Niestety, obecnie nie ma dostępnych wydarzeń dla Lord of the dance. Zarejestruj się do naszego TicketAlarmu, aby otrzymywać automatyczne powiadomienia o nowych wydarzeniach Lord of the dance.
Michael Flatley zdobył sławę występując w innym słynnym show – Riverdance, jednak po konflikcie z producentami w 1995 r. odszedł z zespołu i rozpoczął tworzenie swojego własnego show. Marzył o występowaniu na dużych arenach zamiast w kameralnych teatrach. Całość – od pomysłu do realizacji – zajęła mu sześć miesięcy.
Lord of the Dance miało swoje przedpremierowe pokazy od 28 czerwca do 1 lipca 1996 w Point Theatre w Dublinie. Oficjalna premiera odbyła się 2 lipca. Tytułowy Pan Tańca walczy przeciwko złu, które reprezentuje Don Dorcha. Chce on zawładnąć całą Planet Ireland. Lord of the Dance pokonuje wroga przy pomocy małego duszka. Jest również wątek miłosny: Saoirse the Irish Cailín (Saoirse, irlandzkie dziewczę) walczy o miłość tytułowego bohatera i zmaga się z podłą Morrigan the Temptress (Morrigan Kusicielką). Historia została oparta na irlandzkich opowiadaniach ludowych.
W marcu 1997 show uświetnił ceremonię rozdania Oscarów. W listopadzie tego samego roku Flatley rozpoczął formowanie oddzielnych zespołów, które miały występować w czasie tournée po Europie i Ameryce Północnej. W lecie 1999 i 2000, po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Walta Disneya, Flatley wystawiał swoje widowisko w Epcon koło Orlando. W latach 2002-2005 przedstawienie można było zobaczyć w Disneyland Resort Paris. Obecnie na świecie występują jeszcze dwie grupy.
Informacje i zasady korzystania z naszego Raportu Fana
spełnienie marzeń
Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA, 19.12.2015
Moim marzeniem było zobaczyć ten show na żywo. Czekałem całe 6 lat zanim nadeszła okazja. Pomimo, że nie zobaczyłem występu Michaela Flatleya na żywo (ponieważ występuje tylko w USA) to jego uczniowie równie wybitnie go zastępowali a może nawet bardziej pasowali do spektaklu. Polecam wszystkim fanom riverdance i muzyki irlandzkiej. Po całym wydarzeniu miałem ciarki przez dobre 30 minut.
Wrocław - Hala Stulecia
Wrocław, Hala Stulecia, 21.12.2015
Widowisko Lord of the dance genialne, wspaniałe, fantastyczne... Klasa światowa w każdym calu. Mistrzowie tańca irlandzkiego, efekty, choreografia, stroje... to wszystko zapiera dech w piersiach. Słowami nie da się opisać wrażeń, to po prostu trzeba zobaczyć na żywo.
Fantastyczne widowisko
Wrocław, Hala Stulecia, 21.12.2015
Rewelacyjne widowisko, wspaniała atmosfera stworzona przez występujących artystów. Polecam wszystkim którzy lubią taniec i muzykę irlandzką w perfekcyjnym wydaniu.
Dwugodzinny występ upłynął zbyt szybko i żal było opuszczać salę po zakończonym przedstawieniu.
Brawa dla artystów i gorące podziękowania za wspaniałe bisy.
* Cena, którą prezentujemy, uwzględnia opłatę serwisową.
Twoja przeglądarka nie obsługuje plików cookie innych firm. Aby dokonać rezerwacji konieczne jest przechowywanie naszych pliki cookie w przeglądarce. Proszę kliknąć na poniższy link, aby otworzyć stronę sklepu w nowym oknie.