Sala Ziemi MTP Poznań

ul. Głogowska 14 ( wejście od ul. Sniadeckich ), 60-101 POZNAŃ
PL

Informacje o obiekcie

Nowoczesny i dostosowany do potrzeb organizacji międzynarodowych kongresów obiekt Poznań Congress Center to największa inwestycja na MTP. Kluczowym elementem kształtującym charakter i wygląd centrum konferencyjno-kongresowego Poznań Congress Center jest Sala Ziemi. Wyróżnia ją rozmiar, elastyczność aranżacji oraz niepowtarzalna estetyka. Jej charakterystyczne ściany to gra futurystycznych płaszczyzn i światłocienia, które budują unikatową atmosferę tego miejsca.

Sala Ziemi to jednak przede wszystkim wielofunkcyjna sala plenarna dla 2 000 osób, która może być aranżowana na wiele sposobów – od układu kinowego, przez układ forum, gdzie usytuowana centralnie scena otoczona jest przez rozsuwane teleskopowo audytorium, aż po podział na dwie odrębne sale. Każda z aranżacji jest dodatkowo wsparta najnowocześniejszym wyposażeniem audiowizualnym.

Na 120 metrowym ekranie oraz szeregu mniejszych zdalnie sterowanych monitorów obraz w jakości Full HD można odtwarzać z aż 64 źródeł. Sala posiada ponadto wyśmienitą akustykę, a dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer podglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki organizacji zarówno kongresów naukowych, spektakli, jak i koncertów symfonicznych.

Walentynkowy występ Grzegorza Turnaua z zespołem

Sala Ziemi MTP Poznań
POZNAŃ
14.02.17 / 20:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 80,00 PLN
Bilety
Narodowy Balet Gruzji "Sukhishvili"

Sala Ziemi MTP Poznań
POZNAŃ
15.02.17 / 19:00

Ocena użytkownika
 
Bilety dostępne
Bilety od 90,00 PLN
Bilety
Skaldowie na dwa fortepiany

Sala Ziemi MTP Poznań
POZNAŃ
18.02.17 / 19:00

Ocena użytkownika
 
Bilety dostępne
Bilety od 75,00 PLN
Bilety
Narodowy Cyrk Chiński

Sala Ziemi MTP Poznań
POZNAŃ
07.03.17 / 19:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 90,00 PLN
Bilety
Kuba Badach - Tribute to Andrzej Zaucha. OBECNY

Sala Ziemi MTP Poznań
POZNAŃ
08.03.17 / 19:00

Ocena użytkownika
 
Bilety dostępne
Bilety od 79,00 PLN
Bilety
Sala Ziemi MTP Poznań
4.1 (55 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

Paweł, 05.12.16
Zbigniew Wodecki (05.12.16) - Świetny koncert!!!!
Muzykę Zbigniewa Wodeckiego uwielbiam od kolyski,dlatego tez radosc ma byla wielka gdy zawital on 3.12 do Poznania na koncert. Jest swietny,muzyka,jego osoba,umiejetnie wplecione zarty przerywniki. Bomba rewelacja,juz nie mozemy sie doczekac do marcowego koncertu z orkiestra symfoniczna.
Wilk 15, 04.12.16
Zbigniew Wodecki (04.12.16) - Super koncert i zabawa
Z okazji urodzin mojej żony zakupiłem bilety na koncert Zbigniewa Wodeckiego. Pomimo kiepskiej mojej orientacji dotyczącej dokonań muzycznych Pana Zbyszka kierowałem się tylko tym, że miałem okazję spotkać go kilka razy na stacji benzynowej w drodze do Szczecina, gdzie zdobył moją sympatię. Gorąco polecam koncert, wspaniała uczta muzyczna w zabawnej oprawie.
Wojciech Cezary Podgórski, 24.04.16
Profesjonalne miejsce - a miejsca siedzące tym razem - adekwatne do poziomu, typu sztuki i koniecznych warunków odbioru muzyki Stevena Wilsona
Steven Wilson (24.04.16) - Hiper wyrafinowana progresja
Od kiedy odkryłem 6/7 lat temu Porcupine Tree - uznałem, że prawdziwa muzyka współczesna jeszcze nie zginęła. Ale od kiedy Steven Wilson rozpoczął solową drogę artystyczną - zrozmiałem, ze dzieją się rzeczy bardzo ważne. A gdy jeszcze zdałem sobie sprawę z jakich źródeł wyrastają muzycy, z którymi współpracuje - stało się oczywiste, że to coś w rodzaju order of things. Metaphysical Music Pro Axis ... .. . Adam Holzman - i Miles Davis czy Guthrie Govan i Asia czy też Dave Kilminster - Roger Waters - a sam Steven - m.in. King Crimson - historiozoficzny porządek rzeczy. Steven Wilson to artysta, który obecnie i raczej na bardzo długo wyznaczać będzie poziom w/w rzeczy - reszta jest milczeniem ... .. . Art is Truth ... .. . a bardzo wyrafinowany koncert w stylu minimax - w Poznaniu w MTP - w rewelacyjnej sali - w pełni to potwierdził - osobiście dla mnie już po raz trzeci ... .. . genialna - bardzo wyszukana muzyka ... .. . Wojciech Cezary Podgórski
Jakub, 19.04.16
Steven Wilson (19.04.16) - Najlepszy koncert od czasów Yes w SPODKU
Tego się nie da opisać.Przede wszystkim nagłośnienie - rewelacyjne,słychać wszystko,nawet w głośnych fragmentach można było usłyszeć pianino,albo gitarę akustyczną.Tak dobre nagłośnienie ostatnio słyszałem w Katowicach na koncercie YES z orkiestrą symfoniczną.Muzyka zaś broni się sama,tylko żal,że tak mało ludzi jest zainteresowanych tego typu muzyką.Podobnie było na Transatlantic w Poznaniu.Bardzo się cieszę,że Wilson wziął do ekipy Dava Kilminstera.Warto wspomnieć,że grał on również na koncertach z Rogerem Watersem.Jest to bardzo dobry gitarzysta.Poznałem go z lekcji gry na gitarze,gdzie uczył grać utwory m.innymi Steva Vaia.Co do samego Wilsona,jest on dla mnie postacią numer jeden na świecie.Jego muzyka jest świeża,nowatorska,bardzo klimatyczna.Oczywiście nie jest pozbawiona elementów jakie znamy z lat 70-tych.Myslę o zespołach typu Pink Floyd,Yes, King Crimson,ale tego się nie uniknie,a czerpanie z idealnych wzorców wychodzi Wilsonowi tylko na dobre.Mało teraz jest zespołow grających dobrą muzykę.Większości z nich chodzi tylko o kasę i potrafią zniżyć się do poziomu nawet dna, aby trafić do jak najszerszej publiczności.Muzyka Stevena Wilsona nigdy nie będzie się sprzedawać tak jak innych wykonawców typu np. Disco Polo,bo przy niej nie da się sprzątać,myć garów itp.Ją trzeba kochać,przeżywać,analizować,a przede wszystkim słuchać, nutka po nutce.Steven oby tak dalej.
Grzegorz, 05.04.16
Matt Dusk (05.04.16) - Super wydarzenie
Bardzo przemyślany repertuar. Wspaniałe wykonania utworów. Muzycy bardzo profesjonalni. Atmosfera koncertu i sala bardzo fajna.

Dojazd

Adres: Sala Ziemi MTP Poznań
ul. Głogowska 14 ( wejście od ul. Sniadeckich ), 60-101 POZNAŃ
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00