Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski GDAŃSK - Bilety

Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski GDAŃSK - Bilety
So, 26.08.17, 20:00 Europejskie Centrum Solidarności
Plac Solidarności 1, 80-863 GDAŃSK

Więcej ...

Podsumowanie cen

Zamów bilety teraz!

Na to wydarzenie drukujemy specjalne kolorowe bilety FanTicket. W związku z tym czas realizacji zamówienia może wynosić do 14 dni roboczych.

Wybór najlepszych miejsc

Wybierz cenę - my wybierzemy najlepsze dostępne miejsca.

Zakup z planu sali
Samodzielnie szukaj miejsca
Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski, Europejskie Centrum Solidarności, 26.08.17
Zamknij widok pełnoekranowy
KategoriaOpisCenaIlość 
1 Miejsce siedzącePrzedsprzedaż
40,00 PLN
 • Informacje na temat wyboru miejsc.
 • Ceny biletów zawierają podatek VAT, do ceny biletu może zostać doliczona opłata serwisowa oraz opłata za dostawę.
 • Informacja: Eventim Sp. z o.o. nie jest organizatorem wydarzeń, na które sprzedaje bilety. Eventim Sp. z o.o. działa jako pośrednik w sprzedaży i jedynie sprzedaje bilety w imieniu organizatora.
 • Metody wysyłki dla tego wydarzenia:

  Wybrana metoda wysyłki jest niedostępna poniżej? Prosimy sprawdzić czy jest dostępna w koszyku.

 • Ticketdirect
  Samodzielny wydruk biletu
 • List Polecony Priorytet
  Poczta Polska
 • Kurier DHL
  Przesyłka kurierska DHL
 • List polecony priorytet międzynarodowy
  List polecony priorytet międzynarodowy
 • Kurier na terenie Europy
  Przesyłka kurierska na terenie Europy
 • Kurier poza Europą
  Przesyłka kurierska - świat
Witamy w
Europejskie Centrum Solidarności
dowolnym wyborze miejsca
 

Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski

JAMES HEATHER

Pianista James Heather należy do coraz odważniej dochodzącej do głosu nowej szkoły instrumentalistów postklasycznych, swobodnie i umiejętnie poruszających się między kameralistyką a ilustracyjną muzyką filmową. Jego twórczość można umieścić w kontekście dokonań poruszających się w podobnych obszarach artystów, takich jak Max Richter, Ben Lukas Boysen czy Jóhann Jóhannsson. Minimalistyczne kompozycje Heathera to muzyka wolnej ekspresji – płynąca lekkim strumieniem i wykorzystująca wszystkie rytmiczne, tonalne i melodyczne możliwości, jakie daje fortepian. Czerpiąc z całego wachlarza dostępnych stylistyk, angażuje szeroki zakres emocji, choć bliżej mu do pogodnej refleksji niż penetrowania zasnutych mrokiem przestrzeni. Publiczność festiwalu SOLIDARITY OF ARTS będzie jedną z pierwszych, która usłyszy na żywo muzykę z debiutanckiej płyty pianisty. Pierwsza z serii EP-ek ukazała się 9 czerwca 2017 roku, zaś pełen materiał zapowiadany jest na lato tego roku.

JACASZEK/WESOŁOWSKI

Michał Jacaszek i Stefan Wesołowski to znaczące nazwiska na współczesnej mapie kompozytorów postklasycznych, czyli twórczo czerpiących z dorobku szeroko pojętej muzyki klasycznej. Obaj przekraczają granice gatunkowe, łącząc klasyczne, akustyczne instrumentarium z elektroniką, nagraniami terenowymi oraz samplami wokalnymi, czerpiąc inspirację z natury, sztuki sakralnej, filmu czy literatury i klasyków muzyki. Współpracują z zagranicznymi wytwórniami i zapraszani są na sceny europejskich i światowych festiwali muzycznych. Prócz nagrywania albumów autorskich artyści współpracują z reżyserami filmowymi i teatralnymi, choreografami czy poetami. Projekt w ramach festiwalu SOLIDARITY OF ARTS nie jest pierwszą wspólną inicjatywą obu twórców. Wesołowski jest autorem partii instrumentalnych na płytach Jacaszka („Treny” z 2008 roku i „Pentral” z 2009 roku), wspólnie tworzyli także muzykę do spektaklu telewizyjnego „Golgota wrocławska” (2008) oraz filmu „Sala samobójców” (2011).

Obaj artyści wydali ostatnio swoje kolejne albumy. Tegoroczny album „Kwiaty” Jacaszka, inspirowany twórczością XVII-wiecznego angielskiego poety i pastora – Roberta Herricka, ukazał się nakładem amerykańskiej oficyny Ghostly International. Stefan Wesołowski właśnie wydał swoją trzecią autorską płytę „Rite to the End”, odwołującą się do „Święta Wiosny” Igora Strawińskiego. Album ukazał się nakładem francuskiej oficyny Ici d’ailleurs we współpracy z Mute Song, reprezentującą takich artystów jak: Swans, Resina, Ben Frost czy Nick Cave. Odzew branży świadczy dobitnie o tym, że obaj znajdują się w szczycie artystycznej formy...

Choć obecnie każdy z nich podąża własną ścieżką twórczą, Stefan Wesołowski i Michał Jacaszek ponownie łączą siły, by dla festiwalu SOLIDARITY OF ARTS, którego tegorocznym hasłem przewodnim jest POKÓJ, stworzyć projekt specjalny.

– Zdecydowaliśmy się nie nawiązywać do wydarzeń z historii i polityki, dat czy postaci, które były orędownikami pokoju na przestrzeni wieków. Nie odwoływać się do ideologii i światopoglądów, nawet najszlachetniejszych. Chcemy ideę pokoju potraktować uniwersalnie, wrócić do pojęć uniwersalnych i wyrazić je językiem muzyki: pogodzić dysonanse, znaleźć współbrzmienia, zharmonizować czasem krańcowo różną charakterystykę instrumentów. Bo współżycie przeciwieństw to właśnie pokój – mówią artyści. – Kompozycje będą wynikiem konfrontacji przestrzeni elektronicznych z klasycznym instrumentarium, której efektem ma być harmonijna, muzycznie logiczna forma.

W utworze ma wybrzmieć dziesięć instrumentów: kwartet niskich instrumentów drewnianych – kontrafagot, fagot, klarnet basowy, basethorn, klasyczny kwartet smyczkowy, perkusja oraz zestaw instrumentów elektronicznych.

Skład:
Stefan Wesołowski – kompozycje, aranżacja zespołu instrumentalnego, kierownictwo muzyczne
Michał Jacaszek – kompozycje, aranżacja przestrzeni elektronicznych
kwartet instrumentów dętych
kwartet smyczkowy
instrumenty perkusyjne
 

Informacje na temat wydarzenia

Program muzyczny dziewiątej edycji festiwalu Solidarity of Arts odnosi się – poprzez artystyczne oddanie harmonijnego współistnienia odmienności – do motywu przewodniego wydarzenia, jakim jest Pokój. Zaproszeni zostali artyści działający w obrębie niejednokrotnie bardzo od siebie estetycznie odległych stylistyk. Usłyszeć będzie można dźwięki różnorodne, rozpinające się od fortepianowej kameralistyki przez klasyczne, orkiestrowe formy, jazz, muzykę elektroniczną aż po dub techno. Wszyscy wykonawcy, choć na co dzień rezydują w różnych światach muzycznych, posiadają jedną cechę wspólną: otwartość, świadome i swobodne poruszanie się ponad muzycznymi podziałami oraz umiejętność przełożenia współczesnego świata z całą jego złożonością i kulturowym bogactwem na indywidualny język twórczy.

Na program muzyczny dziewiątej edycji Solidarity of Arts składa się siedemnaście podmiotów wykonawczych, które usłyszymy na czterech scenach rozmieszczonych w przestrzeni ECS i Sali BHP. To pięć wieczorów i łącznie niemal dwadzieścia godzin wypełnionych różnorodną muzyką, graną przez solistów, tria, kwartety, septet aż po orkiestry i chór. Wielu spośród wykonawców nie miało dotąd okazji szerszego zaprezentowania się polskiej publiczności, dla niektórych gdański występ będzie pierwszym koncertem w Polsce, dlatego w programie znalazło się kilka realizacji premierowych. Powstał też jeden projekt specjalny. Całość daje wielowymiarowy i artystycznie spójny program, otwierający sposobność do zapoznania się z wartościową muzyką, której być może dotychczas nie słyszeliście.

Kontynuuj przeglądanie

FanTicket

Na to wydarzenia dostępny jest FanTicket.
FanTicket to prawdopodobnie najpiękniejsza pamiątka z koncertu Twojego ulubionego artysty. Druk wysokiej jakości i niepowatarzalny projekt powoduje, że FanTicket jest idealnym pomysłem na prezent! Zaprojektowane w kolorze FanTickets są drukowane na niepowtarzalnym blankiecie i reprezentują prawdopodobnie najlepsza alternatywę w stosunku do zwyczajnych biletów.

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00