O wykonawcy

Elton John

Kurtyna w górę: Elton John na eventim.pl

Niezwykły talent i wrażliwość muzyczna Eltona Johna objawiły się już we wczesnym dzieciństwie. Fortepian towarzyszy mu od trzeciego roku życia. Już jako jedenastolatek został stypendystą Royal Academy of Music w Londynie. Karierę muzyczną rozpoczął od weekendowego grania przebojów country w pubie Northwood Hills. W 1969 roku zadebiutował rockowym albumem "Empty Sky”. Przełomem okazała się wydana rok później, druga płyta "Elton John”, to na niej odnajdziemy całe bogactwo indywidualnego stylu artysty.

W latach 1973-1976 Elton John zdominował rynek muzyczny. Jego przeboje zaczęły grać rozgłośnie radiowe na całym świecie. To z tego okresu pochodzą utwory takie jak: "Don't Let The Sun Go Down On Me", "Someone Saved My Life Tonight", soulowy kawałek "Philadelphia Freedom", "Island Girl” oraz największy hit z lat 70. wykonany wspólnie z Kiki Dee, "Don't Go Breaking My Heart”. Sukcesy lat 70. zapewniły Eltonowi Johnowi tytuł Artysty Dekady amerykańskiego magazynu Billboard.

Kolejne lata kariery zaowocowały ponadczasowymi przebojami: "I'm Still Standing", "Nikita", "Blue Eyes", "Goodbye Yellow Brick Road", czy "You Gotta Love Someone” podbiły serca słuchaczy na całym świecie. Elton John ma w swojej kolekcji najważniejsze nagrody branży fonograficznej. Sześciokrotnie odbierał statuetkę Grammy, w tym wyjątkową Grammy Legend Award. Zdobył Oscara za muzykę do filmu "Król Lew”, najbardziej kasowego filmu animowanego w dziejach kina, a wersja utworu "Candle of the Wind” wykonana podczas pogrzebu tragicznie zmarłej księżnej Diany jest drugim najlepiej sprzedającym się singlem w historii.

W 1994 roku Elton został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki.

Wrażliwość Eltona Johna wykracza poza ramy twórczości muzycznej. Artysta jest ogromnie zaangażowany w działalność społeczną. Pełni funkcję ambasadora aż 23 organizacji charytatywnych w tym AIDS Vaccine Initiative, Terrence Higgins Trust, The Globe Centre, Amnesty International, The Old Vic i The Rainforest Foundation. Działa na rzecz środowisk LGBT, sprzeciwia się wszelkim przejawom dyskryminacji i niesprawiedliwości społecznej. Jak sam podkreśla, swoją postawę zawdzięcza spotkaniu z Ryanem Whitem, chłopcem, który stał się symbolem walki z dyskryminacją osób chorych na AIDS. By opowiedzieć o tym przełomowym dla siebie wydarzeniu napisał książkę „Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie”. Po raz pierwszy zagrał w Polsce w 1984 roku, jego występ w Gdańsku odczytywano jako nadzieję na zmiany ustrojowe w Polsce i Europie. Popierał działania „Solidarności”, za co w 2010 roku przyznano mu Medal Wdzięczności.

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Niezwykły talent i wrażliwość muzyczna Eltona Johna objawiły się już we wczesnym dzieciństwie. Fortepian towarzyszy mu od trzeciego roku życia. Już jako jedenastolatek został stypendystą Royal Academy of Music w Londynie. Karierę muzyczną rozpoczął od weekendowego grania przebojów country w pubie Northwood Hills. W 1969 roku zadebiutował rockowym a...
Czytaj więcej

Galeria zdjęć

 •  
  Elton John
    4.5 Gwiazdy, od 19 FanReport
 • Oświęcim - MOSIR Oświęcim

  18.06.16

  Świetny występ z Aleksander, 19.06.16
  Impreza naprawdę warta polecenia. Dobrze wydane pieniądze. Elton dał czadu :D dobra organizacja i świetne nagłośnienie :D
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  05.11.14

  Rewelacyjny koncert!!!!!! z Małgosia, 12.11.14
  Sir Elton John stworzył magiczną atmosferę, był cudowny - świetnie się bawiliśmy :) Artysta przez 2,5 godziny niestrudzenie śpiewał i fantastycznie grał :) Zespół - bajeczny, jak zawsze. Dziękuję :)
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  05.11.14

  Super koncert z gosik, 11.11.14
  Bez supportu trwał 2,5 godziny - czyli jeden z najdłuższych na jakim byłam. Nagłośnienie genialne. Koncert zaplanowany tak by poderwać publiczność. Super i klasa w każdym calu. Bomba !!!
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  05.11.14

  Wspaniale z Edyta, 08.11.14
  Elton dał rewelacyjny koncert, organizacja w Kraków Arenie dopięta na cacy, tylko publika trochę bardziej spięta, ale każdy przeżywał koncert po swojemu
 • KRAKÓW - Kraków Arena

  05.11.14

  niezapomniany koncert z Henry_K, 08.11.14
  Niezapomniany koncert. 2,5 godziny przebojów legendy rocka. Muzyka na której się wychowałem. Żałowałbym, gdybym tego kompozytora i muzyka nie zobaczył i posłuchał na żywo

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00