Teatr Łaźnia Nowa KRAKÓW

os. Szkolne 25, 31-997 KRAKÓW
PL

Informacje o obiekcie

Teatr Łaźnia Nowa, to prężnie działający krakowski teatr, mieszczący się w wyremontowanej, postindustrialnej przestrzeni dawnych hal warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Mechanicznych w Nowej Hucie. Podczas dziewięciu lat istnienia, Łaźnia Nowa wypracowała solidną markę na polskim rynku teatralnym. Wykreowała między innymi: Festiwal Teatralny Genius Loci, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, i Festiwal Mrożkowski. Teatr nie posiada stałego zespołu, do współpracy zaprasza chętnych aktorów i reżyserów. Dogodne warunki pracy znajdują w nim twórcy uznani, a także ci, którzy jeszcze poszukują własnego języka teatralnego. Spektakle zrealizowali tu m.in.: Michał Borczuch, Łukasz Czuj, Iga Gańczarczyk, Paweł Kamza, Marcin Liber, Paweł Passini, Wiktor Rubin, Monika Strzępka, Marcin Wierzchowski, Paweł Świątek, Weronika Szczawińska, Michał Zadara.

W latach 2005-2014 Łaźnia Nowa wyprodukowała ponad czterdzieści spektakli, sama bądź w koprodukcji z partnerami z całej Polski – Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Dramatycznym w Warszawie Teatrem Montownia i Teatrem Imka. Jej przedstawienia są pokazywane i nagradzane na licznych polskich przeglądach oraz festiwalach teatralnych (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach, Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni, Festiwal Prapremier w Bydgoszczy, Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, Gliwickie Spotkania Teatralne). Łaźniowe spektakle można zobaczyć również za granicą, były już m.in. w Berlinie Madrycie, Meksyku, Singapurze.

Z uwagi na wyjątkową przestrzeń, poddającą się rozmaitym modyfikacjom, (dwie sceny, mogące pomieścić kilkuset widzów, obszerne foyer), w Łaźni Nowej chętnie goszczą najciekawsze spektakle europejskie. Stosunkowo niedawno łaźniowa publiczność oglądała szeroko dyskutowane przedstawienia, Kamp holenderskiej grupy teatralnej Hotel Modern, czy, ostatnio, Hedge Knights kolektywu „machina eX” z Berlina. Odbywają się w niej również koncerty czołowych wokalistów i zespołów rockowych z kraju i zagranicy. Różnorodna działalność Łaźni Nowej przeczy stereotypom o gorszym charakterze nowohuckiej dzielnicy, w której nie można niczego dokonać. Determinacja, wiara w siłę kreatywną człowieka i bezpośredniość pomogły teatrowi zakorzenić się w nowohuckim pejzażu i pozyskać wiernych widzów, pozwalają też odważnie patrzeć w przyszłość.

Brak wydarzeń...

W tej chwili nie ma dostepnych wydarzeń na Teatr Łaźnia Nowa KRAKÓW .

Teatr Łaźnia Nowa KRAKÓW
4.7 (6 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

math, 21.02.17
Skunk Anansie (21.02.17) - Zaje... koncert
Witajcie, nie jeżdżę często na koncerty - 2-3 razy do roku, ale ten wczorajszy w Krakowie uznaję za najlepszy koncert na jakim byłem. Skin dała z siebie wszystko, świetny kontakt z publicznością. Nagłośnienie - rewelacja. Już śledzę ich następną trasę. Miejsce na koncert - Teatr Łaźnia Nowa też godne polecenia.
Darek, 21.02.17
Skunk Anansie (21.02.17) - super impreza
klimatyczne miejsce , super zabawa jeżeli będą w Polsce jeszcze raz to będę napewno !!!! Skunk Anansie wymiata !!!!
P+B, 16.10.14
Klasyczne miejsce do akcji studenckiego typu. Wszystko funkcjonuje i jest dostatecznie przygotowane.
Parov Stelar Band (16.10.14) - Wspaniały koncert
Koncert na poziomie Parov Stelar, po prostu czysty elektroswing w atmosferze studenckiej. Telebimy, które podkreślają całą atmosferę koncertu i dają akcji zupełnie inny wymiar.
Anelim, 16.10.14
super miejsce. Łaźnia się do tego nadaje! niesamowita atmosfera, duża przestrzeń, wiele osób pomieści. Lokalizacja też nienajgorsza, ale trzeba popracować nad miejscami parkingowymi...
Parov Stelar Band (16.10.14) - Super. Polecam koncerty każdemu.
Łaźnia Nowa jest super miejscem do tego typu koncertów! Polecam każdemu :) nadaje się na koncerty. Mam nadzieję niedługo pojawić się tam na spektaklu. Huta przyjazna każdemu !
Gosia, 16.10.14
Dobra organizacja-szatnie,ochrona, akustyka. słaba -widoczność i wentylacja, brak parkingu. Poza tym miejsce dobrze dobrane do klimatu muzyki
Parov Stelar Band (16.10.14) - Co za event!
Mega energetyczna impreza! wspaniała muza, rewelacyjna , niezmordowana sekcja dęta , urocza Princess i sam Parov Stelar w akcji przez blisko dwie godziny. Mix elektro ze swingiem i jazzem a do tego gra świateł- mistrzowski spektakl. Publiczność z pewnością utwierdziła PS Band w tym, że Kraków zawsze na Nich czeka z utęsknieniem!
Adres: Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25, 31-997 KRAKÓW
Transport publiczny
Komunikacją miejską:

Tramwaje: 4, 21 i 22
Autobusy: 123, 139, 142, 153, 163, 193, 572
Autobus nocny: 609
Przystanek: Struga
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00