Teatr Capitol WARSZAWA

Marszałkowska 115, 00-112 WARSZAWA
PL

Informacje o obiekcie

Teatr Capitol założony w 2008 roku, w miejscu dawnego kina Oka i późniejszego kina Capitol. Powstał dzięki pasji i odwadze jego założycieli – aktorki teatralnej i filmowej Anny Gornostaj i jej męża – reżysera Stanisława Mączyńskiego, „To jest dzieło naszego życia!” – tak sami przyznają.

Wyjątkowość tego miejsca widać już od samego wejścia – wnętrze zaskakuje niepowtarzalnym wystrojem i kolorystyką foyer. Nawet krzesła są wyszukane – obicia wykonano z kostiumów według projektu Doroty Banasik. Spektakle grane są na dwóch nowoczesnych scenach teatralnych – Dużej Scenie i Scenie Mniejszej. Obie sceny posiadają wygodne, amfiteatralne widownie, a dla pełnego komfortu widzów wszystkie pomieszczenia Teatru są klimatyzowane. Teatr Capitol jest miejscem unikalnym. Połączenie pod jednym dachem przestrzeni klubowej i teatralnej to pomysł nowatorski, który sprawia, że można tu spędzić długi i wyjątkowy wieczór.

Od samego początku zarówno Teatr jak i Klub zyskały ogromną sympatię warszawiaków. Inauguracja działalności miała miejsce we wrześniu 2008 roku i w niedługim czasie Teatr potwierdził swoje miejsce na warszawskiej scenie kulturalnej inscenizacją skandalizującej „Pornografii” Gombrowicza.

Na deskach Teatru Capitol występują znakomici aktorzy oraz ludzie teatru, wśród nich m.in. Krzysztof Tyniec, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś, Piotr Cyrwus, Piotr Gąsowski, Cezary Żak, Jerzy Gudejko, Joanna Brodzik, Daria Widawska, Katarzyna Skrzynecka, Viola Arlak, Marta Wierzbicka, Łukasz Nowicki, Joanna Moro, Rafał Cieszyński, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Zawadzka, Michał Piela, Dorota Chotecka, Maja Bohosiewicz, Zofia Zborowska, Jacek Lenartowicz, Wojciech Wysocki i Anna Gornostaj – dyrektor teatru, którą można oglądać w takich spektaklach, jak: „Następnego dnia rano”, „Gwiazda i ja”, „Kiedy kota nie ma…” i „Dajcie mi Tenora!”.

Teatr CAPITOL to miejsce dla całej rodziny. Dla najmłodszych widzów dedykujemy bajkowe poranki. Dla starszych dzieci w repertuarze znajdują się zróżnicowane spektakle – od edukacyjnych poprzez muzyczne, taneczne po interaktywne. Dzięki bogatemu i różnorodnemu repertuarowi swoją ulubioną bajkę znajdzie tu każde dziecko.

Teatr Capitol oferuje swoim widzom rozrywkę na wysokim poziomie, a repertuar opiera się na doskonałych sztukach i gwiazdorskich obsadach.

Teatr Capitol WARSZAWA
4.7 (11 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

MSM, 17.10.16
Szach Mat - polecam, dawno nie byłam na takiej prawdziwej sztuce!
Sylwia, 08.03.16
Ich Trzech Tenorów i Ona Jedna (08.03.16) - rewelacja
Super, warto posłuchać, cudowne wykonania arii, przesympatyczna atmosfera, dyrygent z dużym poczuciem humoru:)
rekinia, 08.11.15
Dwie połówki pomarańczy (08.11.15) - brawo!
Cudowna gra aktorów! Zwłaszcza Pani Cynthia - niezastąpiona! Świetna komedia - gorąco polecam! Każdy wyjdzie z ogromnym uśmiechem na twarzy.
Ewelina, 23.08.15
Bardzo klimatyczny teatr, szczególnie dzięki swojemu poprzedniemu przeznaczeniu. Duży, pełen niewielkich zakamarków, gdzie można usiąść i porozmawiać czy napić się kawy. Muzyka płynąca z fortepianu zdobyła moje serce. P.S. Ciekawe toalety na dole :)
Przekręt (nie)doskonały (23.08.15) - Fenomenalna gra aktorska
W pierwszej części spektaklu porozrzucana damska bielizna nie wróżyła dobrego przedstawienia. Jednak z biegiem wydarzeń pojawiały się ciekawe wątki. Jacek Kopczyński i Rafał Cieszyński zachwycali swoją mimiką, mową ciała. Ale fajerwerków ciągle nie było - trochę długo, trochę nudno. Po przerwie za to, zaskoczyły widza nieoczekiwane zwroty akcji. Szalenie zabawne, błyskotliwe. Warto było doczekać do końca intrygi.
Szajka, 17.02.15
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU (17.02.15) - Absolutnie polecam! Śmiechu co nie miara!!!
Jak zwykle niezawodni! Zabawni, śmieszni, piękni i młodzi!!! Czas wykorzystany na maxa, nowe skecze, przyjemny klimat. Nic dodać nic ująć. Miejsce zacne. A tak naprawdę samemu trzeba zobaczyć! Oby nie przegapić.

Dojazd

Adres: Teatr Capitol
Marszałkowska 115, 00-112 WARSZAWA
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00