O wykonawcy

Hurts

Kurtyna w górę: Hurts na eventim.pl

Wokalistą zespołu jest Theo Hutchcraft, a kompozytorem muzyki Adam Anderson.

Hutchcraft i Anderson poznali się pod jednym z barów w Manchesterze. Hutchcraft nagrywał kawałki solowe i przesyłał je Andersonowi, który tworzył kompozycje, tak powstał zespół Daggers. Hutchcraft przyznaje, że, jako zespół mieli swojego rodzaju fobię, ciągle czując presję, chcąc zaistnieć, jako dobry zespół popowy. Adam i Theo odeszli z zespołu, a następnego dnia polecieli do Włoch. Czas, jaki tam spędzili, odwzorowany został w utworze Verona.

Inspiracją muzyczną dla Hurts są zespoły: Depeche Mode, Righteous Brothers, Prince, Pet Shop Boys, New Order, czy wokalista znany, jako Falco. Hurts łączy w sobie styl końca lat 80. XX wieku z przebojowością muzyki pop XXI wieku. Wiele czerpią ze stylu zwanego disco lento, czyli powolne disco, z którym mieli styczność we Włoszech.

Zespół zajął czwarte miejsce na liście piętnastu najlepszych wykonawców w podsumowaniu BBC Sound of 2010.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Wokalistą zespołu jest Theo Hutchcraft, a kompozytorem muzyki Adam Anderson. Hutchcraft i Anderson poznali się pod jednym z barów w Manchesterze. Hutchcraft nagrywał kawałki solowe i przesyłał je Andersonowi, który tworzył kompozycje, tak powstał zespół Daggers. Hutchcraft przyznaje, że, jako zespół mieli swojego rodzaju fobię, ciągle czując presj...
Czytaj więcej

 •  
  Hurts
    5 Gwiazdy, od 30 FanReport
 • Warszawa - Torwar

  14.03.16

  Okazja wyjątkowa z Maciej, 16.04.16
  Koncert zespołu Hurts, który miał miejsce 14 marca, był szczególną okazją do zobaczenia, posłuchania na żywo Ich - tego zespołu, który jest moim ulubionym. Koncert był częścią trasy koncertowej albumu Surrender. Super było. Kilka rzeczy które mogły być lepsze, to moje samopoczucie, lepsza pogoda i możliwość dostania autografu lub jakiegoś gadżetu od Hurts. tak to super było.
 • Warszawa - Torwar

  14.03.16

  Światowy poziom z Jolanta, 17.03.16
  Wokal i muzyka na najwyższym poziomie, wspaniała atmosfera, cudowne (jak zwykle w przypadku Hurts) brzmienie i świetne aranżacje utworów. Setlista zawierała kwintesencję twórczości zespołu, choć nie zagrali mojej ukochanej The Crow.
 • Warszawa - Torwar

  14.03.16

  Świetny koncert z Kasia, 16.03.16
  Doskonały koncert. Jeden z lepszych na jakich byłam. Wszystko świetnie zagrało - nagłośnienie hali, zespół, chórki i wokal. Theo w znakomitej formie głosowej. Przyjemnie było zobaczyć zespół, który nie gra koncertów na odwal się i cieszy się z tego co robi. Gorąco polecam!
 • Warszawa - Torwar

  14.03.16

  Niezapomniany koncert z Faber, 16.03.16
  Pierwszy raz byłam na koncercie Hurts i powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać ich kolejnej trasy koncertowej. Atmosfera, która panowała na koncercie była niesamowita. Nagłośnienie również bardzo dobre.
 • Warszawa - Torwar Warszawa

  14.03.16

  Cudowne przeżycie z Iwona, 15.03.16
  Koncert był REWELACYJNY świetna zabawa i cudowne widowisko. Najcudowniejszy zespół jaki mógł przyjechać .Świetna impreza .To przeżycie będę pamiętała przez długi długi czas.Następnego koncertu na pewno nie ominę dzisiaj równięż mogłabym pójść nigdy mi się nie znudzą. Hurts i love you

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00