VI Międzynarodowy Brahms Festival - Bilety

VI Międzynarodowy Brahms Festival - Bilety

VI Międzynarodowy Brahms Festiwal we Wrocławiu     Międzynarodowy Brahms Festiwal to jedyne wydarzenie kulturalne w Polsce oraz w Europie poświęcone muzyce jednego z najwybitniejs...

Więcej ...

  • Kiedy i gdzie?

  • Dla mnie i dla innych!

  • EVENTIM Społeczność

Podsumowanie cen

Kup bilety
WydarzenieMiastaData
BRAHMS I WIELCY KOMPOZYTORZY MASOŃSCY - Koncert In...WROCŁAW
Aula Leopoldina
So, 20.05.17
19:00
 
Bilety od 80,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
Leo Garda kontratenor - Orkiestra Amati Ensemble M...WROCŁAW
Oratorium Marianum (Uniwersytet Wrocławski)
Cz, 25.05.17
19:00
 
Bilety od 60,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
1 - 2 z 2

Informacje na temat wydarzenia

VI Międzynarodowy Brahms Festiwal we Wrocławiu

 

 

Międzynarodowy Brahms Festiwal to jedyne wydarzenie kulturalne w Polsce oraz w Europie poświęcone muzyce jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych. Recitale solowe , muzyka kameralna i koncerty symfoniczne  w dniach 20-25 maja zabrzmią ponownie w miejscach w których osobiście prezentował swoją muzykę Johannes Brahms.

Johannes Brahms w latach 1874-1881 wielokrotnie bywał i występował we Wrocławiu. Za swoją twórczość otrzymał w roku 1879 tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. W dowód wdzięczności skomponował dla Uniwersytetu Wrocławskiego Uwerturę Akademicką.

Wśród wielu koncertów we Wrocławiu oraz w mniejszych ośrodkach regionu dolnośląskiego szczególnym wydarzeniem będzie recital w dniu 25 maja o godzinie 19:00 w Oratorium Marianum gdzie zaprezentuje się międzynarodowej rangi solista mediolańskiej La Scali  kontratenor Leo Garda oraz orkiestra smyczkowa Amati Ensemble München pod dyrekcją Jana Pogány. W programie utwory Brahmsa oraz znane arie Dawnych Mistrzów, których Brahms szczególnie cenił.

Szczególnym wydarzeniem z udziałem światowej sławy solistów będzie koncert inauguracyjny pt. „Brahms i Wielcy Kompozytorzy Masońscy”, który odbędzie się w dniu 20 maja o godzinie 19:00 w Auli Leopoldyńskiej  Uniwersytetu we Wrocławiu, wystąpią   japońska mezzosopranistka Midori Ahmed i solista mediolańskiej La Scali kontratenor Leo Garda, a na rożku angielskim zagra Monika Pietruszewska solistka występująca na wielu międzynarodowych estradach Europy i Azji akompaniować będzie  Orkiestra Smyczkowa  Amati Ensemble München wraz z solistami Orkiestry Kameralnej Camerata-Wrocław.

Wysłuchamy nie tylko muzyki Brahmsa, ale nie zabraknie również znanych dzieł kompozytorów masońskich.

W bieżącym  roku masoneria będzie czciła trzechsetną rocznicę swego powstania. Na przestrzeni zróżnicowanych  epok w muzyce wielu najbardziej znanych kompozytorów np. J.Brahms, W.A.Mozart, L.v.Beethoven, E.Grieg, J.Haydn, L.Cherubini, J.Elsner, K. Kurpiński, W. Bogusławski oraz prawdopodobnie  też Fryderyk Chopin przynależało do tajnego bractwa. Związek tych kompozytorów z organizacją wolnomularzy odzwierciedlał się znacznie w ich twórczości, w której wiele jest  odniesień do symboliki masońskiej.

W programie koncertu m.in. znane arie i pieśni różnych kompozytorów na kontratenor i mezzosopran z towarzyszeniem orkiestry oraz Luigi Cherubini - Sonata na rożek angielski i orkiestrę smyczkową, W.A.Mozart -  Muzyka Masonska oraz Serenada „Eine kleine Nachtmusik”, J.Sibelius-Romance na smyczki Op.42, E.Grieg -  Suita „Peer Gynt”, J.Brahms - Tańce węgierskie.

Koncert poprowadzi Jan Pogány polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent monachijskiej Wyższej Szkoły Muzycznej,  laureat konkursów kompozytorskich, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w jednym z niemieckich teatrów muzycznych, jest dyrektorem orkiestry smyczkowej Amati Ensemble München oraz jako dyrygent współpracuje z licznymi orkiestrami m.in..w Royal Opera House Muskat w  Omanie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

 

Więcej informacji: www.brahms-festival.com

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00