O wykonawcy

Red Hot Chili Peppers

Kurtyna w górę: Red Hot Chili Peppers na eventim.pl

Kalifornijska grupa muzyczna grająca głównie funk rock, powstała w Los Angeles w 1983. Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Zróżnicowany styl muzyczny zespołu połączył tradycyjny funk z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka, i rocka psychodelicznego.

Oprócz Kiedisa i Balzary'ego w skład grupy pierwotnie wchodzili gitarzysta Hillel Slovak i perkusista Jack Irons. Slovak zmarł w 1988 r. z powodu przedawkowania heroiny, powodując odejście Ironsa[1]. Na miejsce Ironsa do zespołu szybko wszedł dawny perkusista Dead Kennedys D.H. Peligro, do momentu gdy zespół znalazł stałego zamiennika w osobie Smitha, Slovak zaś został zastąpiony przez początkującego i obiecującego gitarzystę Johna Frusciantego. W tym składzie zespół nagrał czwarty i piąty album, Mother's Milk (1989) i Blood Sugar Sex Magik (1991).

Blood Sugar Sex Magik, pierwszy znaczący album grupy, sprzedał się w nakładzie ponad 13 milionów egzemplarzy, co zapewniło grupie komercyjny sukces. U Frusciantego pogłębiało się uczucie dyskomfortu w związku z takim sukcesem i nagle opuścił zespół podczas trasy koncertowej promującej album w 1992 r., popadając w uzależnienie od narkotyków. Kiedis, Flea, i Smith zatrudnili na jego miejsce Dave'a Navarro z Jane's Addiction, aby nagrać następny album zatytułowany One Hot Minute. Mimo że album odniósł umiarkowany komercyjny sukces, nie został tak życzliwie przyjęty jak Blood Sugar Sex Magik i sprzedał się w ponad dwa razy mniejszej ilości niż poprzednik. Krótko po tym Navarro opuścił zespół z powodu różnic twórczych. Frusciante, który wyszedł z nałogu narkotykowego po odbyciu kuracji odwykowej, ponownie stał się członkiem grupy na prośbę Flea. Zjednoczony kwartet powrócił do studia, aby nagrać Californication (1999), który sprzedał się na całym świecie w piętnastu milionach egzemplarzy, odnosząc największy sukces spośród wszystkich albumów grupy. Następnym albumem był wydany trzy lata później By the Way (2002), który również odniósł sukces. W 2006 r. grupa wydała podwójny album Stadium Arcadium, który jako pierwszy w historii formacji uplasował się na 1. miejscu listy Billboard Hot 100.

Red Hot Chili Peppers jest siedmiokrotnym laureatem Nagrody Grammy. Zespół sprzedał ponad 80 milionów albumów na całym świecie, osiem singli uplasowało się w pierwszej czterdziestce zestawienia Billboard Hot 100 (włączając trzy single w Top 10), pięć singli dostało się na listę przebojów Mainstream Rock Tracks, 11 singli zespołu osiągnęło 1. miejsce listy Modern Rock Tracks. 23 września 2009 grupa została nominowania do wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame w ramach grupy nominowanych na rok 2010. Red Hot Chilli Peppers został sklasyfikowany na 30. miejscu zestawienia "Greatest Artists of Hard Rock" przygotowanego przez telewizję VH1.

Tekst z Wikipedii

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Kalifornijska grupa muzyczna grająca głównie funk rock, powstała w Los Angeles w 1983. Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Zróżnicowany styl muzyczny zespołu połączył tradycyjny funk z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka...
Czytaj więcej

 •  
  Red Hot Chili Peppers
    4.2 Gwiazdy, od 4 FanReport
 • KRAKÓW - STADION CRACOVII

  25.07.17

  NAPRAWDĘ OSTRE PAPRYCZKI ! z VIOLA, 03.08.17
  Wspaniały koncert! Genialna muzyka,niezwykle barwni i charyzmatyczni muzycy oraz cała gama rewelacyjnych hitów! Bawiliśmy się świetnie i jeszcze długo,długo po koncercie w uszach brzmiały dźwięki RHCP ! Bravo,Bravo !
 • KRAKÓW - Stadion Cracovii

  25.07.17

  Rewelacyjny koncert!!! z Aleksandra, 27.07.17
  Fantastyczny koncert RHCP. Zagrali zarówno utwory z nowej płyty, ale również sporo hiciorów dla tzw. niedzielnych słuchaczy. Koncert mega energetyczny, fantastyczny - Onet napisał, że cały świat nam zazdrości :D ja sama sobie zazdroszczę, że byłam. Setlisty krążą w necie - polecam się zapoznać, naprawdę było warto tam być! Długo nie zapomnę tej muzycznej uczty.
 • KRAKÓW - Stadion Cracovii

  25.07.17

  Wielkie oczekiwania z Stefan, 19.08.17
  Wielkie oczekiwania, jednak niestety dałbym 7/10. Papryczki zagrali bardzo dobrze, niestety akustyka, a raczej jej brak spaliła cała imprezę. Fajne światła i sporo energii od wykonawców. Generalnie za dużo perkusji, szczególnie talerzy, wokal jakiś nieczytelny, gitarka sobie gdzieś tam mieliła w zaświatach, a basu prawie w ogóle. Dla mnie wyczyny Flea jednak to priorytet. Szkoda, bo na Wembley Arena w 1996 był czad, że gardło zdarłem, a tu lipa. Pozostał niedosyt.
 • KRAKÓW - Stadion Cracovii

  25.07.17

  Było OK z Magdalena, 26.07.17
  Dobra organizacja stref GC oraz GA.Wszystko czytelnie opisane - wiadomo gdzie się udać. Generalnie koncert w porządku, ale bardzo krótki! Za takie pieniądze można się było spodziewać czegoś o wiele lepszego! Ponadto muszę wspomnieć o BRAKU SZATNI. Tragedia! Jedyny depozyt kosztował 50zł!

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00