O wykonawcy

Paul McCartney

Kurtyna w górę: Paul McCartney na eventim.pl

Znany głównie jako członek grupy The Beatles, która sprzedała najwięcej płyt spośród wszystkich zespołów w historii. Jest wpisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako muzyk i kompozytor, który osiągnął, dzięki ponad sześćdziesięciu złotym płytom i setkom milionów sprzedanych płyt największy sukces w historii muzyki. Był członkiem spółki kompozytorskiej Lennon/McCartney, która odniosła największy sukces w historii muzyki i miała ogromny wpływ na innych twórców. Po rozpadzie "bajecznej czwórki" wraz z żoną, Lindą McCartney, założył zespół Wings. Po jego rozwiązaniu z powodzeniem kontynuował karierę solową. Paul jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród.

McCartney także jest kompozytorem muzyki filmowej, poważnej oraz elektronicznej. Katalog jego piosenek jest bardzo obszerny. Znany jest także z częstych udziałów w projektach charytatywnych. Piosenka Yesterday jest najczęściej graną przez innych artystów piosenką w historii. Jest to także najczęściej grana piosenka w amerykańskich mediach – ponad 7 milionów razy. Piosenka Mull of Kintyre, którą napisał w 1977 roku będąc w zespole Wings, była pierwszym singlem sprzedanym w ponad 2 milionowym nakładzie w Wielkiej Brytanii. Pozostał on najlepiej sprzedającym się singlem aż do 1984 roku.

Firma MPL Communications, której właścicielem jest McCartney, posiada prawa autorskie do ponad 3 tysięcy piosenek. W katalogu znajdują się m.in.: wszystkie piosenki napisane przez Buddy'ego Holly'ego oraz musicale: Guys and Dolls, Grease, A Chorus Line.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Znany głównie jako członek grupy The Beatles, która sprzedała najwięcej płyt spośród wszystkich zespołów w historii. Jest wpisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako muzyk i kompozytor, który osiągnął, dzięki ponad sześćdziesięciu złotym płytom i setkom milionów sprzedanych płyt największy sukces w historii muzyki. Był członkiem spółki kompozytorskie...
Czytaj więcej

 •  
  Paul McCartney
    5 Gwiazdy, od 5 FanReport
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  22.06.13

  Spełnienie marzeń! z beatles123, 06.04.16
  Na ten koncert czekało się całe życie. Jak najbardziej opłacało się czekać na niego aż w końcu zagra niesamowity koncert w Polsce. Sir. McCartney dał z siebie wszystko mimo swojego wieku, jest w świetnej formie, prawie nic się nie zmienił, wciąż zachowuje się jak nastolatek na scenie. Jedynym minusem było nagłośnienie stadionu. Paul wypowiadał się na soundchecku że ma nadzieję że jego akustyk poradzi sobie z pogłosem gdy stadion się wypełni, lecz nawet on nie dał rady. Stadion Narodowy w Warszawie po prostu się nie nadaje na koncerty. Mam nadzieję że Artysta jeszcze nie raz zagości w naszym kraju. W tym roku rusza z koleją trasą ONE ON ONE i mam ogromną nadzieję że zostanie zaproszony i zagra drugi wspaniały koncert dla Polaków!
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  22.06.13

  Gwiazda z Agata, 29.03.14
  Spektakularna oprawa, niesamowite efekty dźwiękowe i pirotechniczne. Sam Paul jak wino, im starszy tym lepszy. Facet w tym wieku gral ponad 3 godziny i ... nic nie pił :) Zero przerw, widowisko na najwyższym poziomie. Piosenki The Beatles porwały tłum. Jedyny minus to jak zwykle polska organizacja- bramki nr 3 nie było, zero informacji. Akustyka na stadionie poza płytą koszmarna... Stadion Narodowy do koncertów średni, bardzo średni
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  22.06.13

  Przekrój 50 lat historii muzyki z Maciej, 26.07.13
  Gdybym nazwał Sir Paula artysta obraziłbym go. O osiągnięciach muzycznych jak i formie McCartneya na scenie nie ma najmniejszego sensu dyskutować. Koncert w Warszawie był czymś więcej niż tylko zwykłym koncertem. To była lekcja, a zarazem przekrój historii muzyki z ostatnich 50 lat w pigułce trwającej 2:40 minut. Usłyszeliśmy najważniejsze utwory Beatlesów oraz te z kariery solowej Paula. Atmosfera i efekty wizualne zapierały dech w piersiach. Obok Bryana Adamsa to artysta, który ma chyba najlepszy kontakt z publicznością. Sir Paul wyuczył się nie tylko pojedynczych słów, ale całych zdań w języku polskim. Nie zabrakło także wielu wzruszeń. To jeden z tych momentów, których nie da się opisać. Jedyny żal jaki pozostał w moim sercu to fakt, iż był to pierwszy koncert McCartneya w jakim miałem okazję uczestniczyć. Żałuję, że nie zrobiłem tego dużo wcześniej, a zarazem mam nadzieję, że za rok również go usłyszę na żywo (niekoniecznie w Polsce, gdyż pewnie już nigdy więcej do nas nie zawita). Jedynym mankamentem koncertu była niestety fatalna akustyka Stadionu.
 • Warszawa - Stadion Narodowy

  22.06.13

  WSPANIAŁE WSPOMNIENIE :) z Joanna vel Ziuta, 28.06.13
  Paul dziękujemy za cudowne spotkanie. Dziękujemy, że pamiętasz o Johnnie i o Georgu..... byłam na tym koncercie z synem 22- LETNIM I JEGO KOLEŻANKĄ...... były łzy wzruszenia i silnych emocji...i krew z dłoni od oklasków !!!! Cieszę się , że zaraziłam tą muzyką tak młode pokolenie. Syn uzbierał już całą kolekcje płyt THE BEATLES - TAKŻE TYCH WINYLOWYCH !!!!!
 • Warszawa - stadion NARODOWY

  22.06.13

  hmm z donio, 22.06.13
  Hm Leming ale całkiem na przyzwoitym poziomie . może coś młodego pokolenia. a tu tylko dziadziusie ALE TO JUZ BYŁO

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00