Klub Wytwórnia ŁÓDŹ

Informacje o obiekcie

Klub Wytwórnia to miejsce magiczne, tak jak zaczarowany jest adres, przy którym się znajduje. Dzisiaj koncerty organizowane są w dwóch halach, które w dniu imprez wypełniają się po brzegi. I chociaż Jerzy Stuhr nie zajada się tu już jajecznicą między zdjęciami, a Janusz Gajos nie biega z hełmofonem jednego z czterech pancernych po korytarzach, Wytwórnia wciąż jest punktem niezwykłym, a mury tego miejsca przesiąknięte historią, którą wraz z Państwem zamierzamy dalej tworzyć.

Łódź, ulica Łąkowa 29. Jest rok 1946. Aktorzy występujący w „Zakazanych piosenkach”, pierwszym polskim powojennym filmie, słuchają poleceń Leonarda Buczkowskiego. Przyszli na plan we własnych ubraniach, bo produkcji nie stać nawet na garderobę dla odtwórców głównych ról. Po latach w tych samych halach Wytwórni Filmów Fabularnych będą reżyserować mistrzowie polskiego kina, a wśród nich Jerzy Kawalerowicz, Andrzej Munk, Wojciech Jerzy Has i Andrzej Wajda. To tu stanie 90 proc. dekoracji do „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, a Kirk Douglas zastąpi na chwilę przed kamerą Jana Machulskiego podczas realizacji „Sublokatora” Janusza Majewskiego. Nikt nie podejrzewa jeszcze, że czterdzieści lat później w tym samym miejscu filmowcy ustąpią miejsca światowej klasy muzykom. Wytwórnia przestanie istnieć jako atelier, ale zyska nowe życie.

Rok 2008. Na fundamentach WFF powstaje klub Wytwórnia. W halach dawnej Fabryki Snów organizowane są koncerty, spektakle i premiery. Artyści przekonują się, że nowe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi ma szansę budzić równie wielkie emocje jak dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych. Zachwycają się kameralnym klimatem i jak magnes przyciągają widzów i słuchaczy, spragnionych niezapomnianych wrażeń. Publiczność żywo reaguje na koncerty i daje się ponieść dźwiękom, wypełniającym przestrzenie przy Łąkowej. – Idźcie już spać, przecież nie możemy całą noc tańczyć! – będzie się śmiał któregoś wieczora Richard Bona, kameruński multiinstrumentalista, były członek Pat Metheny Group.

Rok 2013. Liczba gwiazd, które odwiedziły klub, wciąż rośnie. Na scenie Wytwórni zagrali m.in. Jan Garbarek, Tomasz Stańko, Chris Botti, Miri Ben-Ari, Kasia Nosowska, Courtney Love, Modestep, COMA, O.S.T.R., Kayah, Mitch&Mitch, Kamp!, Maria Peszek, Kult, Soyka, Brodka, Edyta Bartosiewicz, Ania Dąbrowska, Michał Urbaniak, Maciej Obara, R.G.G., Mela Koteluk, SBB, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Jazzanova, Leszek Żądło, Leszek Możdżer, Grzegorz Nagórski, Glen Miller’s Orchestra, Ali Di Meola. Klub Wytwórnia stał się przystanią dla miłośników jazzu, bluesa, rocka i popu. Rewelacyjna akustyka i klimat, którego nie da się podrobić, sprawiają, że na Łąkową przyjeżdżają ludzie z całej Polski, żeby właśnie tu dać się uwodzić dźwiękom.

The Voice of Godsmack: Sully Erna in Concert

The Voice of Godsmack: Sully E...

Klub Wytwórnia
ŁÓDŹ
24.09.17 / 20:00

 
Zbyt mało czasu na dostawę
Info

Klub Wytwórnia
ŁÓDŹ
28.09.17 / 19:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 79,00 PLN
Bilety
Siesta w drodze: Lura

Klub Wytwórnia
ŁÓDŹ
01.10.17 / 19:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 90,00 PLN
Bilety
Me And That Man

Klub Wytwórnia
ŁÓDŹ
07.10.17 / 19:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 65,00 PLN
Bilety
KULT

Klub Wytwórnia
ŁÓDŹ
08.10.17 / 19:00

Ocena użytkownika
 
Bilety dostępne
Bilety od 55,00 PLN
Bilety
Klub Wytwórnia ŁÓDŹ
4.7 (27 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

Marcin, 01.06.17
Obsługa Klubu Wytwórnia na bramce wyrozumiała ale niestety Pan Organizator (nie podał nam swojego imienia) był przykładem kompletnie nieprofesjonalnego podejścia do gości. Np. na pytanie czemu nie możemy wyjść przed budynek odpowiedział bo nie i zajął się swoim telefonem zupełnie nas ignorując. Potem był nieprzyjemny i opryskliwy a szkoda bo koncert był rewelacyjny a obsługa klubu wzorowa.
Agnes Obel (01.06.17) - Agnes Obel - Łódź
Agnes Obel, jak zawsze, wspaniała. Razem z trójką innych kobiet stworzyła wspaniały klimat. Świetny set!
Ula, 06.05.17
LemON (06.05.17) - LemOn TU
Niezapomniane widowisko - zarówno wizualnie jak i muzycznie. Wydarzenie odbiegające od tych związanych ze Scarlett - niesie ze sobą inne refleksje, inny ładunek emocjonalny. Dla dojrzałego fana będzie wspaniałą podróżą w głąb (siebie, duszy muzyków?), dla nowego - ciekawym doświadczeniem, może nieco innym od tego, czego mógłby się spodziewać po komercyjnym koncercie.
Przemysław, 24.04.17
Profesjonalna, i co ważne podkreślenia, bardzo kulturalna ochrona obiektu, co niestety nie zawsze jest standardem w innych klubach.
Lady Pank (24.04.17) - Lady Pank - akustycznie
Organizacja koncertu na bardzo wysokim poziomie. Profesjonalna i szybka obsługa, kulturalna ochrona Klubu. Sam koncert przystępny. Set lista nie odbiegała niczym od ustalonej dla tej trasy koncertowej, co może pozostawiać lekki niedosyt i poczucie, że wszystkie miejscowości na trasie zostały potraktowane tak samo. Niemniej, miłą niespodziankę stanowiły takie kawałki jak raport z N czy rozbitkowie. Akustyka i nagłośnienie bardzo dobre, choć wokal chwilami ginął wśród gitar, albo był w ogóle niesłyszalny przy mocniejszych partiach perkusji. Borysewicz zaliczył dwie wpadki w riffach. Panasewicz nieco więcej, bo albo zaczynał od drugiej zwrotki, albo - ku wielkiemu zdziwieniu zespołu - skrócił sekcje instrumentalną. Jedyny poważny minus, to kontakt z publicznością. Samo hej Łódź i do zobaczenia Łódź to trochę mało, jak na zespół, który wychował kilka pokoleń Polaków.
Nique, 20.03.17
Wytwórnia ma czarne, przytłaczające sale. Sporo rozproszonego, jakby zadymionego światła sprawiało surrealistyczne, nieprzyjemne wrażenie. Akustyka za to bez zarzutu. Ochrona zaglądała do torebek w sposób, który z pewnością nie pozwalał wyeliminować zagrożeń, a jedynie mógł sprawiać przykrość kontrolowanym. Pyszna kawa, ale nie można jej wnieść w kubku papierowym na salę, choć rozmaite napoje w butelkach można...Ale to wszystko i tak nie przyćmiło koncertu....
Marek Dyjak (20.03.17) - dla wrażliwców, twardzieli i audiofeeli
Marka Dyjaka znałam dotąd tylko z płyt i trochę się bałam, czy na żywo nie okaże się celebrytą, a wyczuwalna w głosie autentyczność nie będzie jednak tylko pozą. Bałam się niepotrzebnie. Płyty są świetne, Marek na żywo znakomity, bez zadęcia, prostolinijnie, śpiewa z właściwym sobie dramatyzmem mądre teksty, a muzyków ma doskonałych. I co ciekawe, choć na ogół jego piosenki są mroczne, trudne, o sprawach niełatwych, to on sam, jego postawa, jakoś to przełamuje, pokazuje siłę, która jednak pozwala sobie z tym mrokiem w życiu radzić. Mówił wczoraj w Łodzi, że to zaszczyt grać dla nas, ale ja tez czułam się wyróżniona tym, że mogłam go słuchać i widzieć. Dziękuję Panie Marku.
Plesiu, 10.02.17
Czysto, wystarczającą przestronnie i akustyka na dobrym poziomie. Brakło miejsca w szatni i Trochę długa kolejka po napoje.
Kamil Bednarek (10.02.17) - SUPER ENERGIA!!!
Pozytywny przekaz i wibracje na wysokim poziomie nadal towarzyszą Kamilowi i jego Ekipie! Gratuluje i życzę kolejnych pomysłów na ciekawe przeboje! Byłem ze Swoją połówką po raz trzeci i Bednarek DAJE RADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adres: Klub Wytwórnia
Łąkowa 29, 90-554 ŁÓDŹ
Transport publiczny
Transport publiczny:

• Autobusy dzienne: 50, 64, 82, 82A, 98, 98A, 98B (przystanek Mickiewicza – Łąkowa) – 100 m.
• Autobusy nocne: N2, N4, N7 (przystanek Mickiewicza – Łąkowa) – 100 m.
• Tramwaje: 4, 13, 14, 15, 15A, 43 (przystanek Żeromskiego – szpital im. WAM) – 500 m.
• Autobusy: 65, 65A, 80, 84, 84A, 86, 99, 99A, Z10 (przystanek : Bandurskiego – Dworzec Łódź – Kaliska) – 900 m.

Prosimy o sprawdzenie dojazdu przed planowaną podróżą. Aktualnie trwają remonty okolicznych ulic w związku z przebudową trasy W-Z i trasy autobusów i tramwajów są ciągle zmieniane.

Parking

Wjazd na parking znajduje się od Al. Mickiewicza, tuż za hotelem DoubleTree by Hilton.
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00