Zapraszamy na niezwykły wieczór, podczas którego Blue Note zamieni się w elegancki, tętniący życiem salon rodem z dwudziestolecia międzywojennego. Na naszej scenie wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna – zespół, który z niezwykłym wdziękiem i szacunkiem przywraca do życia najpiękniejsze melodie minionej epoki.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” i od tamtej pory na dobre zadomowiła się na krajowej scenie muzycznej.
Podczas koncertu usłyszymy utwory zaczerpnięte z bogatego dorobku fonograficznego zespołu. Artyści przeniosą nas w świat wzruszających walców, namiętnych tang, porywających foxtrotów, rumb i slow-foxów. To muzyczna podróż do czasów, gdy na scenach i ekranach królowali Adolf Dymsza, Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna czy Mieczysław Fogg, a teksty i muzykę tworzyli wybitni twórcy, tacy jak Julian Tuwim, Marian Hemar, Henryk Wars czy bracia Gold.
„Utwory wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej” – Polskie Radio Program II
To będzie prawdziwy taneczny wehikuł czasu! Muzycy chwytają za serce tradycyjnymi aranżacjami zapomnianych szlagierów oraz autorskimi kompozycjami, udowadniając, że muzyka retro doskonale odnajduje się w Polsce XXI wieku. Niezależnie od tego, czy dacie się porwać do tańca w rytm utworów z płyt „Umówmy się na dziś” i „Tańcz mój złoty”, czy też dacie się ponieść refleksji nad żołnierską codziennością z albumu „Płyń Wisełko”, ten wieczór na długo pozostanie w Waszej pamięci.