Gwałt. Głosy - Bilety

Gwałt. Głosy - Bilety

Jak skończył, to powiedział: masz milczeć. Wróć na podwórko. Przestraszona milczałam. Masz milczeć. Milczałam. (…) Brud, szmata, nic nie jesteś warta. Traktujesz się jak stół. Wbrew sobie ubier...

Więcej ...

  • Kiedy i gdzie?

  • Dla mnie i dla innych!

  • EVENTIM Społeczność

Podsumowanie cen

Kup bilety
WydarzenieMiastaData
Gwałt. GłosyWARSZAWA
Teatr Powszechny
So, 28.10.17
19:30
 
Bilety od 66,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
Gwałt. GłosyWARSZAWA
Teatr Powszechny
N, 29.10.17
18:00
 
Bilety od 66,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
1 - 2 z 2

Informacje na temat wydarzenia

Jak skończył, to powiedział: masz milczeć. Wróć na podwórko.
Przestraszona milczałam. Masz milczeć.
Milczałam.
(…)
Brud, szmata, nic nie jesteś warta.
Traktujesz się jak stół.
Wbrew sobie ubierasz to w rodzaj
tajemnicy. Że to się nie zdarzyło.
Taniec autodestrukcji. (…)
Ktoś cię poniszczył. Fragment ze spektaklu

Usłyszeć niesłyszane. Zobaczyć to, co ukryte. Wyjść z ciszy. Przeciwstawić się przemocy. Nie zgodzić na milczenie.
„Gwałt. Głosy” to teatralny protest wobec powszechnego zjawiska przemocy seksualnej wobec kobiet. To próba zmierzenia się ze złożonością tego problemu, dekonstrukcji potocznego myślenia i zakwestionowania społecznej percepcji. To oddanie głosu tym, które najczęściej nie są pytane: kobietom, które doświadczyły przemocy. Kobietom, które swoim wielogłosem opowiadają o doświadczeniu nieposiadającym narodowości, wieku ani orientacji. O gwałcie. Głosy kobiet przeplatają się tu ze sobą, nawiązując do indywidualnych doświadczeń i odrębnych historii. Historii, które zdarzyły się naprawdę.

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem były badania dotyczące przemocy seksualnej i sytuacji kobiet mających za sobą doświadczenie gwałtu, przeprowadzone przez Fundację na rzecz Równości i Emancypacji STER we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Kobiet VICTORIA z Rzeszowa i Stowarzyszeniem WAGA z Gdańska. Jasno z nich wynika, że rozmowa o przemocy seksualnej, a o gwałcie w szczególności jest bardzo trudna, o ile w ogóle możliwa, ponieważ gwałt jest jednym z najbardziej traumatycznych i przemilczanych doświadczeń. Do końca życia pozostaje bolesną, otwartą raną. Wiele kobiet nie mówi o tym swoim bliskim, nie decyduje się na drogę sądową. Dla większości kobiet uczestniczących w badaniu spotkanie z ankieterką było pierwszą okazją do rozmowy o gwałcie. Spektakl powstał w dialogu z badaniami, nawiązując bezpośrednio do rozmów przeprowadzonych z ich uczestniczkami.

Producentem spektaklu jest Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER. Spektakl został przygotowany we współpracy z Teatrem Powszechnym w ramach projektu „Przełamać tabu – prawa ofiar przemocy seksualnej” realizowanego przez Fundację na rzecz Równości i Emancypacji STER wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Kobiet VICTORIA z Rzeszowa i Stowarzyszeniem WAGA z Gdańska w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

obsada: Alicja Aleksandrowicz, Agnieszka Bińczycka, Ana Forma, Jolanta Gawęda, Elżbieta Hołoweńko, Aleksandra Magryta, Rozalia Merzicka, Danuta Nagórna, Zofia Nawrocka, Jolanta Olszewska, Natalia Skoczylas, Alina Synakiewicz, Anna Zajdel reżyseria: Agnieszka Błońska

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00