Klub Wytwórnia ŁÓDŹ

Informacje o obiekcie

Klub Wytwórnia to miejsce magiczne, tak jak zaczarowany jest adres, przy którym się znajduje. Dzisiaj koncerty organizowane są w dwóch halach, które w dniu imprez wypełniają się po brzegi. I chociaż Jerzy Stuhr nie zajada się tu już jajecznicą między zdjęciami, a Janusz Gajos nie biega z hełmofonem jednego z czterech pancernych po korytarzach, Wytwórnia wciąż jest punktem niezwykłym, a mury tego miejsca przesiąknięte historią, którą wraz z Państwem zamierzamy dalej tworzyć.

Łódź, ulica Łąkowa 29. Jest rok 1946. Aktorzy występujący w „Zakazanych piosenkach”, pierwszym polskim powojennym filmie, słuchają poleceń Leonarda Buczkowskiego. Przyszli na plan we własnych ubraniach, bo produkcji nie stać nawet na garderobę dla odtwórców głównych ról. Po latach w tych samych halach Wytwórni Filmów Fabularnych będą reżyserować mistrzowie polskiego kina, a wśród nich Jerzy Kawalerowicz, Andrzej Munk, Wojciech Jerzy Has i Andrzej Wajda. To tu stanie 90 proc. dekoracji do „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, a Kirk Douglas zastąpi na chwilę przed kamerą Jana Machulskiego podczas realizacji „Sublokatora” Janusza Majewskiego. Nikt nie podejrzewa jeszcze, że czterdzieści lat później w tym samym miejscu filmowcy ustąpią miejsca światowej klasy muzykom. Wytwórnia przestanie istnieć jako atelier, ale zyska nowe życie.

Rok 2008. Na fundamentach WFF powstaje klub Wytwórnia. W halach dawnej Fabryki Snów organizowane są koncerty, spektakle i premiery. Artyści przekonują się, że nowe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi ma szansę budzić równie wielkie emocje jak dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych. Zachwycają się kameralnym klimatem i jak magnes przyciągają widzów i słuchaczy, spragnionych niezapomnianych wrażeń. Publiczność żywo reaguje na koncerty i daje się ponieść dźwiękom, wypełniającym przestrzenie przy Łąkowej. – Idźcie już spać, przecież nie możemy całą noc tańczyć! – będzie się śmiał któregoś wieczora Richard Bona, kameruński multiinstrumentalista, były członek Pat Metheny Group.

Rok 2013. Liczba gwiazd, które odwiedziły klub, wciąż rośnie. Na scenie Wytwórni zagrali m.in. Jan Garbarek, Tomasz Stańko, Chris Botti, Miri Ben-Ari, Kasia Nosowska, Courtney Love, Modestep, COMA, O.S.T.R., Kayah, Mitch&Mitch, Kamp!, Maria Peszek, Kult, Soyka, Brodka, Edyta Bartosiewicz, Ania Dąbrowska, Michał Urbaniak, Maciej Obara, R.G.G., Mela Koteluk, SBB, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Jazzanova, Leszek Żądło, Leszek Możdżer, Grzegorz Nagórski, Glen Miller’s Orchestra, Ali Di Meola. Klub Wytwórnia stał się przystanią dla miłośników jazzu, bluesa, rocka i popu. Rewelacyjna akustyka i klimat, którego nie da się podrobić, sprawiają, że na Łąkową przyjeżdżają ludzie z całej Polski, żeby właśnie tu dać się uwodzić dźwiękom.

Wybrane raporty fanów z wydarzeń na tym obiekcie Klub Wytwórnia ŁÓDŹ

LemON
22.04.17
LemOn TU z Ula, 06.05.17
Niezapomniane widowisko - zarówno wizualnie jak i muzycznie. Wydarzenie odbiegające od tych związanych ze Scarlett - niesie ze sobą inne refleksje, inny ładunek emocjonalny. Dla dojrzałego fana będzie wspaniałą podróżą w głąb (siebie, duszy muzyków?), dla nowego - ciekawym doświadczeniem, może nieco innym od tego, czego mógłby się spodziewać po komercyjnym koncercie.
Marek Dyjak
19.03.17
dla wrażliwców, twardzieli i audio... z Nique, 20.03.17
Marka Dyjaka znałam dotąd tylko z płyt i trochę się bałam, czy na żywo nie okaże się celebrytą, a wyczuwalna w głosie autentyczność nie będzie jednak tylko pozą. Bałam się niepotrzebnie. Płyty są świetne, Marek na żywo znakomity, bez zadęcia, prostolinijnie, śpiewa z właściwym sobie dramatyzmem mądre teksty, a muzyków ma doskonałych. I co ciekawe, choć na ogół jego piosenki są mroczne, trudne, o sprawach niełatwych, to on sam, jego postawa, jakoś to przełamuje, pokazuje siłę, która jednak pozwala sobie z tym mrokiem w życiu radzić. Mówił wczoraj w Łodzi, że to zaszczyt grać dla nas, ale ja tez czułam się wyróżniona tym, że mogłam go słuchać i widzieć. Dziękuję Panie Marku.
Kamil Bednarek
09.02.17
SUPER ENERGIA!!! z Plesiu, 10.02.17
Pozytywny przekaz i wibracje na wysokim poziomie nadal towarzyszą Kamilowi i jego Ekipie! Gratuluje i życzę kolejnych pomysłów na ciekawe przeboje! Byłem ze Swoją połówką po raz trzeci i Bednarek DAJE RADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Krzysztof Zalewski
20.01.17
Super super z Tosia, 21.01.17
Cudowny koncert bawiłam się świetnie muzyka odjazdowa i chciała bym więcej nie mogę doczekać się następnego koncertu
Agnieszka Chylińska
06.11.16
wspaniały koncert z Aneta, 14.01.17
Agnieszka była i jest wspaniała, prawdziwa i wystrzałowa. Koncert w ŁODZI powalił z nóg , poszłabym jeszcze 1000 RAZY i za każdą kasę, Polecam, cudowny!!! Utwory nowe można słuchać bez końca,a usłyszeć je na koncercie to prawdziwa rakieta. Energia i czad na koncercie od początku do końca. Aga bądź zawsze sobą, obojętnie w jakiej skórze, to serce jest to samo. Pozdrawiam.
Adres: Klub Wytwórnia
Łąkowa 29, 90-554 ŁÓDŹ
Transport publiczny
Transport publiczny:

• Autobusy dzienne: 50, 64, 82, 82A, 98, 98A, 98B (przystanek Mickiewicza – Łąkowa) – 100 m.
• Autobusy nocne: N2, N4, N7 (przystanek Mickiewicza – Łąkowa) – 100 m.
• Tramwaje: 4, 13, 14, 15, 15A, 43 (przystanek Żeromskiego – szpital im. WAM) – 500 m.
• Autobusy: 65, 65A, 80, 84, 84A, 86, 99, 99A, Z10 (przystanek : Bandurskiego – Dworzec Łódź – Kaliska) – 900 m.

Prosimy o sprawdzenie dojazdu przed planowaną podróżą. Aktualnie trwają remonty okolicznych ulic w związku z przebudową trasy W-Z i trasy autobusów i tramwajów są ciągle zmieniane.

Parking

Wjazd na parking znajduje się od Al. Mickiewicza, tuż za hotelem DoubleTree by Hilton.
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00