Life Festival Oświęcim 2017 - Bilety

Life Festival Oświęcim 2017 - Bilety

Scorpions, Shaggy i LP to dotychczas ogłoszone zagraniczne gwiazdy 8. edycji LFO. Na dwóch stadionowych scenach zagrają również: Kasia Kowalska, Czesław Śpiewa, Lao Che, Mesajah, BeMy, Bisquit i...

Więcej ...

Podsumowanie cen

Kup bilety

Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl

WydarzenieMiastaData
Edukacja RityOŚWIĘCIM
Oświęcimskie Centrum Kultury
Cz, 22.06.17
19:00
 
Bilety od 85,00 PLN
Bilety
KARNET: Life Festival Oświęcim Piątek + Sobota (‎2 Wydarzenia)OŚWIĘCIM
Stadion MOSIR
Pt, 23.06.17 -
So, 24.06.17
 
Bilety dostępne
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
Life Festival Oświęcim - PiątekOŚWIĘCIM
Stadion MOSIR
Pt, 23.06.17
16:00
 
Bilety dostępne
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
Life Festival Oświęcim - SobotaOŚWIĘCIM
Stadion MOSIR
So, 24.06.17
16:00
 
Bilety dostępne
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
1 - 4 z 4

Informacje na temat wydarzenia

Scorpions, Shaggy i LP to dotychczas ogłoszone zagraniczne gwiazdy 8. edycji LFO. Na dwóch stadionowych scenach zagrają również: Kasia Kowalska, Czesław Śpiewa, Lao Che, Mesajah, BeMy, Bisquit i Leski.

Koncerty na stadionie MOSiR-u odbędą się w dniach 23-24.06.2017 (piątek-sobota). W pierwszym dniu wystąpią: Shaggy, Czesław Śpiewa, Lao Che, Mesajah i BeMy, zaś w drugim: Scorpions, LP, Kasia Kowalska, Bisquit i Leski.

Niemiecki zespół Scorpions to fenomen na skalę światową, niezniszczalna machina, która mimo 50-letniego stażu scenicznego nadal poraża nieokiełznaną rockową energią. Do grona super-gwiazd dołączyli w latach 80. za sprawą takich przebojów, jak „No One Like You”, „Rock You Like a Hurricane” czy „Still Loving You”, pochodzących z multiplatynowych albumów „Blackout” i „Love at First Sting”. Wydana w 1990 r. płyta „Crazy World” przyniosła mega-hit „Wind of Change”, który stał się nieformalnym hymnem przemian w Europie Wschodniej w tamtych czasach, równie symbolicznym, jak „pieriestrojka” Gorbaczowa czy zburzenie Muru Berlińskiego. Ponad sto milionów sprzedanych płyt stawia Scorpionsów w gronie najpopularniejszych rockowych grup w historii. W 2000 r. zagrali w podkrakowskim Pobiedniku na koncercie zorganizowanym przez RMF FM, przed ponad 700 tysiącami fanów, co jest do dziś niepobitym rekordem frekwencji na jakimkolwiek koncercie w Polsce.

LP jest autorką hitów „Lost on You” i „Other People”. Jej najnowszy album „Lost on You” należy do najchętniej kupowanych płyt w Polsce, a tytułowy kawałek to jeden z dziesięciu utworów najczęściej granych przez polskie stacje radiowe w 2016 roku. Amerykańska wokalistka błyskawicznie zaskarbiła sobie serca polskich fanów, którzy z niecierpliwością oczekują wieści o jej kolejnych koncertach nad Wisłą. Po wyprzedanych na pniu klubowych koncertach w Warszawie i Poznaniu pod koniec ub. roku, nadchodzi czas na występ LP na głównej scenie jednego z czołowych polskich festiwali.

Na światowych scenach ze świecą szukać artysty, który potrafiłby rozkręcić imprezę z równym powodzeniem, co Shaggy. Pochodzący z Jamajki wokalista ma niespożyte zapasy energii i witalności, a do tego arsenał hitów wręcz zmuszających do tanecznego szaleństwa. Kawałki takie, jak „Oh Carolina”, „Boombastic”, „It Wasn’t Me” czy „Angel” w wersji live, z towarzyszeniem wieloosobowego składu wybornych muzyków, brzmią jeszcze bardziej porywająco, niż na płytach.

„Prowadź mnie”, „Antidotum”, „Spowiedź”, To co dobre”… długo można by wymieniać tytuły przebojów, jakimi w trakcie ponaddwudziestoletniej kariery uraczyła swych fanów Kasia Kowalska. Seryjna kolekcjonerka złotych i platynowych płyt oraz wszelakich nagród muzycznych szturmem wdarła się na polską scenę muzyczną w 1994 r., wydając debiutancki album „Gemini”. Blisko ćwierć wieku później wciąż cieszy się uwielbieniem słuchaczy, o czym świadczy sukces nagranej w 2016 r. piosenki „Aya”.

Założony w 1999 r. zespół Lao Che zyskał rozgłos dzięki wydanemu w 2005 r. koncepcyjnemu albumowi „Powstanie Warszawskie”, nawiązującemu tematyką do patriotycznego zrywu z czasów II wojny światowej. Kolejnymi płytami umacniał swą pozycję na scenie alternatywnego rocka, nie ustając w artystycznych poszukiwaniach, wychodzących często poza rockowe ramy. Intrygującej muzyce grupy towarzyszą zmuszające do myślenia teksty śpiewane przez Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego. Ostatni, jak dotąd, album zespołu, zatytułowany „Dzieciom” ukazał się w 2015 r. i pokrył się platyną. Były wokalista wrocławskiej grupy Natural Dread Killaz, Mesajah, jest fenomenem polskiej sceny reggae. Jego utwory, grane przez największe stacje radiowe, to bomby pozytywnej energii o wielkiej sile rażenia, a jego największe hity – „Każdego dnia” czy „Szukając szczęścia” (duet z Kamilem Bednarkiem) – są zalecane przez specjalistów, jako najskuteczniejszy środek na depresję i melancholię.

Zespoły Czesław Śpiewa i BeMy są ucieleśnieniem pokojowej idei LFO, zgodnie z którą muzyka ma moc jednoczenia ludzi ponad wszelkimi granicami. Urodzony w Zabrzu Czesław Mozil jako dziecko wyjechał do Danii, a po wieloletniej emigracji wrócił do ojczyzny i szturmem podbił polską scenę muzyczną swą wybuchową mieszanką punk rocka i folku z kabaretem. W projekcie Czesław Śpiewa na scenie towarzyszą mu duńscy przyjaciele z Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory, grający m.in. na szklanych dzwoneczkach, rozmaitych dęciakach i ukulele. Ten kolorowy skład zagra na LFO utwory z właśnie wydanej płyty „Księga Emigrantów. Tom II” oraz przeboje znane z poprzednich albumów: „Debiut”, „Pop” i „Księga Emigrantów. Tom I”.

Nie mniej frapujący życiorys mają bracia Mattia i Elie Rosinscy – założyciele grupy BeMy. Urodzili się i wychowali we Francji, studiowali w prestiżowej londyńskiej Academy of Contemporary Music (gdzie zakolegowali się m.in. z Edem Sheeranem), a w 2013 r. wystąpili w polskiej edycji „Must Be The Music”. Telewizyjny program okazał się dla nich trampoliną do sławy – zespół zajął 2. miejsce, a juror Adam Sztaba stwierdził, że „gdyby The Beatles jeszcze istnieli, brzmieliby jak BeMy”. Na LFO będzie okazja usłyszeć na żywo kawałki z ich debiutanckiej płyty „Grizzlin’”, nominowanej do Fryderyka w kategorii: Fonograficzny debiut roku.

Warszawska grupa Bisquit zaczynała od grania standardów jazzowych, by po kilkunastu latach działalności dorobić się statusu jednego z najciekawszych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Supportowali Joe Cockera i Jamiroquai, ich piosenki pojawiały się w filmach, serialach i na składankach promujących polską muzykę za granicą. Przywiązują równie wielką wagę do poszukiwania oryginalnych dźwięków, jak i do pisania niebanalnych tekstów. 10 marca ukazuje się ich najnowsza, czwarta w dyskografii płyta „Nagi król”.

Leski, czyli Paweł Leszoski, to kolejny artysta nominowany do Fryderyka za debiutancki album – w jego przypadku chodzi o płytę „Splot” z 2015 r. Sam komponuje muzykę i pisze teksty do swych hipnotyzujących piosenek, trafiających do serc coraz większej rzeszy fanów, wśród których nie brakuje jego kolegów i koleżanek po fachu. „Z kapitalną lekkością wyważa proporcje słów i dźwięków, tworząc wyjątkowy zaczyn muzycznych doznań” – uważa Mela Koteluk, jedna z gwiazd LFO 2015.

Na rozpoczęcie LFO 2017, 22 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie wystawiony spektakl teatralny „Edukacja Rity”.
To historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje… Spektakl bawi, wzrusza i skłania do refleksji, dzięki mądrym i zabawnym dialogom, w mistrzowskim wykonaniu aktorskiego duetu Katarzyna Ucherska & Piotr Fronczewski.

Więcej na temat wydarzeń 8. edycji LFO na stronie www.lifefestival.pl.
 •  
  Średnia ocena
    4.7 Gwiazdy, od 41 FanReport
 • Oświęcim - MOSiR

  18.06.16

  LFO - Life/Peace/Music z Jacenty, 21.06.16
  Dwa piękne dni,oprócz wyczekiwanych gwiazd - okazja do poznania czegoś nowego, tutaj gorąco polecam kapelę Jeremy?, podobała mi się też Ninet Tayeb, mile zaskoczył Dawid Podsiadło - i muzycznie i jako sceniczna osobowość. Jedyne rozczarowanie to John Newman - podobno gwiazda....dla mnie muza na siłownię... Chylę czoła przed sir Eltonem, no a Quenn - warto było stać w strugach wody żeby to przeżyć! Bałam się trochę Lamberta, ale generalnie (może poza dwoma kawałkami) przekonał mnie do siebie, skoro go przygarnęli - to coś w nim jest. I miód na serce - Brian May....
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  04.03.16

  Koncert Scorpions z Paweł, 07.03.16
  Świetny koncert - wyszliśmy zachwyceni! Jesteśmy zachwyceni zarówno samym koncertem (starsi panowie są w wyśmienitej formie!) jak i obiektem i organizacją imprezy. Na hali jest naprawdę dobra akustyka - wszystko dobrze i czysto słychać, mieliśmy miejsca na trybunach premium więc było wszystko doskonale widać... ale przyznaję, serce wyrywało się na płytę! Scorpions grali bez supportu, więc sami musieli rozruszać widownię... co im się doskonale udało - bisy były już praktycznie na stojąco - cała hala podskakiwała, w tym też trybuny... Przez włączone flashe smartfonów hala wyglądała jakby rozpościerało się nad nami niebo usłane gwiazdami... chłopaki szaleli na scenie, często komunikując się z widownią... po prostu niezapomniane wrażenia!
 • KRAKÓW - TAURON Arena Kraków

  04.03.16

  super impreza z marek, 06.03.16
  Wspaniały i niepowtarzalny koncert,przeżycie nie do opisania,to trzeba zobaczyć,polecam wszystkim fanom i dziękuję organizatorom.Polecam dziękuję i pozdrawiam.
 • Łódź - Atlas Arena

  09.05.15

  Rock you like a hurricane! z Maciej, 04.02.16
  Trudno ubrać w słowa odczucia po uczestnictwie w show zrobionym z tak ogromnym rozmachem. Sam widok sceny jeszcze przed rozpoczęciem koncertu przytłaczał widza stojącego na przeciw. Perkusja znajdująca się na wysokości oraz ogromnych rozmiarów telebimy prezentujące wizualizacje w trakcie wykonywanych utworów, zapierały dech w piersiach. Głos Klausa sprawiał, iż całe ciało przeszywały ciarki. Niezwykłe popisy Jamesa Kottaka na perkusji sprawiły, iż przez kolejne dwa dni nic nie słyszałem na prawe ucho. Momenty ciężkich brzmień, przeplatały się z dźwiękiem wzruszających ballad. Były też piękne podziękowania po polsku od Pawła Mąciwody i polska flaga z którą paradowali po scenie artyści. A o występie zawsze będzie przypominała pałeczka leżąca na półce w pokoju, którą rzucił w moją stronę sam Klaus.
 • Łódź - Atlas Arena

  09.05.15

  Od maja nie zeszły emocje !!! z FANodDziecka, 12.12.15
  Niesamowite przezycie zobaczyc Ich na żywo. Scorpions to marka sama w sobie :) Grzechem by było opuscic następny koncert w Krakowie.
 • Obsługiwany:
  Life Festival Oświęcim
    4.5 Gwiazdy, od 4 FanReport

O tym artyscie

Biografia artysty

Idea Life Festival Oświęcim zrodziła się w głowie Darka Maciborka, dyrektora artystycznego festiwalu. Urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu dziennikarz muzyczny radia RMF FM postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.Istotnym elementem Life Festival Ośw...
Czytaj więcej

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00