O wykonawcy

Pożar w burdelu

Kurtyna w górę: Pożar w burdelu na eventim.pl

Inicjatorami powstania zespołu byli we wrześniu 2012, reżyser i dramatopisarz Michał Walczak oraz historyk Maciej Łubieński. Zespół debiutował na deskach Klubu Komediowego Chłodna (Kamienica przy ul. Chłodnej 25 w Warszawie), gdzie rozpoczął wystawianie spektakli – kolejnych odcinków cyklu zatytułowanego zgodnie z nazwą grupy Pożar w burdelu. Na widowni mieściło się się do 80 osób, przedstawienia grano dwa, trzy razy. W 2015 roku kabaret wystąpił do Urzędu Patentowego, żeby nazwę PwB uznać jako znak towarowy, ale nazwa naruszała porządek publiczny. Wydał album z piosenkami ze spektaklu "Sobota powstańczej nocy" w 2014 roku[6] i albumy ze spektakli 27-29 (do marca 2016). W 2016 ma swoją stałą siedzibę na Pradze i występuje w teatrach warszawskich i poza stolicą. Prezentują spektrum postaw politycznych w Polsce. Mottem twórców jest wielką historię strącić z koturnów, wsadzić na szpilki i rzucić na rurę.

Pożar w Burdelu reaguje na Współczesne wydarzenia. Kiedy w 2015 spłonął Most Łazienkowski PwB śpiewał Zacząłeś wieczorem, skończyłeś rankiem - jesteś, moście Łazienkowski, wspaniałym kochankiem. 424 metry długości. Płonąłem dla ciebie, Wisło, z miłości. Kiedy w Warszawie podpalano kilkukrotnie instalację Tęcza, w piosence śpiewanej przez Maxa Hardkora ("podpalacza tęczy") znalazło się wyznanie Nienawidzę piękna/harmonii i barw/Wkurwiają mnie ludzie/Wkurwia mnie ten świat/Warszawa mnie męczy, ja - Podpalacz Tęczy. Z 28 odcinka z grudnia 2015 pochodzi piosenka Konstytucja śpiewana przez Lenę Piękniewską, Agnieszkę Przepiórską (jako Dzika Agnes) i Magdalenę Łaską ze słowami Wyjdźcie na ulice, warszawiacy/Wolności nie dostaje się na tacy/To ja, konstytucja, obrońcie mnie/Bo tyran posiąść i zmienić mnie chce [..] Samotna matka idzie w tłumie [..] Ale cieszyć się nie umie [..] Marsz w obronie demokracji/A ona myśli o tym, że jej syn Maksio/Jest po drugiej stronie barykady [..] Protestowałam to teraz czas na latte/Nie bójmy się, nie bądźmy spięci/A teraz zróbmy sobie selfi.

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Inicjatorami powstania zespołu byli we wrześniu 2012, reżyser i dramatopisarz Michał Walczak oraz historyk Maciej Łubieński. Zespół debiutował na deskach Klubu Komediowego Chłodna (Kamienica przy ul. Chłodnej 25 w Warszawie), gdzie rozpoczął wystawianie spektakli – kolejnych odcinków cyklu zatytułowanego zgodnie z nazwą grupy Pożar w burdelu. Na wi...
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00