O wykonawcy

Doda

Kurtyna w górę: Doda na eventim.pl

W latach 1998–2000 aktorka musicalowa teatru Buffo. W latach 2000–2006 wokalistka zespołu Virgin. W tym okresie grupa nagrała trzy albumy studyjne: Virgin (2002), Bimbo (2004) oraz Ficca (2005). Z płyt pochodzą takie przeboje jak „Dżaga”, „Znak pokoju”, z którym zespół zdobył Słowika Publiczności na Festiwalu w Sopocie, „Szansa”, z którym wygrali konkurs Premiery na Festiwalu w Opolu, oraz „2 bajki”. W 2007 Doda rozpoczęła karierę solową i wydała dwa albumy studyjne: Diamond Bitch (2007) promowany przebojami „Katharsis” i „Nie daj się”, który zapewnił jej zwycięstwo w konkursie na „polski hit lata 2008” podczas Sopot Hit Festiwalu, oraz 7 pokus głównych (2011). W 2016 zespół Virgin został reaktywowany.

Piosenkarka na scenie występowała u boku polskich i zagranicznych legend sceny muzycznej takich jak Maryla Rodowicz, Fokus, Urszula, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk czy gitarzysta zespołu Guns N’ Roses Slash. Trzy wydane przez nią płyty (solowo oraz z Virgin) dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, natomiast dwie były notowane na liście najlepiej sprzedających się płyt w Europe publikowanej przez magazyn „Billboard”. Za sprzedaż swoich płyt i singli piosenkarka otrzymała cztery platynowe płyty i jedną złotą.

Artystka należy do najbardziej utytułowanych polskich piosenkarek. W swojej karierze zdobyła dwie statuetki MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a także zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. Ponadto zdobyła rekordową liczbę dwunastu statuetek VIVA Comet Awards (jedną z zespołem Virgin), w tym dla Artysty 10-lecia i za Przebój 10-lecia (z Virgin za utwór „Szansa”). Otrzymała również między innymi cztery nagrody Eska Music Awards (dwie z Virgin), dwie Superjedynki (jedną z Virgin), dwie nagrody fotoreporterów i dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, Telekamerę, nagrodę specjalną – Platynową Telekamerę, oraz została odznaczona medalem „Za Zasługi dla Ciechanowa”. W 2008 znalazła się na liście dziesięciu najbardziej znanych Polaków, sporządzonej przez telewizję CNN w ramach cyklu reportaży poświęconych Polsce. W 2010 czasopismo „Machina” ogłosiło ją jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek. W 2011 tygodnik „Wprost” umieścił piosenkarkę na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, zaś magazyn „Viva!” ogłosił ją jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w kraju.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

W latach 1998–2000 aktorka musicalowa teatru Buffo. W latach 2000–2006 wokalistka zespołu Virgin. W tym okresie grupa nagrała trzy albumy studyjne: Virgin (2002), Bimbo (2004) oraz Ficca (2005). Z płyt pochodzą takie przeboje jak „Dżaga”, „Znak pokoju”, z którym zespół zdobył Słowika Publiczności na Festiwalu w Sopocie, „Szansa”, z którym wygrali k...
Czytaj więcej

 •  
  Doda
    5 Gwiazdy, od 3 FanReport
 • Warszawa - Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej

  19.04.17

  Premiera jakich mało. z Magdalena, 26.04.17
  Super premiera DVD Riotka Tour i kontakt z fanami. Doda na wyciągnięcie dłoni, to trzeba przeżyć! Marzy się więcej takich tras jak Dody. A co do samej premiery wspólne oglądanie zapisu z koncertu, później podpisywanie płyt przez artystkę i niespodzianka... karaoke z Dodą. Niesamowite przeżycie. Emocje sięgały zenitu. Fajne spotkanie pozostanie w pamięci na długi czas.
 • Ustrzyki Dolne - Hotel Arłamów

  05.11.16

  Królowa Jest Tylko Jedna z Michał, 13.04.17
  Koncerty Dody są zjawiskowe. Tego nie da się opisać, po prostu trzeba to przeżyć! Żaden artysta w Polsce nie wyjeżdża w tak spektakularne trasy na jakie może sobie pozwolić Doda. Polecam.
 • WARSZAWA - Hard Rock Cafe Warsaw

  10.11.16

  Doda jakiej brakowło! z Anka, 11.11.16
  Koncert w Hard Rock Cafe to była prawdziwa gratka dla fanów. Doda po 10 latach wraz z zespołem Virgin pokazała prawdziwego rockowego pazura i silę swojego głosu. Niech żałują Ci, których nie było.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00