Niestety, obecnie nie ma dostępnych wydarzeń dla Grzegorz Hyży. Zarejestruj się do naszego TicketAlarmu, aby otrzymywać automatyczne powiadomienia o nowych wydarzeniach Grzegorz Hyży.
Grzegorz Hyży (ur. 27 maja 1987 w Gnieźnie) – polski wokalista i autor tekstów, finalista trzeciej edycji programu X Factor.
Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach; jego dziadek grał na akordeonie, wujek nauczył go gry na gitarze, a ciotka – na dudach. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Przez 10 lat trenował capoeirę, posiada stopień instruktorski.
Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął pod koniec sierpnia 2010, kiedy to po jednym z koncertów jam session w Poznaniu założył ze znajomymi zespół BrytFunky. Grupa rozpadła się po roku współpracy, po czym Hyży został założycielem i liderem formacji Grzegorz Hyży & Band.
W 2013 zajął drugie miejsce w finale trzeciej edycji programu TVN X Factor. W kwietniu 2014 wydał singel, „Na chwilę”, z którym dotarł do pierwszego miejsca polskiego zestawienia airplay. Piosenkę umieścił na swoim pierwszym albumie studyjnym pt. Z całych sił, który wydał 27 maja 2014. 18 czerwca 2015 otrzymał tytuł Ambasadora Miasta Gniezna od prezydenta Gniezna Tomasza Budasza. 12 maja 2017 wydał album pt. Momenty, który promował singlami: „Pod wiatr”, „O Pani!”, „Noc i dzień” i „Niech pomyślą, że to ja”. W tym samym roku nagrał w duecie z Kayah singiel „Podatek od miłości”, który został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu o tym samym tytule. W 2018 był jednym z trenerów dziewiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland.
Był mężem piosenkarki Mają Hyży, z którą ma synów-bliźniaków: Wiktora i Alexandra (ur. 2012). Rozstali się w 2013.
17 lipca 2015 w Pałacu Senatorskim na Kapitolu w Rzymie poślubił prezenterkę telewizyjną Agnieszkę Popielewicz, z którą ma syna, Leona (ur. 2021).
Opracowania na podstawie: wikipedia.org
Grzegorz Hyży Fan-Report: recenzje i opinie
2 opinii (Ø 4,5)
Informacje i zasady korzystania z naszego Raportu Fana
Zaskakująco dobrze.
Wrocław, Centrum Sztuki IMPART, 23.02.2015
Wszystko odbyło się sprawnie. Niewielkie opóźnienie w postaci 10 minut było do zaakceptowania. Dobry występ artysty, dobre nagłośnienie sali oraz dobra widoczność całej sceny.
Jedyny minus, to czasami oświetlenie, które wypalało oczy i nie pozwalało patrzeć na scenę. Na szczęście takich momentów było mało, ale jednak były stąd 4/5.
Świetny koncert
Wrocław, Centrum Sztuki IMPART, 23.02.2015
Rewelacyjne doświadczenia, super atmosfera i klimat! Oprócz kawałków z płyty Z całych sił było kilka kawałków innych artystów po angielsku. Ogólnie gorąco polecam!
* Cena, którą prezentujemy, uwzględnia opłatę serwisową.
Twoja przeglądarka nie obsługuje plików cookie innych firm. Aby dokonać rezerwacji konieczne jest przechowywanie naszych pliki cookie w przeglądarce. Proszę kliknąć na poniższy link, aby otworzyć stronę sklepu w nowym oknie.