Riverside - Bilety

Riverside - Bilety

Riverside po dwóch latach wraca do Poznania, gdzie już 3 kwietnia zagrają w klubie Eskulap. Będzie to koncert promujący najnowszy album „Love, Fear and the Time Machine” wydany we wrześniu 2015...

Więcej ...

Podsumowanie cen

Callcenter +48 22 591 83 83* Pon.-Pt.: 10:00 - 18:00
Kup bilety
WydarzenieMiastaData
RiversidePOZNAŃ
Klub Eskulap
N, 03.04.16
19:00
 
Bilety od 60,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
RiversideŁÓDŹ
Klub Wytwórnia
Pn, 11.04.16
19:00
 
Bilety od 55,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
1 - 2 z 2

Informacje na temat wydarzenia

Riverside po dwóch latach wraca do Poznania, gdzie już 3 kwietnia zagrają w klubie Eskulap. Będzie to koncert promujący najnowszy album „Love, Fear and the Time Machine” wydany we wrześniu 2015 roku.

Riverside nie trzeba nikomu przedstawiać kto choć trochę interesuje się muzyką z pogranicza rocka i progresywnego metalu. Jest to jeden z nielicznych grup, robiących zniewalającą karierę nie tylko w Polsce ale także poza jej granicami. Zespół z Mariuszem Dudą na czele ma obecnie na swoim koncie 5 albumu studyjnych a ostatni „Love, Fear and the Time Machine” swoją premierę miał 4 września 2015 roku.

- Piosenki z płyty „Love, Fear and the Time Machine” opowiadają o transformacji. O podejmowaniu ważnych, czasami zmieniających całe życie decyzji, które w pewnym momencie każdy z nas musi podjąć. Co się z nami dzieje, gdy już nadchodzi ten moment decyzji? Z jednej strony jesteśmy podekscytowani następującą zmianą, czujemy się wolni, wyzwoleni, jednak z drugiej strony boimy się nieznanej, obawiamy się tego, co może nam się przytrafić. W naszych głowach przewijamy nasze życie do tyłu i do przodu. To wszystko dzieje się, gdy musimy podjąć ważną decyzję – tłumaczył Mariusz Duda.

O Love, Fear and the Time Machine:

v Antyradio: Wszystko to, co zostało zawarte w tytule płyty jest obecne na krążku. Muzyczna podróż od współczesności do przeszłości maszyną czasu, miłość do tworzenia doskonałych melodii, czy też może uszanowanie dla wymagającego słuchacza i zaproponowanie czegoś, co spełnia najwyższe wymagania melomanów. A strach? Strach jedynie pomyśleć jaka przyszłość czeka Riverside. Bo czy da się przeskoczyć tak wysoko zawieszoną poprzeczkę przez „Love, Fear And The Time Machine”?

Gitarzysta: Fani też nie będą zawiedzeni, bo choć jest to najbardziej odmienny od twórczości Riverside krążek, to wciąż utrzymany w tym charakterystycznym dla kapeli stylu. Mnie przekonuje głównie tym, że balonik mroku został przebity, a zastąpiły go cudnie płynące melodie. Liczę, że w przyszłości Duda, Grudziński i spółka będą kontynuować rewolucję i już zupełnie zaskoczą słuchaczy odświeżonym wizerunkiem. "Shrine of New Generation Slaves" i "Love, Fear And The Time Machine" to dwa pierwsze, nieśmiałe jeszcze kroki. Być może trzeci będzie porządnym tupnięciem, który zatrzęsie progresywną sceną. Bardzo udana płyta, w mojej opinii najlepsza od czasów "Second Life Syndrome".

CGM: Przy "Love, Fear and the Time Machine" wyłazi cała potęga Riverside. Potęga ta opiera się na kilku filarach, ale w tym momencie najważniejsze są dwa: gigantyczne doświadczenie i dar zwany wyczuciem. Znajduję tu dużo Marillionu, tak z czasów Fisha jak i okresu znacznie dłuższego, a z którym miałem przez lata niemały problem. Ale przekonałem się i do Hogartha... Są tacy, którzy usłyszą echa The Cure, itd. I każde porównanie jest tu nie na miejscu. Każde jest złe. Bo świat się zmienił, a Riverside to światowa marka. Znak jakości. Teraz to na świecie porównywać będą do Riverside. Które już nie jest żadnym polskim Porcupine Tree, żadnym polskim Dream Theater, ani polskim Deep Purple.
 •  
  Riverside
    3.8 Gwiazdy, od 5 Raporty fanów
 • Warszawa - Klub Stodoła

  11.11.15

  Najlepszy polski zespół z Marcin, 12.11.15
  Riverside to zespół muzyków, którzy wiedzą jak używać swoich instrumentów. Dzięki czemu tworzą tak genialną muzykę. Realizacja koncertu, pod wszelkimi względami, to czysty profesjonalizm. To jeden z najlepszych wykonów jakie przeżyłem, a przez 20 lat byłem na wielu. Dla mnie Riverside to najlepszy zespół na polskiej scenie. Może dlatego że ich muzyka trafia do mnie w 100. Klub Stodoła prezentuje dobrą akustykę. Odpowiednie miejsce do tego typu wydarzeń.
 • Poznań - Eskulap

  24.04.14

  Riverside jak zwykle rewelacja! Eskulap porażka! z Maciej, 25.04.14
  Koncert świetny, zespół dał z siebie 110, a może nawet więcej. Niestety przyjemność słuchania psuła atmosfera tropikalna panująca na sali. Apeluję do organizatora o zapewnienie odpowiednich warunków, tj. przynajmniej wentylacji podczas imprez.
 • Warszawa - Klub Stodoła

  11.11.15

  Riverside- Stodoła - 11.11.2015 z Gabry, 13.11.15
  Muzycznie nie jestem zaskoczony - Riverside wypadł jak zwykle dobrze. Zespól sam wyczuł że ta ostatnia płyta odbiega trochę od oczekiwań fanów , więc nie katowali nas na siłę piosenkami , tylko zagrali to czego fani oczekiwali . Tym razem niezwykle miło zaskoczyła mnie Stodoła . Pewnie to zasługa i sprzętu i ludzi od dźwięku , ale dziś akustyka naprawdę super . Na sali trochę przy ciasno ,ale dramatu nie było...w końcu wszystkie bilety wyprzedane ..... :)
 • Poznań - Klub Eskulap

  24.04.14

  Audiofilskie ciężkie brzmienia z Trilian, 25.04.14
  Pomimo ciężkich brzmień, doskonale wysterowana dynamika dzwięku. Nawet jak na warunki klubu Eskulap. Riverside naprawdę stawia na jakość i to słychać, bardzo dobrze słychać. Klasa światowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Brawo! Zostałem pozytywnie wymłucony ich strunami. Bo dużo gitarowych popisów było, dużo eksperymentów brzmieniowych. Ale całość ich brzmienia jest zaj...efajna ;-) Ryby w hard rockowej rzece - i to po dobrej Stronie prądu. Klub Eskulap niech lepiej wyposaży się w klimatyzację, bo można ducha wyzionąć (a lato dopiero nadejdzie), generalnie wszyscy umierali z duchoty - nawet Riverside pływal na scenie z tej temperatury. Plus dla Eventimu za sprawne informowanie o zmianach w programie.
 • kraków - kraków klub studio

  25.04.14

  kpina z fanów z paweł s, 28.04.14
  ja kupiłem bilet na koncert Riverside w Krakowie na godzinę 20.00 a nie 22.00. Szkoda że nadal olewa się fanów i nie podaje rzeczywistej pory rozpoczęcia koncertu. Zmęczony 2,5 h czekaniem w dusznym klubie nie byłem w stanie cieszyć sie koncertem.

O tym artyscie

Biografia artysty

Historia Riverside zaczyna się w samochodzie Piotra Kozieradzkiego podczas wspólnej podróży z Piotrem Grudzińskim. To w ich głowach narodził się pomysł na granie nowoczesnej progresji, zmaterializowany później jako Riverside. Grudziński był wówczas gitarzystą metalowego zespołu Unnamed, z kolei Kozieradzki bębnił w death metalowych kapelach Hate i ...
Czytaj więcej

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00