KARNET FMF 2017 KRAKÓW - Bilety

Śr, 17.05.17 - N, 21.05.17
‎6 Wydarzeń w ‎2 miejsc

Więcej ...

 • Kiedy i gdzie?

 • Dla mnie i dla innych!

 • EVENTIM Społeczność

detailb.teaser.ticketPrice.p.orderTickets

Info

KARNET FMF (obejmuje wszystkie koncerty za wyjątkiem koncertu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
*Promocja karnetów trwa w dniach 23.01-12.02.2017 lub do wyczerpania puli karnetów

20% rabatu na bilety zakupione w dniach 23.01-12.02.2017 (rabatem nie są objęte bilety dla dzieci do 10 r.ż.)

Grupy klientów uprawnionych do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów/ karnetów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby niepełnosprawne.

Dzieciom do 10 roku życia przysługują bilety w cenie 10 zł (bilet ważny wraz z biletem dla opiekuna)

Rabaty nie łączą się z innymi promocjami i rabatami.

Przed zakupem biletów lub karnetów, kupujący ma obowiązek zapoznania się z Regulaminem sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zakup biletu jest traktowany jako akceptacja regulaminu.

Wybór najlepszych miejsc

Wybierz cenę - my wybierzemy najlepsze dostępne miejsca.

KARNET FMF 2017, TAURON Arena Kraków, 17.05.17
Zamknij widok pełnoekranowy
Uwaga: Ta oferta zawiera 6 osobne wydarzeń. W jednym kroku kupisz bilety na wszystkie 6 wydarzeń!
KategoriaOpisCenaIlość 
1 Miejsce siedząceBilet Normalny
 
Obecnie niedostępne
 
  Miejsce siedząceBillet Ulgowy
 
Obecnie niedostępne
 
 • Informacje na temat wyboru miejsc.
 • Ceny biletów zawierają podatek VAT, do ceny biletu może zostać doliczona opłata serwisowa oraz opłata za dostawę.
 • Informacja: Eventim Sp. z o.o. nie jest organizatorem wydarzeń, na które sprzedaje bilety. Eventim Sp. z o.o. działa jako pośrednik w sprzedaży i jedynie sprzedaje bilety w imieniu organizatora.
 • Metody wysyłki dla tego wydarzenia:

  Wybrana metoda wysyłki jest niedostępna poniżej? Prosimy sprawdzić czy jest dostępna w koszyku.

 • Kurier na terenie Europy
  Przesyłka kurierska na terenie Europy
 • Kurier poza Europą
  Przesyłka kurierska - świat
 • List polecony priorytet międzynarodowy
  List polecony priorytet międzynarodowy
 • Kurier DHL
  Przesyłka kurierska DHL
 • Ticketdirect
  Samodzielny wydruk biletu
 • List Polecony Priorytet
  Poczta Polska
Witamy w
TAURON Arena Kraków
dowolnym wyborze miejsca
 
 

Wydarzenia w pakiecie

Wydarzenie Miasto Data
event image THE MUSIC OF ABEL KORZENIOWSKI KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
Śr, 17.05.17
20:00
event image NEVERENDING STORY Live in Concert KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
Cz, 18.05.17
19:00
event image CINEMATIC PIANO KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
Pt, 19.05.17
20:00
event image 10th FMF Anniversary Gala KRAKÓW
TAURON Arena Kraków
So, 20.05.17
18:00
event image FMF YOUTH ORCHESTRA PLAYS STAR WARS KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre
N, 21.05.17
12:00
event image TITANIC Live in Concert KRAKÓW
TAURON Arena Kraków
N, 21.05.17
18:00

Informacje na temat wydarzenia

Najpiękniejsza muzyka filmowa stworzona przez Abla Korzeniowskiego (m.in. do filmów „Samotny mężczyzna” i „Zwierzęta Nocy”), powracający na festiwal Howard Shore z muzyką do trylogii „Władca Pierścieni”, uwielbiana przez miłośników kina muzyka z „Gwiezdnych wojen” Johna Williamsa i wreszcie filmowe superprodukcje: „Niekończąca się opowieść” i „Titanic” z muzyką na żywo oraz wielki urodzinowy dancefloor z prawdziwą legendą muzyki, zdobywcą trzech Oscarów Giorgio Moroderem w roli DJ’a - to tylko kilka wydarzeń przygotowanych w ramach 10. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 

„Zapraszam do wspólnego świętowania jubileuszu FMF. To będzie wielka i wspaniała podróż po świecie kina i muzyki. Mam nadzieję, że będziecie Państwo z nami”— mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora festiwalu.

 

Tegoroczne święto muzyki i filmu rozpoczniemy 17 maja 2017 w Centrum Kongresowym ICE Kraków koncertem monograficznym Abla Korzeniowskiego – zaprzyjaźnionego z festiwalem, jednego z najbardziej znanych na świecie polskich kompozytorów związanych z amerykańską fabryką snów, dwukrotnie nominowanego do nagrody Złotych Globów za muzykę do „Samotnego mężczyzny” Toma Forda oraz za soundtrack do „W.E.” w reżyserii Madonny. Korzeniowski będzie gościem FMF już po raz drugi – podczas 6. edycji festiwalu (2013) jego utwory zabrzmiały na uroczystej Gali urodzinowej RMF Classic. Kompozytor wielokrotnie podkreślał, że Kraków, jako rodzinne miasto, jest mu szczególnie bliski – tutaj się wychował i kształcił muzycznie, najpierw jako wiolonczelista, później w klasie kompozycji pod skrzydłami Krzysztofa Pendereckiego. Podczas wieczoru inaugurującego 10. FMF zabrzmią największe przeboje z jego filmowej kolekcji – obok „W.E” i „Samotnego mężczyzny” także „Romeo i Julia” Carla Carlei, „Escape from Tomorrow” Randy’ego Moore’a, niezwykle popularne tematy z serialu „Penny Dreadful” i muzyka z najnowszego filmu Toma Forda „Zwierzęta Nocy”, nominowana do nagrody BAFTA 2016. W Sali Audytoryjnej ICE Kraków Abel Korzeniowski sam poprowadzi Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Kompozytor będzie także gościem urodzinowej gali „All is Film Music” w TAURON Arenie Kraków i zadyryguje suitą z „Penny Dreadful.

 

Drugiego dnia festiwalu (18 maja 2017) podczas pierwszego na świecie pokazu filmu „Niekończąca się opowieść” wykonanego z muzyką na żywo  gościć będziemyniemieckiego kompozytora i saksofonistę Klausa Doldingera. Kultowa dla wielu fanów kina niemiecka superprodukcja z gatunku familijnego kina fantasy powstała w 1984, jako najdroższy projekt zrealizowany poza Stanami Zjednoczonymi i ZSRR oraz jeden z największych sukcesów niemieckiej kinematografii. „Tajemniczy, magiczny film z kultową sceną lotu 11-letniego Bastiana Baltazara Buksa na grzbiecie wielkiego białego smoka kojarzy się wielu dzisiejszym trzydziesto- i czterdziestolatkom z kasetami VHS, piękną muzyką i emocjami, które przeżywali wraz z bohaterami filmu. Film jest zatem międzypokoleniowym linkiem pomiędzy widzami dorosłymi i tymi najmłodszymi. To także powrót do kultowej ścieżki dźwiękowej po raz pierwszy zaaranżowanej na wykonanie orkiestrowe” – podkreśla Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny FMF. Motywem przewodnim międzynarodowej wersji filmu jest tytułowa piosenka Giorgia Morodera, stanowiąca jeden z największych przebojów Limahla: „Never Ending Story”. Pozostałe tematy skomponował Klaus Doldinger, który w ICE Kraków pojawi się na scenie w roli wykonawcy i zagra na saksofonie. Towarzyszyć mu będzie niemiecki perkusista Curt Cress oraz muzycy zespołów Sinfonietta Cracovia i Cracow Singers. Całość poprowadzi niemiecki dyrygent Christian Schumann.

 

Festiwalowy piątek (19 maja 2017) rozpocznie klimatyczny fortepianowy koncert przepełniony rozpoznawalnymi tematami europejskiego kina. Wieczorem w Sali Teatralnej ICE Kraków zapraszamy na drugą odsłonę cyklu „Cinematic Piano”, zainaugurowanego w ubiegłym roku przez polskiego pianistę Aleksandra Dębicza. Tytuł serii recitali filmowych pochodzi z jego debiutanckiej płyty, zawierającej dwanaście improwizacji fortepianowych inspirowanych kinem. W tym roku w kameralny świat muzyki filmowej przeniesie nas francuski pianista i kompozytor Jean-Michel Bernard – autor kilkudziesięciu ścieżek dźwiękowych (m.in. „Jak we śnie” Michela Gondry’ego czy „Paryż-Manhattan” Sophie Lellouche). Bernard był gościem ubiegłorocznej edycji festiwalu – był jurorem FMF Young Talent Award i prowadził warsztaty kompozytorskie dla młodych twórców w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. To właśnie wtedy zrodził się pomysł, by jego wyrafinowane improwizacje filmowe zabrzmiały w drugiej serii cyklu „Cinematic Piano”.

 

Co łączy takich artystów jak Prince, David Bowie, Freddie Merkury, Daft Pank, Kylie Minogue, Barbra Streisand, Donna Summer, Bonnie Tyler czy Britney Spears? Z nimi wszystkimi współpracował ojciec EDM – Electronic Dance Music, zdobywca trzech Oscarów, czterech Złotych Globów, czterech nagród Grammy – Giorgio Moroder. Artysta na koncie ma ponad sto złotych i platynowych płyt, a w 2004 roku został uhonorowany miejscem w Dance Music Hall of Fame. Jego utwory wypełniają elektronicznym brzmieniem wiele hollywoodzkich produkcji, a jego twórczość miała duży wpływ na rozwój takich gatunków muzycznych jak new wave czy techno. Moroder zagra na festiwalowym dance party w plenerowej aurze starego dworca na Placu im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. „Muzyka Giorgia Morodera odnosiła sukces wszędzie tam, gdzie pojawiało się disco. W Krakowie przeniesie nas w świat elektroniki, muzyki dance i klasycznych brzmień ponad czterech dekad muzyki filmowej, m.in.: „Top Gun”, „Midnight Express”, „Człowiek z blizną”, „Flashdance”, „Neverending Story”, usłyszymy także kultowe piosenki Davida Bowiego, Cher, Kylie Minogue i zespołu Daft Punk. Zabawę – zza konsoli – poprowadzi sam Giorgio Moroder” – zapowiada Piaskowski.

 

Sercem tegorocznego festiwalu będzie jubileuszowa Gala Muzyki Filmowej „All is Film Music” w TAURON Arenie Kraków (sobota, 20 maja). „FMF zawsze był świętem różnorodności form, gatunków i stylów, a zarazem spotkaniem branży filmowej z wielotysięczną publicznością. Na naszym festiwalu wszystko jest możliwe i dozwolone. Urodzinowa gala odbędzie się nie tylko pod znakiem sentymentalnych powrotów wielkich kompozytorów, ale także będzie okazją do odkrywania muzyki kolejnych serialowych hitów ostatnich sezonów” — zaprasza Piaskowski. Podczas gali usłyszymy wszystko to, co budowało markę FMF przez lata: zabrzmią suity z kultowych produkcji filmowych i seriali telewizyjnych przygotowane specjalnie na ten wieczór przez mistrzów tego gatunku. Zdobywcy Oscarów – Howard Shore i Jan A.P. Kaczmarek – zabiorą nas w sentymentalną podróż w czasie i przypomną najpiękniejsze wydarzenia w historii festiwalu. Zaprezentują nagrodzone tematy, zaś muzyka do filmu „Władca Pierścieni” symbolicznie zamknie ważną klamrą pierwsze dziesięciolecie FMF, cofając się do początków festiwalu w 2008 roku, gdy na krakowskich Błoniach po raz pierwszy w Polsce zabrzmiała na żywo muzyka z ekranizacji trylogii Tolkiena. Wszystko w brawurowym wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Pro Musica Mundi pod dyrekcją przyjaciela i ambasadora FMF Diego Navarro. Kolejnych gości urodzinowej gali ogłosimy w najbliższych tygodniach, także na antenie RMF Classic.

 

W niedzielę (21 maja), w samo południe, zgodnie z festiwalową tradycją zagra FMF Youth Orchestra pod batutą Moniki Bachowskiej – powołany do życia przez organizatorów FMF zespół, złożony z najbardziej utalentowanych uczniów krakowskich szkół muzycznych. Młodzi muzycy podejmą się tym razem nie lada wyzwania – w Centrum Kongresowym ICE Kraków, w czterdziestą rocznicę premiery filmu, wykonają kultową muzykę Johna Williamsa do space opery „Gwiezdne wojny” George’a Lucasa. Koncert „FMF Youth Orchestra Plays Star Wars” jest organizowany przy współpracy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Filmowej na Teneryfie FIMUCITÉ. „Gwiezdne wojny” w wykonaniu FMF Youth Orchestra zabrzmią ponownie 23 maja 2017 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a we wrześniu na Wyspach Kanaryjskich wykona je tamtejsza orkiestra. Warto podkreślić, że aranżacje orkiestrowe powstały pod okiem samego Johna Williamsa.

 

Na finał jubileuszowej edycji FMF (niedziela, 21 maja) zaplanowano spektakularne wydarzenie: symultaniczny pokaz superprodukcji Jamesa Camerona „Titanic”  z oscarową muzyką Jamesa Hornera wykonywaną na żywo. Filmowa opowieść o jednej z największych katastrof minionego stulecia to jedna z zaledwie trzech produkcji w historii światowego kina, które zdobyły aż jedenaście statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. „Wybór tego ważnego w historii hollywoodzkiego kina tytułu to także hołd dla jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej, zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej w czerwcu 2015 roku – Jamesa Hornera. Był jednym z najpopularniejszych kompozytorów filmowych ostatnich 30 lat, napisał muzykę do ponad stu filmów i zdobył dwa Oscary. Horner od dawna chciał odwiedzić Polskę i miał być gościem tegorocznej edycji FMF, ale przedwczesna śmierć zniweczyła te plany. Symbolicznie nawiązujemy do tego marzenia i prezentujemy muzykę, która przyniosła mu największą sławę,” – opowiada o kulisach wyboru „Titanica” na finał FMF Robert Piaskowski. Horner oprawił film Camerona muzyką o późnoromantycznym zabarwieniu, wzbogacając ją – na życzenie reżysera – elektronicznie generowanymi brzmieniami i ludowym instrumentarium (m.in. dudy, harmonijka ustna, akordeon), charakterystycznym dla ludów celtyckich (dzisiejszych Szkotów, Walijczyków, Irlandczyków, Bretończyków). Za orkiestrację odpowiadał sam Don Davis, znany publiczności FMF z muzyki do trylogii „Matrix”. W TAURON Arenie Kraków „Titanic” zabrzmi w pełnej wersji symfonicznej – Sinfoniettę Cracovię poprowadzi szwajcarski dyrygent Ludwig Wicki. Festiwalowa prezentacja superprodukcji Camerona zbiegnie się z 20. rocznicą premiery filmu.

 

Festiwalowe atrakcje nie ograniczą się tylko do muzyki i kina. 10. edycja FMF tradycyjnie już obfitować będzie w wydarzenia towarzyszące, kino plenerowe pod gwiazdami, warsztaty dla młodych kompozytorów oraz spotkania w ramach Forum Audiowizualnego. Jak co roku przyznamy także festiwalowe wyróżnienia – statuetki Young Talent Award i Ambasadora FMF oraz prestiżową nagrodę im. Wojciecha Kilara, ustanowioną przez prezydentów Krakowa i Katowic z myślą o twórcach muzyki filmowej stojących na straży etosu i tradycji sztuki kompozytorskiej. Statuetkę przyznamy już po raz trzeci – w poprzednich edycjach wyróżnienie odebrali laureaci Oscara: Elliot Goldenthal i Alexandre Desplat. 

 

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

 •  
  Festiwal Muzyki Filmowej
    4.7 Gwiazdy, od 61 FanReport
 • Wrocław - Hala Stulecia

  06.11.16

  Wspaniałe wydarzenie z calcom, 07.11.16
  Impreza świetnie oprawiona, widowiskowa, i jest co posłuchać. A cy tekst musi być taki długi było wspaniale i tyle a tu pisz i pisz żeby wypisać 100 słów
 • Kraków - TAURON Arena Kraków

  29.05.16

  Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki. z Katarzyna, 04.06.16
  Bardzo lubię i serdecznie polecam filmy z muzyką na żywo graną przez całą orkiestrę często wraz z chórem. W tym roku 2016 był Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki wyświetlane w Tauron Arena. Było wspaniale, niezapomniane wrażenia. Muzyka jest głośna i ma się wrażenie że powinno się ściszyć dźwięk ale nie przeszkadza to w oglądaniu filmu. na mnie największe wrażenie robi to, że cały film posiada muzykę która jest grana w tle na żywo np. Władca Pierścieni. Indiana Jones jako film posiada kilka momentów gdzie nie ma udziału muzyki w filmie.
 • Kraków - TAURON Arena Kraków

  30.05.16

  Video Game Show: Wiedźmin 3 Pełne zadowolenie! z Kasia, 04.06.16
  Świetna impreza. Doskonała muzyka i świetne efekty dźwiękowe, fragmenty z gry na dużym ekranie świetnie uzupełniały widowisko. Nawet gdy ktoś nie jest fanem gry - było to wydarzenie warte obejrzenia i nie było nudne. Do tego obiekt naprawdę doskonale zorganizowany, pomimo pełnych trybun zero odczucia tłumu, wygodnie, dobrze pomyślane. Jedzenie/ przekąski dostępne w korytarzach także ok.
 • Kraków - TAURON Arena Kraków

  30.05.16

  Idealna impreza dla fana Wiedźmina z Adrian, 01.06.16
  Udaliśmy się z ukochaną na koncert muzyki z naszej ulubionej gry. Było fantastycznie :) Muzyka brzmiała identycznie jak w grze. Ciarki przechodziły po plecach.
 • Kraków - TAURON Arena Kraków

  28.05.16

  Fantastyczne wydarzenie z Mateusz, 31.05.16
  Festiwal muzyki filmowej to wspaniałe przedsięwzięcie. Polecam każdemu posłuchać dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu.

O tym artyscie

Biografia artysty

Festiwal organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. Prezentuje muzykę tworzoną na potrzeby kina. Podczas festiwalu odbywają się retrospektywy i koncerty galowy, koncerty monograficzne znanych kompozytorów muzyki filmowej, widowiska muzyczno-filmowe. Tekst z Wikipedii
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00