VII Międzynarodowa Gala Sylwestrowa - Bilety

VII Międzynarodowa Gala Sylwestrowa - Bilety

W programie słynne melodie, muzyka filmowa, arie i duety z oper, operetek i musicalu oraz znane polki, marsze i walce. W przerwie koncertu poczęstunek lampką szampana. Wykonawcy: wystąpią...

Więcej ...

  • Kiedy i gdzie?

  • Dla mnie i dla innych!

  • EVENTIM Społeczność

Podsumowanie cen

Kup bilety
WydarzenieMiastaData
VII Międzynarodowa Gala Sylwestrowa w Auli Leopold...WROCŁAW
Aula Leopoldina
N, 31.12.17
19:00
 
Bilety od 140,00 PLN
Bilety Ticketdirect są dostępne  Bilety
1 - 1 z 1

Informacje na temat wydarzenia

W programie słynne melodie, muzyka filmowa, arie i duety z oper, operetek i musicalu oraz znane polki, marsze i walce.

W przerwie koncertu poczęstunek lampką szampana.

Wykonawcy:

wystąpią renomowani soliści z wielu krajów m.in. Midori Ahmed mezzosopran, Leo Garda tenor / kontratenor, instrumentaliści i soliści baletu oraz Orkiestra Kameralna Camerata - Wrocław pod batutą Jana Pogány.

Organizator: Agencja Koncertowa „Presto”

www.agentur-presto.com tel. 71 3434700

Międzynarodowa Gala Sylwestrowa pod dyrekcją Jana Pogány tradycyjnie już po raz siódmy odbędzie się w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych Europy w barokowej Auli Leopoldina będącej obiektem muzealnym Uniwersytetu Wrocławskiego. Uroczysty charakter koncertu zapewni starannie dobrany bardzo zróżnicowany repertuar w którym nie zabraknie znanych melodii, muzyki filmowej, zabrzmią słynne arie i duety z oper i operetek, muzyka baletowa oraz najsłynniejsze polki, marsze i walce. W przerwie koncertu poczęstunek lampką szampana.

Wśród wykonawców wystąpią międzynarodowej rangi soliści z wielu nawet bardzo odległych krajów m.in. znana już wrocławskiej publiczności japońska mezzosopranistka Midori Ahmed, laureatka wielu prestiżowych nagród. Oryginalna barwa głosu, wyjątkowa muzykalność oraz unikalna już technika belcanto (owoc wieloletnich studiów pod kierunkiem największych mistrzów w tej dziedzinie ) przyczyniły się do występów artystki na najbardziej znanych estradach i scenach operowych Europy i Azji. Występowała pod dyrekcją słynnych dyrygentów m.in Angello Viotti i Mariss Jansons.

Z Niemiec przybędzie Leo Garda nazywany przez krytyków włoskich "fenomenem naszych czasów". Solista wzbudza ogromne zainteresowanie śpiewając na mistrzowskim poziomie dwoma skrajnie różnymi głosami, występuje jako tenor oraz kontratenor i od wielu lat w obu kategoriach bryluje głównie na scenach włoskich i niemieckich teatrów operowych. W wiedeńskiej Staatsoper występował w roli Rudolfa w operze "Cyganeria" G. Pucciniego oraz śpiewał na scenie mediolańskiej La Scali podczas spektaklu „Chowańszczyzna ” Modesta Musorgskiego pod dyrekcją Claudio Abbado. Sztukę swą doskonalił w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium pod kierunkiem prof. Hanno Blaschke ( byłego asystenta legendarnej polskiej śpiewaczki Ady Sari ). Obecnie Leo Garda jest cenionym pedagogiem śpiewu, a jego wychowankowie występują na największych scenach operowych także w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Solistami będą również śpiewacy i instrumentaliści, laureaci wielu konkursów, zaprezentują się soliści baletu oraz Orkiestra Kameralna Camerata - Wrocław. Koncert poprowadzi Jan Pogány dyrygent, kompozytor i wiolonczelista polski, absolwent monachijskiego konserwatorium, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych, jest dyrektorem orkiestry smyczkowej Amati Ensemble München oraz jako dyrygent współpracuje z licznymi orkiestrami i teatrami operowymi w wielu krajach, także z Royal Opera House Muskat w Omanie na Półwyspie Arabskim. Jako wiolonczelista zagrał m.in. w Filharmonii Monachijskiej koncert dla księcia Karola syna królowej Anglii, a jego kompozycje zostały nagrodzone na międzynarodowych konkursach kompozytorskich m.in. w Luksemburgu i Hiszpanii. Jest organizatorem i dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

( W przypadku przedłużenia trwania prac remontowych Auli Leopoldina koncert odbędzie się w równie pięknej barokowej sali Oratorium Marianum, usytuowanej piętro niżej. )

Więcej informacji: www.agentur-presto.com

Kontynuuj przeglądanie

* Callcenter:  
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00