O wykonawcy

Linkin Park

Kurtyna w górę: Linkin Park na eventim.pl

Zespół oficjalnie zadebiutował w 2000 płytą Hybrid Theory. Phoenix nie udzielał się na tej płycie, choć napisał do niej parę tekstów, zastąpił go wtedy Scott Koziol, który już na żadnej innej płycie się nie udzielał. Wiadomo tylko, że Phoenix w tym czasie studiował i nie miał czasu na grę. Producentem płyty był wówczas Don Gilmore. Zawarte na Hybrid Theory piosenki zostały w wersji zremiksowanej umieszczone później (latem 2002 r.) na płycie Reanimation, co zostało uznane przez krytykę za typowy przykład "odcinania kuponów". Ich następna płyta – Meteora wydana 24 marca 2003 r. – mimo, że zawierała zaledwie 36 minut materiału, została przyjęta ciepło przez fanów, jak i krytyków. Zadebiutowała na pierwszych miejscach w 14 krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Japonii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Chile, Australii, Indonezji, Irlandii, na Tajwanie, w Norwegii oraz Szwajcarii. Wydany przez nich album koncertowy w listopadzie 2003 – Live in Texas, mający przełamać stereotyp tej grupy jako mistrzów studia a amatorów sceny, nie jest jednoznacznie oceniany.

30 listopada 2004 roku zespół wraz z Jay Z stworzył album mash-up Collision Course, stworzony dzięki brytyjskiemu programowi Mash-up, który chcąc zacierać granice wśród różnych gatunków muzycznych remiksuje utwory bardzo różnych wykonawców. Jay Z, zapytany o to z kim chce w programie współpracować, odpowiedział Linkin Park. I tym sposobem powstał utwór Numb/Encore, zarówno Linkin Park jak i Jay Z byli nim tak zafascynowani, że postanowili go wydać. Początkowo miał wyjść tylko singel Numb/Encore, jednak współpraca poszła na tyle dobrze, że wydali w końcu całą płytę EP. Jay Z do dzisiaj jest przyjacielem zespołu (np. został później producentem płyty Mike'a Shinody The Rising Tied).

Obecny skład zespołu:

Chester Bennington – wokal prowadzący, gitara rytmiczna, instrumenty perkusyjne, pianino (od 1998)
Rob Bourdon – perkusja, pianino (od 1996)
Brad Delson – gitara prowadząca, instrumenty perkusyjne, wokal wspierający (od 1996)
David "Phoenix" Farrell – gitara basowa, skrzypce, wiolonczela, gitara rytmiczna, wokal wspierający (1996–1999, od 2001)
Joe Hahn – DJ, instrumenty klawiszowe, wokal wspierający (od 1996)
Mike Shinoda – wokal, MC, DJ, gitara rytmiczna, instrumenty klawiszowe (od 1996)

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Zespół oficjalnie zadebiutował w 2000 płytą Hybrid Theory. Phoenix nie udzielał się na tej płycie, choć napisał do niej parę tekstów, zastąpił go wtedy Scott Koziol, który już na żadnej innej płycie się nie udzielał. Wiadomo tylko, że Phoenix w tym czasie studiował i nie miał czasu na grę. Producentem płyty był wówczas Don Gilmore. Zawarte na Hybri...
Czytaj więcej

 •  
  Linkin Park
    4.6 Gwiazdy, od 5 FanReport
 • Wrocław - Stadion Wrocław

  05.06.14

  Najlepszy dzień w moim życiu !! z Sosnowiczanka, 23.06.14
  Koncert Linkin Park we Wrocławiu był po prostu NIESAMOWITY! Tyle emocji, fantastycznej energii i ludzi najlepszych na świecie wiernych fanów LP! Nigdy tego nie zapomnę ! Marzenia się spełniają a Golden Circle wymiata !! Czekamy na Was ponownie !!
 • Wrocław - Stadion Miejski

  05.06.14

  Cudowny, genialny, mistrzowski KONCERT z Mario, 08.06.14
  Jak chcę opowiedzieć wszystkim znajomym, którzy ze mną nie pojechali na koncert Linkin Park, jak było to po prostu brakuje mi słów. Byłem na wielu koncertach, ale ten pozostanie w mojej pamięci i duszy na zawsze. Nie ma słów, którymi opisałbym to co działo się na Stadionie we Wrocławiu. Stałem pod samą sceną i mogłem naprawdę cieszyć się występem Panów z LP oraz z supportu FOB. Publiczność nie zawiodła i bawiła się super. Linkin Park pokazali co potrafią, ciarki chodziły po plecach, łzy lały się z oczu. Było mega i już nie mogę doczekać się ich następnego koncertu w Polsce. Niech żałują Ci, którzy nie byli. Pozdrawiam :D
 • Wrocław - stadion miejski

  05.06.14

  LINKIN PARK- Wrocław 2014 z Hall in the wall, 08.06.14
  Powiedzieć o tym koncercie,że był fantastyczny to zdecydowanie niedomówienie. Kolejny raz Linkin Park nie zawiodło i zabrało nas w zupełnie inną rzeczywistość. Dwie godziny trwały zbyt krótko! W czwartek Wrocław zapłonął!
 • Wrocław - Stadion Wrocław

  05.06.14

  Super! z paula, 31.12.15
  Najlepszy koncert EVEEEER! Naprawde było super! Zespół był dobrze przygotowany. Nie było dużego problemu w kolejkach przy wejściu. Nie zapomnę tego koncertu.
 • WROCŁAW, Stadion Wrocław - wrocław

  05.06.14

  koncert super,ale organizacja masakra z ja, 14.01.15
  sam koncert super. tylko po koncercie wyjazd z parkingu trwał 2 godziny!!!!!!!!!!!! masakryczna organizacja, nerwy i klaksony samochodowe.. wszystko przez pobieranie wysokich opład za parking- nikt nas nie poinformował o tym- ludzie nie byli przygotowani na tak duże opłaty... karygodne,aby przy tak drogich biletach -zostały pobierane wysokie opłaty za parking..a do tego ten ogromny korek na wszystkich poziomach parkingu-w Stadionie Wrocław

Podobne imprezy

 • Hollywood Undead

  Hollywood Undead

  17.02.18 - 18.02.18

  Bilety od 129,00 PLNBilety

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00