Teatr Łaźnia Nowa KRAKÓW

os. Szkolne 25, 31-997 KRAKÓW
PL

Informacje o obiekcie

Teatr Łaźnia Nowa, to prężnie działający krakowski teatr, mieszczący się w wyremontowanej, postindustrialnej przestrzeni dawnych hal warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Mechanicznych w Nowej Hucie. Podczas dziewięciu lat istnienia, Łaźnia Nowa wypracowała solidną markę na polskim rynku teatralnym. Wykreowała między innymi: Festiwal Teatralny Genius Loci, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, i Festiwal Mrożkowski. Teatr nie posiada stałego zespołu, do współpracy zaprasza chętnych aktorów i reżyserów. Dogodne warunki pracy znajdują w nim twórcy uznani, a także ci, którzy jeszcze poszukują własnego języka teatralnego. Spektakle zrealizowali tu m.in.: Michał Borczuch, Łukasz Czuj, Iga Gańczarczyk, Paweł Kamza, Marcin Liber, Paweł Passini, Wiktor Rubin, Monika Strzępka, Marcin Wierzchowski, Paweł Świątek, Weronika Szczawińska, Michał Zadara.

W latach 2005-2014 Łaźnia Nowa wyprodukowała ponad czterdzieści spektakli, sama bądź w koprodukcji z partnerami z całej Polski – Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Dramatycznym w Warszawie Teatrem Montownia i Teatrem Imka. Jej przedstawienia są pokazywane i nagradzane na licznych polskich przeglądach oraz festiwalach teatralnych (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach, Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni, Festiwal Prapremier w Bydgoszczy, Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, Gliwickie Spotkania Teatralne). Łaźniowe spektakle można zobaczyć również za granicą, były już m.in. w Berlinie Madrycie, Meksyku, Singapurze.

Z uwagi na wyjątkową przestrzeń, poddającą się rozmaitym modyfikacjom, (dwie sceny, mogące pomieścić kilkuset widzów, obszerne foyer), w Łaźni Nowej chętnie goszczą najciekawsze spektakle europejskie. Stosunkowo niedawno łaźniowa publiczność oglądała szeroko dyskutowane przedstawienia, Kamp holenderskiej grupy teatralnej Hotel Modern, czy, ostatnio, Hedge Knights kolektywu „machina eX” z Berlina. Odbywają się w niej również koncerty czołowych wokalistów i zespołów rockowych z kraju i zagranicy. Różnorodna działalność Łaźni Nowej przeczy stereotypom o gorszym charakterze nowohuckiej dzielnicy, w której nie można niczego dokonać. Determinacja, wiara w siłę kreatywną człowieka i bezpośredniość pomogły teatrowi zakorzenić się w nowohuckim pejzażu i pozyskać wiernych widzów, pozwalają też odważnie patrzeć w przyszłość.

Brak wydarzeń...

W tej chwili nie ma dostepnych wydarzeń na Teatr Łaźnia Nowa KRAKÓW .

Wybrane raporty fanów z wydarzeń na tym obiekcie Teatr Łaźnia Nowa KRAKÓW

Skunk Anansie
20.02.17
Zaje... koncert z math, 21.02.17
Witajcie, nie jeżdżę często na koncerty - 2-3 razy do roku, ale ten wczorajszy w Krakowie uznaję za najlepszy koncert na jakim byłem. Skin dała z siebie wszystko, świetny kontakt z publicznością. Nagłośnienie - rewelacja. Już śledzę ich następną trasę. Miejsce na koncert - Teatr Łaźnia Nowa też godne polecenia.
Skunk Anansie
20.02.17
super impreza z Darek, 21.02.17
klimatyczne miejsce , super zabawa jeżeli będą w Polsce jeszcze raz to będę napewno !!!! Skunk Anansie wymiata !!!!
Parov Stelar Band
15.10.14
Co za event! z Gosia, 16.10.14
Mega energetyczna impreza! wspaniała muza, rewelacyjna , niezmordowana sekcja dęta , urocza Princess i sam Parov Stelar w akcji przez blisko dwie godziny. Mix elektro ze swingiem i jazzem a do tego gra świateł- mistrzowski spektakl. Publiczność z pewnością utwierdziła PS Band w tym, że Kraków zawsze na Nich czeka z utęsknieniem!
Parov Stelar Band
15.10.14
Parov Stelar to klasa sama w sobie z Michał, 16.10.14
Po wczorajszym koncercie w krakowskiej Łaźni, ponownie zakochałem się w tym rodzaju muzyki. Wykonania na żywo są rewelacyjne i niestandardowe. Sekcja dęta (trąbka, saksofon) perkujsa, gitara, fantastyczna wokalistka w połączeniu z miksowaniem na żywo przez Parova dają mieszankę wybuchową. Kto nie był, a się zastanawia mam nadzieję że nie będzie miał wątpliwości po przeczytaniu tej recenzji. Jedyne zastrzeżenia jakie miałem, to zbyt cichy mikrofon wokalistki. Reszta pro, szkoda że taylko 1,5h grali :)
Parov Stelar Band
15.10.14
Super. Polecam koncerty każdemu. z Anelim, 16.10.14
Łaźnia Nowa jest super miejscem do tego typu koncertów! Polecam każdemu :) nadaje się na koncerty. Mam nadzieję niedługo pojawić się tam na spektaklu. Huta przyjazna każdemu !
Adres: Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25, 31-997 KRAKÓW
Transport publiczny
Komunikacją miejską:

Tramwaje: 4, 21 i 22
Autobusy: 123, 139, 142, 153, 163, 193, 572
Autobus nocny: 609
Przystanek: Struga
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00