Centrum Sztuki IMPART Wrocław

Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
PL

Informacje o obiekcie

Biuro Festiwalowe Impart 2016 zostało powołane przez Prezydenta Wrocławia 1 lipca 2012. Powstało z połączenia Centrum Sztuki Impart oraz instytucji Wrocław 2016.

NASZA HISTORIA

Kontynuujemy tradycję istniejącego od 1990 Centrum Sztuki Impart, powstałego z połączenia Wojewódzkiego Domu Kultury oraz Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych IMPART.
Na naszych scenach i w galerii przy ulicy Mazowieckiej 17 we Wrocławiu odbywają się spektakle, koncerty, wystawy, pokazy filmów, jam sessions i warsztaty. Organizujemy festiwale i przeglądy, takie jak Jazz nad Odrą, Non Sola Scripta i Wrocławski Sound, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci.

W latach 1996 - 2005 IMPART realizował Przegląd Piosenki Aktorskiej, na którym prezentowali swój talent interpretatorski tak znani dziś artyści, jak: Kinga Preis, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec, Iwona Loranc, Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, a także Janusz Radek, Jacek Bończyk, Sambor Dudziński, Piotr Rogucki oraz wielu innych.
Od 2005 przy Imparcie działa Teatr Piosenki, którego pierwszym dyrektorem był Roman Kołakowski. Następnie scenie szefował Mariusz Kiljan, a potem kierownictwo objęła Urszula Orłowska. Na scenie Teatru wystawiane są spektakle muzyczne i recitale najczęściej stworzone i zagrane w konwencji piosenki aktorskiej.
Impart przygotowywał również liczne imprezy dla dzieci i młodzieży, a wśród nich warsztaty teatralne i musicalowe oraz spektakle tworzone we współpracy z Teatrem Klinika Lalek w ramach Wrocławskiego Teatru dla Dzieci.

Brak wydarzeń...

W tej chwili nie ma dostepnych wydarzeń na Centrum Sztuki IMPART Wrocław .

Centrum Sztuki IMPART Wrocław
3.9 (15 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

Anka, 07.03.17
Andrzej Poniedzielski (07.03.17) - Cudowny wieczór
Wspaniały recital - trochę melancholijnie, trochę nostalgicznie ale nie melodramatycznie :). Andrzej Poniedzielski niezmiennie uroczy. Polecam!
MK, 20.10.16
Bardzo dobra akustyka. Sala, która może być całkowicie dookoła zaciemniona i wtedy tylko artysta na scenie jest wyeksponowany. Nie rozpraszają puste przestrzenie, spacerujący ochroniarze czy dostawiane krzesła. Idealne miejsce na artystów takich jak Anita.
ANITA LIPNICKA (20.10.16) - Piękny koncert
Anita ma piękny głos, na żywo brzmi jeszcze lepiej niż na nagraniach. Dodatkowo świetny zespół i rewelacyjny perkusista. Bardzo klimatyczne miejsce i dobra akustyka.
AAA, 25.09.15
Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci (25.09.15) - Pokonaj stracha
Wspaniałe przedstawienie dla dzieci...dzieci uśmiechnięte, wybawione... trochę stresu było tylko jak zgasło światło...
Krzysztof, 29.04.15
Kocham Pana Panie Sułku (29.04.15) - Rewelacja!
Wszyscy aktorzy w doskonałej formie. Wrażenia lepsze nawet niż podczas słuchania słuchowiska w radiu. Jeśli tylko będzie możliwość ponownego odwiedzenia Pana Sułka na żywo, z pewnością skorzystam. Wrocławski Impart jak zwykle gościnny i profesjonalny.
Slawek, 27.11.14
Artur Rojek (27.11.14) - Artur Rojek - Impart Wroclaw
WItam wszystkich zainteresowanych. Wczoraj bylismy na koncercie w Imparcie we WRO. Postaram sie byc obiektywny w ocenie wydarzenia, byc moze ktos z managmentu Artura Rojka przeczyta i wyciagnie wnioski. Plusy: - Atmosfera, scenografia i naglosnienie - charyzmatyczny wystep - genialny material plyty Minusy: -Pol -playback, jesli nie pelny momentami - bebniarz nie nadazal za odpalonym podkladem :) troche smiesznie to wygladalo a jak podrapal sie po nosie ze 2 sekundy w trakcie jednego z utworow to juz lekka zenada - koles na gitarach tez w pewnym momencie zapomnial ruszac reka w sekcji gdzie poza gitra zbyt wiele sie nie dzialo - no i niestety juz wczesniej przez kogos opisane spiewnie z kartki i przekladanie ich na podlodze przed kazdym utworem - zyjemy w XXI wieku wiec jesli ktos nie zna wlasnych piosenek niech zakupi siebie lapka z obracana matryca + pilot do reki i odpala slajdy prezentacji z tekstem moze nikt wowczas sie nie zorientuja a swoja droga chyba wolalbym kilka pomylek w tekscie zamiast kartkowania Wydaje mi sie ze mozna sie czegos wiecej spodziewac po artyscie z takim dorobkiem bioracym 120 zl za bilet. Warto wspomniec jeszcze na plus genialny support przed wystepem Rojka - zespol terrific sunday - 4 czy 5 utworow graja niesamowicie Podsumowujac ciekawy koncert warty zobaczenia pytanie tylko czy za ta cene.

Dojazd

Adres: Centrum Sztuki IMPART
Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00