MARIZA - Bilety

MARIZA - Bilety

Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsły...

Więcej ...

Podsumowanie cen

Kup bilety

Na to wydarzenie drukujemy specjalne kolorowe bilety FanTicket. W związku z tym czas realizacji zamówienia może wynosić do 14 dni roboczych.

WydarzenieMiastaData
MARIZAWARSZAWA
Teatr Muzyczny Roma
Pn, 19.02.18
19:00
 
Bilety od 119,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock. Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe.

Przez 15 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie. Artystka wydała sześć autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”,” Transparente”, „Terra”,” Fado Tradicional”, „Mundo”), otrzymała szereg nagród, w tym Latin Grammy w 2007r, współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil , Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004r – A Thousand Years.

Mariza udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

Nowy album artystki „Fado Bailado” został wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy producenta Javiera Limona. Jest to powrót do starego fado z afrykańskimi korzeniami, w którym wybrzmiewa dźwięk portugalskiej gitary, tak unikalnej i wyróżniającej muzykę portugalską.
 •  
  Mariza
    5 Gwiazdy, od 20 FanReport
 • Wrocław - Hala Orbita

  29.11.16

  Czyste piękno i doskonałość z Krzysztof, 25.12.16
  To było moje 12te spotkanie koncertowe z Marizą. Kiedy koncert się kończy, już tęsknię za następnym. Żal, że nie byłem na wczorajszym w Warszawie i nie będę na jutrzejszym w Bielsku. Zjawiskowa, cudowna, jedyna... Brakuje przymiotników. Najpiękniejszy na świecie głos, artyzm, niezwykłe emocje. A także poczucie humoru, wspaniały kontakt i zachęcanie widowni do współuczestnictwa w koncercie - Ile dacie tyle otrzymacie. Wszystko co zaśpiewa zamienia w złoto - tradycyjne fado, piosenki z Mundo, Smile Chaplina śpiewane na bis na wielu poprzednich koncertach, Oh happy day z chórem gospels, Imagine Lennona kiedyś w Szczecinie... Miło widzieć, jak rozwija się i dojrzewa jako wokalistka i pięknieje jako kobieta. Słuchać Jej na żywo to czyste szczęście... Ten koncert nieco inny od poprzednich na tej trasie (Kolonia i Berlin w listopadzie 2015), ale dobór utworów i dramaturgia wieczoru wspaniałe. Stałe fragmenty - Primavera, Barco Negro to prawdziwe spektakle, powalające emocjami. Było fado unplugged - utwór śpiewany i grany bez mikrofonów i nagłośnienia, jak w lizbońskiej tawernie, oddający potęgę Jej głosu. Zawsze wzruszające O Gente De Minha Terra, wykonywane wśród publiczności, ze ściskanie dłoni i podziękowaniem za udział (znowu się udało - zawsze wybieram miejsce przy przejściu blisko sceny). Miło jest obserwować zdumienie i zachwyt osób, które Jej nie znały i są pierwszy raz na Jej koncercie. Polecam - nie spotka Was w życiu nic lepszego...
 • Wrocław - Hala Orbita

  29.11.16

  Fantastyczny koncert z Kalet, 03.12.16
  Piękna muzyka, fantastyczny głos, cudowny kontakt z publicznością. Tym samym ogromne przeżycia gwarantowane. Polecam !!!
 • Wrocław - Hala Orbita

  29.11.16

  rewelacyjny koncert z Achim, 01.12.16
  Mimo, że koncert odbył się w hali sportowej, udało się stworzyć klimat. Było zarówno nastrojowo jak i energetycznie, wspaniale oddane emocje ze sceny. Na koniec Mariza wyszła do publiczności osobiście się z nią pożegnać, co było ujmujące. Wielki profesjonalizm, wspaniały koncert.

O tym artyscie

Biografia artysty

Przez 12 lat kariery muzycznej Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie. Od czasów wielkiej Amalii Rodrigues żaden portugalski artysta nie odniósł takiego spektakularnego międzynarodowego sukcesu jak Mariza. Artystka wydała pięć au...
Czytaj więcej

Kontynuuj przeglądanie

FanTicket

Dla tego wydarzenia dostępny jest FanTicket. Przy zamówieniu biletu zostanie wybrany automatycznie FanTicket chyba, że zdecydujesz się na inny sposób dostawy niż kurier lub poczta. Kolorowy, emocjonujący i wyjątkowy FanTicket to prawdziwa gratka dla kolekcjonera. Wysokiej jakości wydruk kolorowego projektu czyni z niego idealny i niepodrabialny prezent.

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00