Speedway Best Pairs - Bilety

Speedway Best Pairs - Bilety

KTO ZATRZYMA AUSTRALIĘ, CZYLI SPEEDWAY BEST PAIRS CUP 2015

Więcej ...

Podsumowanie cen

Callcenter +48 22 591 83 83* Pon.-Pt.: 10:00 - 18:00
Kup bilety

Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl

Dzieci do 7. roku życia mogą wejść na teren imprezy pod opieką dorosłych bez biletu (bez gwarancji miejsca siedzącego).

Ulga obejmuje młodzież do 18. roku życia oraz Sudentów do 24. roku życia z ważną legitymacją.

WydarzenieMiastaData
TORUŃ
Motoarena Toruń
So, 28.03.15
18:30
 
Bilety od 10,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne Bilety
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

W nadchodzącym sezonie kibice ponownie będą mieli okazję ekscytować się rywalizacją żużlowych par narodowych. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, firma One Sport – organizator zawodów, postanowiła pozostać w sprawdzonej formule trzech turniejów. Pierwszy odbędzie się 28 marca 2015 w Toruniu. O szczegółach poinformowano na piątkowej konferencji prasowej, na której zjawili się przedstawiciele wszystkich gospodarzy cyklu.

- Zeszłoroczny cykl Speedway Best Pairs Cup okazał się sukcesem. Widać, że kibice tęsknili za parowym ściganiem, a taki cykl imprez obudził sentymenty i wspomnienia wśród wielu. Nowy sezon 2015 rozpoczniemy podobnie jak w ubiegłym roku, od inauguracji na toruńskiej MotoArenie 28 marca. Speedway Best Pairs Cup będzie otwierał międzynarodowy kalendarz wielkiego ścigania w sezonie 2015 - zapowiada Karol Lejman, One Sport.

W 2015 roku cykl będzie składać się z trzech rund, a inaugurację zaplanowano na 28 marca w Toruniu. Następnie żużlowcy przeniosą się do niemieckiego Guestrow (11.04), a całe rozgrywki zakończą zawody w duńskim Esbjerg (09.05). Wszystkie zawody Speedway Best Pairs Cup będą transmitowane na żywo w stacji Eurosport do 71 krajów na całym świecie, łącznie z regionem Azji, Australii i krajów Pacyfiku. Tytułu bronią Australijczycy, którzy w edycji 2014 wyprzedzili w klasyfikacji generalnej Danię i Polskę.

- Kiedy oglądałem filmik promujący cykl, to zatęskniłem za tym ściganiem. Jestem bardzo zadowolony jako Prezydent Miasta Torunia ze współpracy z firmą One Sport. Zatęskniłem za rykiem silników, emocjami, pełnym stadionem. Ta impreza wpisała się już w kalendarz sportowy naszego miasta i jestem wdzięczny, że Pan Karol Lejman i Jan Konikiewicz tak prężnie działają i nadal rozwijają tą dyscyplinę. Cieszę się niezmiernie, że ponownie będziemy gościć najlepszych żużlowców, którzy będą walczyć w parach..- powiedział na konferencji Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski.

Zwycięzcą Pucharu zostanie para, która w trzech turniejach uzyska największą ilość punktów do klasyfikacji generalnej, które przyznawane będą na podstawie wyników każdego z turniejów (wg kolejności zajętych miejsc: 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1 punktów).

Względem poprzednich lat doszło do dwóch istotnych zmian – pierwsza z nich dotyczy punktacji biegowej. Ponownie będzie stosowana tradycyjna punktacja biegowa w formacie 3-2-1-0. ”Stosowana rok temu formuła 4-3-2-0 nie do końca się przyjęła, przeanalizowaliśmy sytuację dokładnie i stwierdzamy, że lepiej wrócić do normalnej punktacji. Cały czas premiować będziemy jednak współpracę w parach – w biegu półfinałowym i finałowym, w przypadku wyniku remisowego 3:3, zwycięstwo odniesie nie 'samodzielny' zwycięzca biegu, a zawodnicy z miejsc drugiego i trzeciego. W takiej sytuacji po prostu wygra ten, kto zdobędzie bonus” - poinformował Jan Konikiewicz, One Sport.

Druga zmiana dotyczy uczestników – startujących reprezentacji. „W tym roku mamy 6 stałych uczestników – są to drużyny Australii, Danii, Polski, Rosji, Szwecji oraz nową reprezentację: USA, rzecz jasna na czele z Gregiem Hancockiem. Na każdą z rund przyznamy także jedną dziką kartę – w Toruniu zaproszenie otrzyma drużyna Łotwy, w Guestrow drużyna Niemiec, a kwestia ostatniego uczestnika turnieju w Esbjergu wyjaśni się w późniejszym terminie. Nie będzie to na pewno reprezentacja Wielkiej Brytanii – w tym roku ponowiliśmy nasze zaproszenie do startu dla Brytyjczyków, mimo chęci startu wyrażonej przez zawodników i managera reprezentacji, Aluna Rossitera, BSPA poinformowała nas, że żaden brytyjski żużlowiec nie otrzyma pozwolenia na start w Speedway Best Pairs Cup również i w tym sezonie” - dodali przedstawiciele organizatora SBPC.

Łączna pula nagród w Speedway Best Pairs Cup 2015 wyniesie około 900 000 PLN, co sprawia, że poza zawodami ligowymi, są to najlepiej opłacane rozgrywki żużlowe na świecie.

Oficjalnym nadawcą cyklu Speedway Best Pairs Cup będzie ponownie Eurosport. Przedstawiciel stacji, Radosław Jaworski podkreśla, że żużel mocno wkomponował się w ramówkę kanału i nadal będzie dominował w ramówce stacji.

Z mojego punktu widzenia, jako kibica sportu jestem bardzo zadowolony z tego, co do tej pory zrobiliśmy. Transmisje z naszych imprez docierają do ponad 70 krajów świata przez co jest to idealne narzędzie do promocji poszczególnych regionów. Bardzo miło widzieć jest, że polskie miasta także dostrzegają ten potencjał. Cieszę się także, że MotoArena będzie ponownie pokazana w naszej stacji. Imprezy organizowane przez One Sport przyciągają średnio przed ekrany od 700 tysięcy do 1,5 miliona osób w Europie. - dodał przedstawiciel Eurosport Polska, Radosław Jaworski.

Na konferencji prasowej zjawili się także Krzysztof Kasprzak oraz Grigorij Łaguta, którzy potwierdzili swój start w trakcie Speedway Best Pairs Cup 2015 i z entuzjazmem wypowiadali się o formule, jak i organizacji zawodów.

- Jest mi bardzo miło, że zostałem zaproszony do udziału w tych zawodach. Oczywiście będę chciał walczyć dla Polski o jak najlepszy wynik. Miejmy nadzieję, że wystartujemy w najmocniejszym składzie i odbierzemy Australijczykom puchar Speedway Best Pairs Cup. - powiedział Krzysztof Kasprzak

- W zeszłym sezonie nie mogłem brać udziału w zawodach Speedway Best Pairs Cup z powodu kontuzji, ale w tym mam zamiar przejechać cały sezon bez problemów. Nie wiem jeszcze, z kim będę jeździł w parze, ale jestem przekonany, że wszystkie drużyny stworzą niesamowite widowisko, które spodoba się kibicom i sponsorom.- dodał Grigorij Laguta

Więcej informacji o zawodach na stronie www.speedwaypairs.com
 •  
  Speedway Best Pairs
    4.4 Gwiazdy, od 10 Raporty fanów
 • Toruń - Moto Arena

  28.03.14

  Mega zawody z Klichu, 31.03.14
  Kocham żużel , a takie zawody zawsze przyciągają moją uwagę . Nie zawiodłem się było suuuuuuper, emocje niesamowite, organizacja dobra, ale same zawody, były wisienką na torcie :):):):):):):):):):):):)):)P
 • Toruń - Moto Arena

  28.03.14

  Świetna impreza! z Palmar, 31.03.14
  Toruńska Moto Arena to doskonałe miejsce na takie imprezy! Wyjątkowe przeżycie... Polecam wszystkim fanom żużla!
 • Toruń - Motoarena

  28.03.14

  Gratulacje z Krzysztof, 30.03.14
  Zawody przeprowadzone doskonale organizacyjnie. Doskonała atmosfera na trybunach i fajnie spędzony wieczór. Rozpoczęcie sezonu żużlowego 2014 udało się znakomicie. Doskonałe wyścigi zawodników podkreśliły że sezon może być bardzo interesujący.
 • Toruń - Motoarena

  28.03.14

  Speedway. z Zbigniew, 29.03.14
  Witam.Bilety otzrymalem na czas,szybko i zgodne z zamowieniem.Impreza jak zawsze zuzel przez duze Ż udana pod wzglem sportowym i kulturalnym .Jestem fanem SPEEDWEYA wiec bylo OK ,do nastepnej imprezy czyli SGP Bydgoszcz i Druzynowy PUCHAR sWIATA bydgoszcz.Pozdrowienia
 • Toruń - MotoArena

  28.03.14

  Super impreza! z 44, 29.03.14
  Początek sezonu, bilety w dobrej cenie i najważniejsze - emocje w każdym wyścigu. Podczas zawodów żużlowych nie ma czasu na nudę. Emocje gwarantowane przez całe zawody. No i Polska walczyła do końca o pierwsze miejsce.

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00

Sobota 10:00 - 15:00