.
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  21.01.17

  Green Day - niesamowity koncert !!!! z Ola, 24.01.17
  Na tym koncercie nie zabrakło niczego - kapitalna muzyka, fantastyczna oprawa i niepowtarzalny kontakt z fanami. Show na najwyższym poziomie. Lider Billie Joe Armstrong od samego wejścia na scenę wykazał się świetnym kontaktem z publicznością, to chyba jeden z najlepszych muzyków pod tym względem, rozruszał dosłownie wszystkich. Byliśmy po raz pierwszy na koncercie Green Day, ale mam nadzieję że nie ostatni.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00