Riverside - Bilety

Riverside - Bilety

„Love, Fear and the Time Machine” to tytuł szóstego studyjnego albumu Riverside, który ukaże się na przełomie lipca i sierpnia. Jesienią materiał zaprezentowany zostanie podczas europejskiej tr...

Więcej ...

Podsumowanie cen

Callcenter +48 22 591 83 83* Pon.-Pt.: 10:00 - 18:00
Kup bilety
WydarzenieMiastaData
GDAŃSK
Klub B90
Wt, 10.11.15
19:00
 
Bilety od 50,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

„Love, Fear and the Time Machine” to tytuł szóstego studyjnego albumu Riverside, który ukaże się na przełomie lipca i sierpnia. Jesienią materiał zaprezentowany zostanie podczas europejskiej trasy, która obejmie również Gdańsk i klub B90

Historia Riverside zaczyna się w samochodzie Piotra Kozieradzkiego podczas wspólnej podróży z Piotrem Grudzińskim. To w ich głowach narodził się pomysł na granie nowoczesnej progresji, zmaterializowany później jako Riverside. Grudziński był wówczas gitarzystą metalowego zespołu Unnamed, z kolei Kozieradzki bębnił w death metalowych kapelach Hate i Domain. Tymczasem, ku zdziwieniu Grudzińskiego, z samochodowych głośników Mittloffa płynęły dźwięki z albumu „Clutching At Straws” neoprogresywnej grupy Marillion. Okazało się, że obaj interesują się progresem i że chcieliby spróbować sił w tym gatunku. Padła luźna propozycja wspólnej próby, do której doszło kilka miesięcy później, u schyłku 2001 roku.

Oprócz Kozieradzkiego i Grudzińskiego w próbie uczestniczył także klawiszowiec Jacek Melnicki, który posiadał własne studio nagraniowe. Ten pierwszy „jam” ponoć nie wyszedł interesująco, ale już druga próba miała wszystko zmienić. Melnicki przyprowadził kolejnego muzyka, basistę Mariusza Dudę. Od tamtej pory nowopowstały projekt był kwartetem, a co ważne na jednej z kolejnych prób Duda pochwalił się swoim talentem wokalnym. Jego improwizacje do wówczas jeszcze instrumentalnych szkiców kompozycji spodobały się kolegom i Mariusz od tamtej pory godził obowiązki wokalisty i basisty.
 •  
  Riverside
    3.3 Gwiazdy, od 3 Raporty fanów
 • Poznań - Eskulap

  24.04.14

  Riverside jak zwykle rewelacja! Eskulap porażka! z Maciej, 25.04.14
  Koncert świetny, zespół dał z siebie 110, a może nawet więcej. Niestety przyjemność słuchania psuła atmosfera tropikalna panująca na sali. Apeluję do organizatora o zapewnienie odpowiednich warunków, tj. przynajmniej wentylacji podczas imprez.
 • Poznań - Klub Eskulap

  24.04.14

  Audiofilskie ciężkie brzmienia z Trilian, 25.04.14
  Pomimo ciężkich brzmień, doskonale wysterowana dynamika dzwięku. Nawet jak na warunki klubu Eskulap. Riverside naprawdę stawia na jakość i to słychać, bardzo dobrze słychać. Klasa światowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Brawo! Zostałem pozytywnie wymłucony ich strunami. Bo dużo gitarowych popisów było, dużo eksperymentów brzmieniowych. Ale całość ich brzmienia jest zaj...efajna ;-) Ryby w hard rockowej rzece - i to po dobrej Stronie prądu. Klub Eskulap niech lepiej wyposaży się w klimatyzację, bo można ducha wyzionąć (a lato dopiero nadejdzie), generalnie wszyscy umierali z duchoty - nawet Riverside pływal na scenie z tej temperatury. Plus dla Eventimu za sprawne informowanie o zmianach w programie.
 • kraków - kraków klub studio

  25.04.14

  kpina z fanów z paweł s, 28.04.14
  ja kupiłem bilet na koncert Riverside w Krakowie na godzinę 20.00 a nie 22.00. Szkoda że nadal olewa się fanów i nie podaje rzeczywistej pory rozpoczęcia koncertu. Zmęczony 2,5 h czekaniem w dusznym klubie nie byłem w stanie cieszyć sie koncertem.

O tym artyscie

Biografia artysty

Historia Riverside zaczyna się w samochodzie Piotra Kozieradzkiego podczas wspólnej podróży z Piotrem Grudzińskim. To w ich głowach narodził się pomysł na granie nowoczesnej progresji, zmaterializowany później jako Riverside. Grudziński był wówczas gitarzystą metalowego zespołu Unnamed, z kolei Kozieradzki bębnił w death metalowych kapelach Hate i ...
Czytaj więcej

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00

Sobota 10:00 - 15:00