Blue Note POZNAŃ

ul. Kościuszki 76/78, 61-891 POZNAŃ
PL

Informacje o obiekcie

14 lutego 1998 roku, koncertem Kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z udziałem licznie przybyłych gości, zainaugurowana została działalność długo oczekiwanego w Poznaniu klubu jazzowego – Blue Note. Melomani i osoby poszukujące żywego kontaktu ze sztuką doczekali się miejsca, w którym można nie tylko wysłuchać koncertów największych gwiazd jazzu oraz pokrewnych gatunków muzycznych, ale także spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Blue Note powstał w pomieszczeniach, w których przez blisko sto lat mieściła się kotłownia ogrzewająca wielki gmach poznańskiego Zamku. Przestrzeń ta okazała się być idealną dla potrzeb dużego klubu muzycznego, choć przystosowanie jej było lada wyzwaniem i wymagało sporej odwagi.

cykle-i-festiwaleOdbyły się tu już tysiące koncertów, a wśród wykonawców znaleźli się zarówno niemal wszyscy polscy jazzmani, jak i sławy zagraniczne, m.in.: Kenny Garrett, Dave Holland, Brad Mehldau, Richard Galliano, Christian McBride, Kurt Elling, Ravi Coltrane, Al Foster, Dave Liebman, John Abercrombie, Eddie Henderson, Randy Brecker, Mike Stern, Dave Douglas, Scott Henderson, John Scofield, Pat Metheny, David Murray, Joey de Francesco, Billy Harper, Ernie Watts, Jack DeJohnette, E.S.T.Trio, Yellowjackets, Jeff Ballard, Chico Freeman, James Carter, Buster Williams, Cindy Blackman Santana

W Blue Note wielokrotnie rejestrowane były nagrania dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Kilka odbywających się w klubie koncertów zostało nagranych i wydanych w formie albumów.

Klub położony jest w centrum Poznania, w piwnicach Centrum Kultury Zamek, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego węzła komunikacji miejskiej. Przed wejściem znajduje się parking i postój taksówek.

Bisz/Radex „Wilczy humor” + live band

Blue Note
POZNAŃ
26.10.17 / 20:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 40,00 PLN
Bilety
Dezerter+ Siksa

Blue Note
POZNAŃ
03.11.17 / 19:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 35,00 PLN
Bilety
RENATA PRZEMYK z Zespołem gra Ya Hoznę

Blue Note
POZNAŃ
09.11.17 / 19:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 54,00 PLN
Bilety
Jelonek

Blue Note
POZNAŃ
02.12.17 / 20:00

Ocena użytkownika
 
Bilety dostępne
Bilety od 45,00 PLN
Bilety
Ralph Kaminski & My Best Band In The World

Blue Note
POZNAŃ
06.12.17 / 20:00

 
Bilety dostępne
Bilety od 45,00 PLN
Bilety
  • 5 od 6 Wydarzenia
  • 1
  • 2
Blue Note POZNAŃ
4.2 (6 Recenzje)
Atmosfera
Akustyka i widoczność
Toalety
Parking
Obsługa obiektu

Wybrane recenzje obiektu:

Śmigacz, 07.11.16
Dezerter (07.11.16) - Doskonały koncert
Dezerter wypadł rewelacyjnie. Dobre nagłośnienie - wyraźnie było słychać teksty, co w przypadku tego zespołu ma ogromne znaczenie. 1h40m pogo to jest to :)
Tomasz, 16.12.15
Klub - wzorzec. Warszawa ma idealną Stodołę, Poznań - Blue Note. Klub niewielki, w podziemiu, ale organizacja nie zostawia miejsca na żadne niedociągnięcia. Przychodzisz o czasie? Nie czekasz, wchodzisz. Szybkie przejście przez szatnię, miłe kilka słów z ochroniarzem, wizyta w hotelowej wręcz łazience i na salę. A tam - dwa poziomy: balkony z barem dla spokojniejszych i przestrzeń pod sceną dla skaczących. Akustyka klubu idealna - sam byłem zaskoczony, jak dobry dźwięk można uzyskać w takiej sali. Dzięki wyjściu do palarni przy barze nie ma również problemu ze świeżym powietrzem. Wystarczy otworzyć na chwilę drzwi i przestaje być duszno. Krótko mówiąc - absolutnie żadnych zarzutów wobec klubu. :)
Jelonek (16.12.15) - Niepowtarzalna impreza, świetny artysta!
Jelonek po raz kolejny mnie nie zawiódł. Mimo, że miał tym razem do dyspozycji niewielką scenę występ był wspaniały. Z niespodziankami, prezentami dla widzów, żartami muzycznymi, niesamowitą interakcją z ludźmi. Dowód na to, że skrzypce nie są nudne! Mam na koncie dwa koncerty Jelonka (i trzeci w składzie Huntera) i z pewnością, jeśli napotkam kolejny, to z chęcią go odwiedzę.
Fred, 09.12.15
Arkona (09.12.15) - Obowiazkowa impreza
Dla Słowianina to obowiazkowy koncert. Folk plus metal nie wyobrażam sobie lepszego połączenia. I jeszcze Daliriada czyli Polak Węgier dwa bratanki, cudownie.
RG66, 31.10.16
TSA (31.10.16) - Oryginalne TSA!
Świetny koncert, pełen dynamiki! Zespół w oryginalnym składzie. Doskonały kontakt z publicznością. Marek Piekarczyk jeszcze lepszy niż kiedyś. Andrzej Nowak i pozostali członkowie TSA podobnie. Uczta dla sympatyków porządnego rockowego grania.
Piotr A., 15.10.14
Blue Note - organizacja na wysokim poziomie - miejscówki przy stolikach - rewelacja, trochę SŁABO DZIAŁAJĄCA KLIMATYZACJA - jedyny minus.
Pendragon (15.10.14) - Rewelacja
Koncert znakomity - muzycy w najwyższej formie. Nowy perkusista dał z siebie wszystko - najwyższa półka!

Dojazd

Adres: Blue Note
ul. Kościuszki 76/78, 61-891 POZNAŃ
Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00